Usuwanie folii z drzwi metalowych garażu.

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Elmont
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 20 sie 2006, 18:39
Lokalizacja: Rzeszów
Usuwanie folii z drzwi metalowych garażu.

autor: Elmont » 22 lip 2007, 12:48

Jak w temacie,jest ułozona folia zabezpieczajaca blachę drzwi garażowych uchylnych.
Folia ta niebyła usunięta w czasie montazu drzwi bo istniała możliwosć ich zachlapania
tynkiem i innymi srodkami do układania i zabezpieczania styropianu na elewacji.Obecnie
wyglada to paskudnie tymbardziej iż drzwi są ciagle intensywnie operowane słońcem do
południa jak i po południu.Usuwanie mechaniczne jest praktycznie trudne ale też mozna
pokaleczyc porysować farbę z blachy trapezowej na nich.Pytanie czym to usunąć w miarę
skutecznie bez szkody dla farby i blachy.
Pracuję w zawodzie elektryka od 1969rw Elektromontażu.

seal

autor: seal » 20 wrz 2007, 0:53

folia jest raczej z PE, albo z PP:
http://www.modelarski.net/content/view/33/58/

nowak87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:19
jak usunąć folię ochronną z dzwi garażowych uchylnych

autor: nowak87 » 29 wrz 2007, 15:31

Mam dokladnie ten sam problem. W instrukcji zawartej do dzwi napisane bylo , iz nalezy usunac folie w ciagu 4 tygodni. Zlekcewazylem to obawiajac sie ochlapania dzwi przez tynkarzy i innych robotnikow. teraz gdy juz minelo pare miesiecy od zainstalowania dzwi folia popekala i jej usuniecie stamnowi wielki problem. Probowalem juz polewac woda - nie pomagalo.

macie jakis skuteczny sposob na jej usuniecie?

Jacek1760
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:45
Re: Usuwanie folii z drzwi metalowych garażu.

autor: Jacek1760 » 05 lip 2019, 13:54

Wiem, że temat bardzo stary ale nadal pojawia się w wynikach wyszukiwania. Także napiszę post dla tych którzy szukają rozwiązania problemu.
Również nie usunąłem folii ochronnej z drzwi garażowych. Była na nich przez prawie 10 lat :wink:
Pod wpływem słońca tak wyschła, że przy próbie fizycznego zdarcia rwała się na kawałki wielkości kilku milimetrów. Próbowałem wszystkiego: rozpuszczalnika nitro, benzyny ekstrakcyjnej, płynu do usuwania tapet, płynu do usuwania kleju po naklejkach... nic jej nie ruszało. Nie uwierzycie co pomogło :D stary dobry WD-40 :D
Część folii się rozpuszcza a to co zostaje staje się przeźroczyste i niewidoczne.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów