Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

Budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Tu znajdziesz mnóstwo podpowiedzi na temat budowy domu energooszczędnego i pasywnego ? od opłacalności takiej inwestycji, poprzez wybór projektu i wykonawców, do technologii budowy i montażu instalacji.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

żywka87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:31
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: żywka87 » 19 lut 2019, 20:10

Jeśli chodzi o domy energooszczędne, to znajomi taki dom postawili, z tego co wiem, ważne jest aby dobrze wybrać wykonawcę. Akurat u nich dom budowała firma Espiro Property.

Sylwiap1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:46
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Sylwiap1 » 19 lip 2019, 9:07

jeśli chodzi o lubelskie to ja polecam abaks-system, oferują kilka fajnych rozwiązań jeśli chodzi o inteligentny budynek.
Na przykład
1. Sterujesz oświetleniem ogrodowym.
2. Otwierasz bramę wjazdową i furtkę.
3. Otwierasz bramę garażową.
4. Sterowanie markizą.
5. Sterujesz oświetleniem basenowym.
6. Sterowanie roletami.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Lena80 » 31 lip 2019, 19:30

Mnie najbardziej podobają się te domy z naturalnych materiałów czyli drewniane z bala. Domy te są nie tylko energooszczędne, ekologiczne ale i wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Piękne realizacje tych domów widziałam na Mazurach gdzie tworzy je lokalna firma Natur Eko Dom.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: Arinue » 19 sie 2019, 0:05

Na pewno warto zamontować u siebie w domu panele słoneczne. My mamy od firmy oze-biomar i są bardzo solidne. Poza tym panowie z oze też nam je zamontowali

boratynwiki
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 05 lip 2018, 7:58
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: boratynwiki » 14 lis 2019, 12:49

Zastanawiam się nad postawieniem takiego domu, dlatego ostatnio dużo o nich czytam i szukam ciekawych projektów. Na razie zauważyłem, że ładne, ale również praktyczne i z dobrej jakości materiałów ta firma altbud buduje domy energooszczędne. Dla mnie ich największą zaletą jest czas budowania, zwykle trwa on około 3 miesięcy. Do wybudowania takiego domu również na pewno zachęca informacja, że są one energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Także coraz więcej faktów zachęca mnie do zbudowania takiego domu. A Wy co o nich sądzicie?

grrd
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:36
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: grrd » 28 gru 2019, 21:06

Z pewnością fotowoltaika to przyszłość. Sporo o tym czytam, bo sami interesujemy się tematem. Na pewno będziemy chcieli skorzystać z dotacji. Wiosną mamy zamiar przeprowadzić audyt fotowoltaiczny z firmą Fotowoltaika PGM, jest to firma, która odpowiadała za instalację PV u naszych znajomych i bardzo nam ją polecali, a my chętnie skorzystamy z rekomendacji.

Awatar użytkownika
mortimer81
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2020, 11:24
Re: Jakie domy energooszczędne Wam się podobają?

autor: mortimer81 » 02 sty 2020, 11:36

Wydaje mi się, że dobrym planem jest zainwestowanie w fotowoltaikę - na podstawie zebranych danych opracowywane propozycje rozwiązań, które najlepiej uwzględniają wszystkie wymagania klienta pod względem estetyki i wydajności systemu, a jednocześnie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.


Wróć do „Dom energooszczędny i dom pasywny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów