Czujniki do alarmu

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bartek245
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2012, 15:31
Re: czujniki do alarmu

autor: Bartek245 » 28 paź 2013, 21:17

Dokładnie, najlepiej montaż systemu alarmowego, jak i dobranie odpowiednich czujników zlecić firmie, która się na tym po prostu zna. Ja skorzystałem z oferty firmy SMA i niczym więcej się nie martwiłem. Specjalista wszystko oszacował, dobrał odpowiednie czujniki i wszystko hula. No i nie wychodzi to jakoś drogo - najprostszy system już od 1000 złotych.

pawelb5913
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2014, 22:19
Re: czujniki do alarmu

autor: pawelb5913 » 01 lip 2014, 21:18

Witam.
Moja budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Budynek nie będzie ocieplony przed zimą. Chciałbym wykańczać dom ale wiadomo - strach przed kradzieżą, niczego nie mona zostawić bo zmieni właściciela itd, jest to uciążliwe dlatego myślę o alarmie. Ale czy taki alarm w zimę będzie działał, a co ważniejsze, czy zima nie uszkodzi takiego alarmu bo wiadomo że zima elektronice nie służy. Jak to jest u Was, testował ktoś alarm w nieogrzewanym, nieocieplonym domu.??
Bardzo proszę o odp

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: czujniki do alarmu

autor: dendrytus » 02 lip 2014, 6:13

pawelb5913 pisze: Ale czy taki alarm w zimę będzie działał, a co ważniejsze, czy zima nie uszkodzi takiego alarmu bo wiadomo że zima elektronice nie służy.


Nie będzie żadnego problemu.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Isabella
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:23
Lokalizacja: Warszawa
Re: czujniki do alarmu

autor: Isabella » 10 lip 2014, 14:59

pawelb5913 pisze:Witam.
Moja budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Budynek nie będzie ocieplony przed zimą. Chciałbym wykańczać dom ale wiadomo - strach przed kradzieżą, niczego nie mona zostawić bo zmieni właściciela itd, jest to uciążliwe dlatego myślę o alarmie. Ale czy taki alarm w zimę będzie działał, a co ważniejsze, czy zima nie uszkodzi takiego alarmu bo wiadomo że zima elektronice nie służy. Jak to jest u Was, testował ktoś alarm w nieogrzewanym, nieocieplonym domu.??
Bardzo proszę o odp


Częsty dylemat przed zimą ale nie ma sie co zastanawiać bo szkoda na wiosnę sie przekonać że ktoś pod nasza nieobecność np zamieszkał sobie w naszym domku albo poprostu wyniósł nam wszystko co sie dało i czego dorobiliśmy się w okresie letnim...
Polecam moduły GPRS kupujesz do tego 1-2 czujki instalujesz w strategicznym miejscu ładujesz do systemu kartę zdrapkę i jeśli ktoś będzie sie kręcił w domu to dostaniesz smsa bez budzenia sąsiadów.
Zawsze później taki GPRS możesz podłączyć sobie do swojego nowego systemu alarmowego :)
Oczywiście dobre wrażenie robi tez zainstalowany na domku sygnalizator z własnym akumulatorem sygnalizujący czerwoną diodą działający system :)
I pamiętaj jeśli dom ma jeszcze otwory na poddaszu w domu mogą zamieszkać ptaszki i będziesz miał fałszywe alarmy więc nie szalej z ilością czujek :)
Isabela

hubertt79
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, 10:51
Re: czujniki do alarmu

autor: hubertt79 » 15 paź 2014, 10:53

W Lublinie jest firma teletechnika która właściwie tylko tym się zajmuje. Warto o nich poczytać.

syl_sio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 31 lip 2014, 15:04
Re: czujniki do alarmu

autor: syl_sio » 25 paź 2014, 14:58

chciałam zapytac o jakieś inne zabezpieczenia niz alarmy przeciwłamaniowe. Mam firmę, która zajmuje się produkcją. ostatnio bylo małe zwarcie i o mało nie skończyło się ogromnym pozarem. Na szczecie pracownicy w porę się zoreintowali ze coś się dzieje. Czy myslicie że oferta unitec będzie skuteczną ochroną przeciwpozarową?

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: czujniki do alarmu

autor: Greengaz » 25 paź 2014, 20:52

syl_sio pisze:chciałam zapytac o jakieś inne zabezpieczenia niz alarmy przeciwłamaniowe. Mam firmę, która zajmuje się produkcją. ostatnio bylo małe zwarcie i o mało nie skończyło się ogromnym pozarem. Na szczecie pracownicy w porę się zoreintowali ze coś się dzieje. Czy myslicie że oferta unitec będzie skuteczną ochroną przeciwpozarową?


Boże, widzisz i nie grzmisz. Szczyty głupoty.

Z tego samego dnia
syl_sio pisze:na pewno warto tez zabezpieczyć sklep przed włamaniami i pożarami. W sumie nigdy nic nie wiadomo. Ja w swoim sklepie mam alarmy przeciwpozarowe które zakłąda mi firma unitec i wiem ze jak coś bedzie można uchronic sie przed jakąś katastrofą.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

monitoring24bytom
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2015, 12:40
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: czujniki do alarmu

autor: monitoring24bytom » 20 mar 2015, 13:02

informacje na blogach

[więcej o blogu na PW]

oraz

[więcej o blogu na PW]

Wisend
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2015, 10:38
Re: czujniki do alarmu

autor: Wisend » 31 mar 2015, 9:42

Skoro montowałeś u siebie taki system alarmowy to może napisz też z jakimi kosztami trzeba się liczyć,tak mniej więcej. To pomoże innym Użytkownikom podjąć decyzję w przyszłości czy warto i jakich cen oczekiwać.

alarmybytom
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2013, 12:20
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: czujniki do alarmu

autor: alarmybytom » 03 lis 2015, 14:26

Zgadzam się.

alarmybytom
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2013, 12:20
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: czujniki do alarmu

autor: alarmybytom » 05 lis 2015, 8:35

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile będzie kosztował system alarmowy.
Cenę można podać mocno przybliżoną.
Całkowity koszt zależy od tego jaką centralę się wybierze,
- jakie będą czujki i ile ich będzie, cena czujki od 35 do 200 zł
- czy będzie ochrona obwodowa, powiadomienie GSM,
- jaki manipulator standardowy czy dotykowy.
Bez szaleństw system alarmowy w domu można (cena sprzętu) zakupić za 1800-2000 zł do 12 czujek.
Pozdrawiam.
W razie czego pisz na priv.

FonexAlarmy
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2016, 10:14
Re: czujniki do alarmu

autor: FonexAlarmy » 07 wrz 2016, 12:37

Pomocny w wyborze czujników do alarmu może być artykuł o czujkach w którym będą opisane zastosowania różnych czujników oraz gdzie mogą zostać wykorzystane.

Sylwiap1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:46
Re: czujniki do alarmu

autor: Sylwiap1 » 11 lip 2019, 11:31

Instalacje alarmowe i systemy monitoringu to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: czujniki do alarmu

autor: jacekmogliwia » 16 lip 2019, 9:50

chyba czułbym się bezpiecznie gdyby był

Awatar użytkownika
Ambrozjaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2019, 17:43
Re: czujniki do alarmu

autor: Ambrozjaa » 17 lip 2019, 17:54

A możecie podać jakieś przykładowe sklepy, gdzie zamówię takie czujniki online?


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów