Hydoizolacja balkonu -mało miejsca

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Telexo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019, 20:22
Hydoizolacja balkonu -mało miejsca

autor: Telexo » 03 lip 2019, 20:36

Witam

Balkon znajduję się nad garażem, który jest nieogrzewany. Po zerwaniu starych płytek i warstwy dociskowej okazało się, że wysokość od płyty konstrukcyjnej do krawędzi drzwi wejściowych wynosi jedynie 6.7 cm. Nie ma więc mowy o ułożeniu wielu warstw tj. paroizolacja, termoizolacja, hydroizolacja. Pozostała jedynie hydroizolacja.

Zastanawiam się czy w takiej sytuacji lepiej było by:
1. Położyć pierwszą warstwę hydroizolacji, wylać jastrych, zrobić hydroizolacje podpłytkową, ułożyć kafelki.
Jednak czy w tym zestawieniu warstwa dociskowa nie będzie zbyt cienka ?

2 Zrobić wylewkę ze spadkiem, zrobić hydroizolacje podpłytkową, ułożyć kafelki.

Balkon ma powierzchnię 9m2.

Fachowiec0
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2020, 8:27
Re: Hydoizolacja balkonu -mało miejsca

autor: Fachowiec0 » 03 kwie 2020, 9:03

Dobrym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie płynnej membrany Hyperdesmo. Jest bardzo cienka i gwarantuje pełną hydroizolację. Dodatkowo membrana jest paroprzepuszczalna, więc pozwala na uwolnienie wilgoci z betonu do atmosfery. Sam korzystałem z Hyperdesmo przy robieniu hydroizolacji swojego tarasu i mogę go z czystym sercem polecić. Materiały kupowałem przez Internet.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów