Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Andrew76 » 15 gru 2016, 11:44

Potrzebuję konstruktywnej porady: czy czarne płytki nadają się do małej łazienki?
Moja żona się uparła żeby tak zrobić bo wyglądają świetnie, a mi się wydaję, że będzie
jak w grobowcu. Czy możecie napisać mi jakieś sensowne argumenty by wybić to z głowy mojej drugiej połowie ;)

Emilkove
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2016, 14:34
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Emilkove » 19 gru 2016, 14:37

Ciemne płytki szybciej się brudzą - widać na nich każdą kroplę, kurz, włosy - trzeba bardzo dbać, żeby po umyciu podłogi zaraz nie pojawiły się białe plamki od "skapniętej" wody. A wiadomo że w łazience o to trudno.

Bobbyy82
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:20
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Bobbyy82 » 19 gru 2016, 15:41

To prawda, ze bardziej widac kurz. Na białym i na czarnym najbardziej, a takie pośrednie kolory chyba sa najlepsze. Choć przyznam, ze mi się podobają łazienki czarnobiałe z podłogami w szachownice.

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Andrew76 » 21 gru 2016, 10:16

Dzięki za odpowiedzi ;) no cóż nadal jest uparta to najwyżej sama będzie to myła.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 31 gru 2016, 14:03

Czarne płytki pomniejszają optycznie wnętrze i są mniej praktyczne niż jasne. Do tego by mała łazienka wyglądała dobrze w czarnej ceramice potrzeba nie tylko samodyscypliny w użytkowaniu wnętrza ale także dobrego eksperta od projektowania i znajomości w stosowaniu trików dekoratorskich. Czerń to jedna z najtrudniejszych barw w aranżacji wnętrz.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

MariaD
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2017, 11:11
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: MariaD » 02 sty 2017, 11:14

do małej łazienki z pewnością nie, ponieważ ciemne kolory pomniejszają optycznie pomieszczenie

Rafal1988 Wawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:04
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Rafal1988 Wawa » 04 sty 2017, 20:32

Czarne 60x30 połączone z jasnymi np. beżowymi będą dobrym połączeniem.

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości, to wcale nie trzeba co chwilę zamiatać. Wystarczy dobrze zaimpregnować płytki i fugi. I co roku czynność powtarzać :)

TomekŚmialek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:54
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: TomekŚmialek » 21 lip 2019, 14:38

Widziałem kiedyś łazienkę wyłożoną czymś takim: Obrazek
Była zaimpregnewana, w niektórzych miejscach przymocowane były jakieś wstawki przezroczyste. Łazienka wyglądała super.

marta_dobra_rada2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:22
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: marta_dobra_rada2 » 09 sie 2019, 11:23

Andrew76 pisze:Potrzebuję konstruktywnej porady: czy czarne płytki nadają się do małej łazienki?
Moja żona się uparła żeby tak zrobić bo wyglądają świetnie, a mi się wydaję, że będzie
jak w grobowcu. Czy możecie napisać mi jakieś sensowne argumenty by wybić to z głowy mojej drugiej połowie ;)


Ekskluzywnie :) ja tam myślę że żona ma wyczucie stylu :)

Kitta
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2021, 18:23
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Kitta » 05 kwie 2021, 18:25

no jeżeli ma się dużą łazienkę to warto - ja widziałam ładne w Cermagu - czarna ale ze zdobieniami. Także moim zdaniem warto szukać swoich idealnych

Beta0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:23
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: Beta0 » 06 kwie 2021, 10:25

Marzy mi się taka czarna łazienka, niestety moja jest zbyt mała, bym mogła sobie na to pozwolić...

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: lideropinii » 09 kwie 2021, 15:09

Dlaczego? Przecież nie trzeba od razu w całości na czarno robić wszystkich ścian w małych pomieszczeniu, a na przykład tylko na jednej-dwóch ścianach.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: MaCzeR » 10 sie 2021, 6:46

Słyszałem, że czarne płytki sa problematyczne w utrzymaniu czystości, ale pewności nie mam, bo sam nie widziałem.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: mazwoj » 14 sie 2021, 8:56

Znajomi mają kawałek w czerni. Już pokochali zapach octu o poranku więc im widać to nie przeszkadza :). To jak z czarnym samochodem. Wygląda najlepiej po umyciu, ale za to na czarnym będzie od razu wszystko widać.
Co do czarnego w łazience to może czarne drzwi? Inny materiał, nie ma kontaktu z wodą więc nie będzie kamienia. Czarne okleiny nie są może super powszechne ale da się je ogarnąć. Erkado ma takie, DRE ma lakiery w czerni. Jak ktoś dobrze poszuka to znajdzie coś dla siebie. Dodatki też są coraz bardziej popularne. Ja jak szukałem 5-7 lat temu czarnych rzeczy to ludzie się pukali w czoło, a dzisiaj wszystko w czerni idzie dostać.
Oczywiście wtedy drzwi w całym domu już powinny iść w czarną tonację. Choć na FB widziałem, jak dziewczyna zrobiła sobie szare płytki (jasne), do tego dębowe blaty, czarne drzwi, grzejnik i dodatki w czerni. Do tego trochę zieleni z mchu i efekt 10/10. Kwestia pomysłowości i chęci.

PippaRandall
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2021, 9:12
Re: Czarne płytki do łazienki - czy to dobry pomysł?

autor: PippaRandall » 18 sie 2021, 14:47

Remont naszej łazienki zajął nam około 3 miesięcy - i generalnie trzeba się psychicznie przygotować, że zawsze coś pójdzie nie tak. Dużo obliczeń i zmian w układzie. Oczywiście możemy zatrudnić kogoś, kto zajmie się wszystkim za nas, na przykład dodatkowego kierownika budowy, ale to też kosztuje. Chociaż może to trochę przyspieszyć proces, bo tacy ludzie są zazwyczaj przygotowani, mają wszystko przygotowane i wiedzą jak rozwiązać sprawę w tydzień, a nie 3 miesiące. Pomysł czarnych płytek do łazienki brzmi świetnie, pytanie tylko jakiej wielkości jest to pomieszczenie.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości

Gotowe projekty domów