Nowoczesny system grzewczy

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Motyllia
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:58
Nowoczesny system grzewczy

autor: Motyllia » 04 paź 2018, 14:55

Interesują mnie nowinki technologiczne i możliwość zastosowania ich w mym nowoczesnym domu, który powstaje. Aktualnie zbiera informacje o systemach grzewczych jakie mogłabym w nim zastosować. Możecie coś polecić?

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Nowoczesny system grzewczy

autor: Lena80 » 07 paź 2018, 13:57

Dom nowoczesny kojarzy mi się z wielkimi przestrzeniami i prostą formą zastosowaną w jego urządzeniu. Może warto pomyśleć o ogrzewaniu na podczerwień, których panele wtapiają się w otoczenie lub stanowią element dekoracji. Ogrzewanie zalecane zarówno do małych jak i dużych przestrzeni.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Nowoczesny system grzewczy

autor: tureqt0 » 08 paź 2018, 19:40

Panele na podczerwień to dobre rozwiązanie. Nie widać ich na pewno. Podobnie jak podłogówka. Z tym że panele są tańsze w montażu. Wersje paneli które znam (Eco Partner) można swobodnie ukryć np. w podwieszanym suficie ale mogą być np. obrazem lub lustrem (w przedpokoju lub łazience). No i sterowanie takimi panelami to bajka. Jak planujesz iść w kierunku inteligentnego domu do rozwiązania elektryczne aż proszą się o wspólne sterowanie ;)

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Nowoczesny system grzewczy

autor: kont77 » 09 paź 2018, 13:57

Takie panele to naprawdę fajna sprawa. Widziałem a właściwie czułem ich działanie na własnej skórze. Od momentu włączenia wystarczyło kilka sekund by poczuć pierwsze ciepło. Do czasu nagrzania się pomieszczenia nie marzniemy, bo to promieniowanie od razu nas grzeje. Mając takie możliwości możemy bardziej dynamicznie ogrzewać dom i właściwie gdy nikogo w nim nie ma to nie grzać.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Nowoczesny system grzewczy

autor: tureqt0 » 02 lis 2018, 15:26

kont77 pisze:Takie panele to naprawdę fajna sprawa. Widziałem a właściwie czułem ich działanie na własnej skórze. Od momentu włączenia wystarczyło kilka sekund by poczuć pierwsze ciepło. Do czasu nagrzania się pomieszczenia nie marzniemy, bo to promieniowanie od razu nas grzeje. Mając takie możliwości możemy bardziej dynamicznie ogrzewać dom i właściwie gdy nikogo w nim nie ma to nie grzać.


Bo taka jest istota działania takiego systemu. Grzeje od razu po włączeniu, a właściwie to odczuwamy zaraz po włączeniu. Można nawet przebywać w chłodniejszej temperaturze ale komfort cieplny bedzie zachowany. Do tego należy pamiętać, że taki system, podobnie jak nasze słońce, ogrzewa również całe wyposażenie pomieszczenia: ściany, podłogę, meble i to one też stają się źródłem ciepła.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Nowoczesny system grzewczy

autor: kont77 » 03 lip 2019, 12:41

tureqt0 pisze:Bo taka jest istota działania takiego systemu. Grzeje od razu po włączeniu, a właściwie to odczuwamy zaraz po włączeniu. Można nawet przebywać w chłodniejszej temperaturze ale komfort cieplny bedzie zachowany. Do tego należy pamiętać, że taki system, podobnie jak nasze słońce, ogrzewa również całe wyposażenie pomieszczenia: ściany, podłogę, meble i to one też stają się źródłem ciepła.


Wczesną wiosną byłem nad morzem w domkach drewnianych w Międzyzdrojach. Domki fajne,klimatyczne i ogrzewane właśnie panelami na podczerwień od Eco Partner. Było nam ciepło w nich i kosztowo wyszło całkiem rozsądnie (sami opłacaliśmy prąd za grzanie)


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów