Zasłony czy rolety do pokoju?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: Złotowłosa » 27 maja 2019, 9:32

Ja obecnie w praktycznie całym mieszkaniu mam plisy. O takie
Obrazek

Rolet nie chciałam, szukałam czegoś oryginalnego. Na początku zastanawiałam się nad roletami rzymskimi, ale wydały mi się bardziej dopasowane do wnętrz klasycznych, a sama mam mieszkanie nowoczesne

Plisy zamawiałam w lokalnej firmie w Lublinie i jestem zadowolona nie były drogie sa łatwe w czyszczeniu i wygladają ciekawiej niż rolety
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 7:55 przez Złotowłosa, łącznie zmieniany 1 raz.

kitti32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2019, 11:58
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: kitti32 » 27 maja 2019, 17:24

Ja to kupowałam swoje rolety online. Bardzo szybka realizacja i solidnie wykonane. Montowaliśmy sami, na stronie jest instrukcja, to nie jest trudne więc tanio wychodzi. Towar też wysyłają. W sumie, to chyba najlepsze jakie miałam. W dwóch poprzednich mieszkaniach miałam z innej firmy, fajne były też właśnie takie, które miałam w pierwszym mieszkaniu, ale nie znam właśnie firmy, bo one już były jak kupiłam mieszkanie, natomiast rolety z mojego drugiego mieszkania to jakieś nieporozumienie. Zamontowali równo, ale te profile jakieś były dziwne i przy lekkim wietrze mi te rolety grzechotały :) Te ze strony kuprolety.pl na prawdę fajowe :)

Awatar użytkownika
ilonakulczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2019, 15:28
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: ilonakulczyk » 27 maja 2019, 17:49

Zasłony pięknie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, ale nie są tak praktyczne jak rolety. Rolety "dzień - noc" naprawdę są świetne, bo możesz sobie wyregulować natężenie światła i ładnie wyglądaja.

Ancia
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:08
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: Ancia » 29 maja 2019, 8:03

W sypialni mam i rolety i zasłony z firankami. To dośc wygodne i tak sobie to wymyslilismy.

migdalekmarta
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2019, 13:43
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: migdalekmarta » 18 cze 2019, 16:18

Ja mam rolete i zasłony, według mnie bardzo ładnie się to prezentuje.

HealthEin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2019, 15:10
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: HealthEin » 20 cze 2019, 15:11

bierz rolety

Anna02
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:24
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: Anna02 » 21 cze 2019, 9:26

Osobiście uważam, że rolety są dużo praktyczniejszą i wygodniejszą opcją.

romankowicki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 21 gru 2016, 15:17
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: romankowicki » 27 cze 2019, 9:50

Można też zastosować markizy Fakro (od zewnątrz). Są estetyczne i praktyczne. Praktyczne dlatego, że fajnie cieniują, ograniczają dostęp promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu w domu jest po prostu chłodniej i nie trzeba tak często używać klimatyzacji

nawrot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 13 cze 2013, 22:06
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: nawrot » 27 cze 2019, 21:59

Dla mnie rolety są bardziej praktyczne. Nie zbiera się na nich tyle kurzu, co jest plusem dla alergików. Popatrzcie sobie co oferuje Roletex . Firma ma kompleksowe rozwiązania.

adamgwiazdowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2019, 11:11
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: adamgwiazdowski » 11 lip 2019, 10:45

Ja jestem jak najbardziej za roletami rzymskimi - są naprawdę ładne i mówię to jako facet. Jak moja żona powiesiła firanki i zasłony to wyglądało to naprawdę średnio, ale rolety rzymskie są naprawdę ok. Kupowaliśmy w salonie telimenastudio, gdzie Pani na wymiar nam doszywała na jedno okno, aby wszystkie były takie same.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: ArkadiuszKrol » 14 lip 2019, 10:23

Myślę, że rolety są teraz w modzie. Przy okazji nie będziesz musiał ich prać i zmieniać. Ja zamówiłem bardzo fajne rolety z rolety-doran.pl. Doskonale pasują do moich okien i nadają im ciekawego designu.

Zosia76
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 08 paź 2018, 7:00
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: Zosia76 » 15 lip 2019, 11:58

Jeszcze rok temu upierałabym się na rolety, ale teraz jednoznacznie stwierdzam ZASŁONY! Większe możliwości aranżacyjne są z tkaninami zaslonowymi i jak sie wnętrze opatrzy to zasłonkę łatwiej jest wymienić niż drogą roletę.

anna.lib
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:14
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: anna.lib » 16 lip 2019, 8:28

A ja odpowiem jedno i drugie :) U siebie w pokoju gościnnym mam zarówno rolety (zewnętrzne antywłamaniowe) oraz firanę z zasłonami :) natomiast w pozostałych pokojach jedynie rolety.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: Tomko43 » 22 lip 2019, 13:30

Akurat jeśli chodzi o rolety do domu to tutaj jak najbardziej jestem za propozycjami dostępnymi w ofercie Karnix. Dlatego jeśli nadal szukasz odpowiednich propozycji w dobrych cenach to zdecydowanie polecam sprawdzić ponieważ przygotowali kilka naprawdę ciekawych opcji w bardzo dobrych cenach i szerokiej ofercie dostępnych kolorów.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Zasłony czy rolety do pokoju?

autor: ArkadiuszKrol » 23 lip 2019, 20:08

Myślę, że jednak rolety są lepszą opcją.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 39 gości

Gotowe projekty domów