Zmiana stylu

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

joasia.lewandowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:28
Zmiana stylu

autor: joasia.lewandowska » 21 mar 2019, 15:59

Planuję urządzić wnętrza w stylu skandynawskim i jak myślicie, da się go później przekształcić w coś innego? czy może lepiej spróbować z jakimś innym wystrojem? bo chcę mieć bazę do zmiany stylu w przyszłości :) Podobają mi się takie lampy:
Obrazek
Czy nie są za bardzo "charakterystyczne"?

janstudiosg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2019, 11:46
Re: zmiana stylu

autor: janstudiosg » 22 mar 2019, 11:51

Osobiście uważam, że styl skandynawski jest na tyle uniwersalny, że może być bazą wyjściową dla innych stylów. Nie jestem jednak ekspertem.

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: zmiana stylu

autor: King-Dom » 24 mar 2019, 13:28

Oczywiście że tak a lampy bardzo ładne.
Lepiej raz a dobrze.

FotoNaRame
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 14 maja 2018, 11:54
Re: zmiana stylu

autor: FotoNaRame » 26 mar 2019, 10:51

Same lampy to nie wszystko, w zasadzie największe znaczenie ma to jaki styl preferujesz lub chcesz odmienić swoje wnętrze. Polecam też zadbać o ciekawą kolorystykę ścian, może szablon fototapety lub obrazu będzie dobrą opcją?

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Zmiana stylu

autor: Dulux Polska » 31 mar 2019, 20:34

Witaj bungie, styl skandynawski to połączenie naturalnych materiałów, delikatnych barw i światła. Nie uświadczymy tu swoistej eksplozji faktur, ozdobników czy dekoracji. Cel jest tu zgoła inny: wygoda i funkcjonalność. W naszym artykule [więcej informacji poprzez PW] przedstawiamy pomysły i aranżacje wnętrza w stylu skandynawskim.
W razie potrzeby zmiany wystroju, nie będzie żadnego problemu przekształcić wnętrza na inny styl. Wystarczy ściany przemalować, wymienić dodatki, a drewniane meble (najczęściej stosowane w przypadku stylu skandynawskiego) można wpasować do innego typu aranżacji. Ewentualnie, jeśli znudził nam się kolor naturalny z łatwością można go zmienić z zastosowaniem np. farby Dulux Rapidry, która jest szybkoschnącą emalią do drewna, metalu i pcv.

Pozdrawiam Ekspert Dulux

Florekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:10
Re: Zmiana stylu

autor: Florekk » 01 kwie 2019, 9:34

Teraz chyba najlepszą opcją będzie wybór pięknego stylu industrialnego który fajnie łączy nowe z retro.

joasia.lewandowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:28
Re: Zmiana stylu

autor: joasia.lewandowska » 01 kwie 2019, 12:45

Nieee, żadne fototapety, w ogóle mi się to nie podoba ;p ale chętnie pokombinuję z industrialnym stylem, cegły na ścianie wyglądają mega

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Zmiana stylu

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 09 kwie 2019, 21:41

Styl skandynawski jest dość uniwersalny, ale też bardzo popularny i po woli moda na niego przemija. Choć wnętrza tak urządzone z pewnością będą nas cieszyć jeszcze przez wiele lat, to warto spojrzeć w przyszłość, ku nowemu i spróbować poeksperymentować np. z nasyconymi barwami, które coraz odważniej pojawiają się w aktualnych aranżacjach.
22.jpg
22a.jpg
22b.jpg

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Zmiana stylu

autor: edek-ledek » 29 kwie 2019, 11:09

Wydaje mi się, że jeśli chcemy zmienić styl,l to najlepiej jest korzystać z pomocy projektanta. Czasami może się wydawać, że elementy ze starego wystroju są nieużyteczne a projektant jednak je wykorzysta. Może poprzeglądaj też projekty. Np. na https://www.abrys.net/galeria/ masz kilkanaście projektów. Może któryś Ci się spodoba. To strona biura projektowego ABRYS z Poznania.

Awatar użytkownika
onamona
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2018, 12:39
Re: Zmiana stylu

autor: onamona » 30 kwie 2019, 11:52

Styl skandynawski super, jest ponadczasowy i myślę, że spokojnie posłuży za bazę za kilka i nawet kilkanaście lat :) A mebli i dodatków w takim stylu masz teraz wszędzie multum. Ja nawet w Abrze ostatnio znalazłam i to całkiem fajne. Cały komplet do salony był.

bruno.koj85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 27 sie 2018, 9:05
Re: Zmiana stylu

autor: bruno.koj85 » 14 maja 2019, 10:11

O stylu skandynawski jeszcze znalazłem tutaj https://enix.pl/jakie-grzejniki-do-styl ... nawskiego/

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Zmiana stylu

autor: Złotowłosa » 04 lip 2019, 9:19

Nie polecam ostrych kolorów w elementach stałych. Moja koleżanka 2 lata temu meblowała sobie mieszkanie i zakochala się w kolorze mebli wiśniowym... I właśnie takie meble zrobiła w kuchni. Aktualnie na nie narzeka bo kolor zupełnie jej się nie podoba.

Sama staram sie stawiać na dość neutralne kolory jeśli chodzi o takie stałe elementy, tak aby można było do nich dopasować każdy rodzaj dekoracji. Mam białe ściany, meble w kolorze orzecha i sporo delikatnych jasnych dodatków:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lip 2019, 9:40 przez Złotowłosa, łącznie zmieniany 1 raz.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Zmiana stylu

autor: lideropinii » 04 lip 2019, 21:47

Styl skandynawski to duże pole do interpretacji i szerokie możliwości aranżacyjne.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości

Gotowe projekty domów