Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

zbysiontko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2017, 7:31
Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: zbysiontko » 18 maja 2017, 7:34

Dzień dobry
Bardzo proszę o pomoc osoby, która jest w stanie udzielić mi informacji odnośnie tego, czy istnieje jakieś prawo mówiące o tym, ile metrów od zabudowy (osiedle bloków) powstać może nowa droga ekspresowa? W moim rejonie są plany budowy takiej drogi i zastanawiam się jak blisko bloków będzie ona mogła powstać.

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: LedPolska » 18 maja 2017, 7:52

Wszystko jest w MPZP.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: bobik5 » 21 mar 2018, 11:51

Z tego co się orientuję, to między innymi rdkprojekt.pl zajmuje się projektami budownictwa drogowego, ale także kolejowego czy przemysłowego. Wiem, że jest to szeroko ceniona firma, a w swoim zakresie zajmują się także remontem, przebudową razem z niezbędną infrastrukturą techniczną.

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: chopper » 18 cze 2018, 22:13

Niestety często również można ponarzekać na tempo budowy dróg. Niestety na budowę węzła z obwodnicy Koszalina już trochę się czeka. Na całe szczęście ruszyły ostatnio prace z kopyta, co można przeczytać na http://wakacjenadmorzem.pl/duze-postepy-na-budowie-wezla-zachod-na-obwodnicy-koszalina,a132

bukowska
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 17 maja 2014, 23:23
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: bukowska » 25 lip 2018, 21:45

Jeżeli chodzi o roboty drogowe to firma teknobud zajmuje się takimi rzeczami. Jakbyście szukali namiarów na takich specjalistów z doświadczeniem do według mnie warto ich wziąć pod uwagę. Mają wysoko wykwalifikowanych inżynierów, pracowników fizycznych, operatorów. Zajmują się robotami drogowymi, ale również robotami kolejowymi, ziemnymi, wykonują stabilizacje chemiczne podłoża itp.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: budowa876 » 24 sie 2018, 23:27

Jeśli chodzi o budowę dróg, to prowadzę własną firmę budowlaną, więc na temat dróg mogę powiedzieć bardzo dużo. Trochę się u mnie teraz pozmieniało, ponieważ szukam nowego dostawcy asfaltu. Przeglądam oferty różnych firm i chyba zdecyduję się na https://www.onico-bitumen.pl/ z racji tego, że mają najlepszy asfalt.

basiaxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:05
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: basiaxx » 21 gru 2018, 22:59

Moim zdaniem powinno się bardziej zadbać o oświetlenie drogowe i wykorzystać np. https://renovis.pl/oferta/ciagi-komunikacyjne/drogi/. Na pewno zapewniłoby większe bezpieczeństwo.

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: monikabert90 » 01 lip 2019, 19:32

Podczas budowy dróg bardzo ważne jest to, aby zadbać o bezpieczeństwo pracujących w takim miejscu ludzi. Przydatne mogą się okazać między innymi tymczasowe zapory drogowe sklep internetowy MAES oferuje takie właśnie zapory o różnym wyglądzie. Ich zakup nie wiąże się z nie wiadomo jak dużym wydatkiem więc tym bardziej polecam ;)

Prolak
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, 21:25
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: Prolak » 11 lip 2019, 21:29

Budowa drogi to nie jest taka prosta sprawa. Dobrze, że poruszacie ta kwestię. Ja chciałbym zająć się profesjonalnie budowaniem dróg, ale póki co rozglądam się za odpowiednim sprzętem. Na stronie: https://www.viateco.eu/pl/sprzedaz/mma/mieszanki/ekstraktory/ekstraktor%20automatyczny%20ultradzwiekowy.htm udało mi się znaleźć ekstraktor ultradźwiękowy. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór na początek.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Budowa drogi ekspresowej a teren zabudowy

autor: tetate » 27 paź 2020, 13:53

Wszystko jest opisane w miejscowym planie zagospodarowania. Będziesz miał tam również plany tego jak będzie szła droga. Weź pod uwage, że w obecnej sytuacji inwestycje mogą się znacznie opóźnić.

Poza tym obecnie drogi ekspresowe nie sa już takie męczące oraz kłopotliwe jak w przeszłóści, z uwagi na to,ze stosuje się powszechnie bariery energochłonne.Znajoma mi osoba mieszka przy takiej drodze ekspresowej i nie ma problemu z hałasem.

Dobre oznakowanie ma ta firma tioman.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów