Drzwi Gerda C czy Star S ???

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ciaper
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:19
Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: ciaper » 04 kwie 2009, 16:23

Witam,

Mam zamiar kupić drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, na parterze.
Zastanawiam się, które wybrać spośród oferty Gerdy. Zostałem namówiony na dwa modele - Gerda C i Gerda Star S.
Oprócz różnic, które wychwyciłem w katalogu, chciałbym się dowiedzieć od kogoś o praktyczne różnice, ponieważ różnica w cenie jest spora (odpowiednio 2160 i 2490 z wszystkim), a jak dla mnie znaczących różnic nie ma. Albo mi się tak tylko wydaje, dlatego pytam.
Czy ktoś może podpowiedzieć czy warto kupić ten droższy model, czy właściwie różnicy przy takim zastosowaniu, nie ma i nie ma co wydawać więcej pieniędzy.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Zyga
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2009, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

autor: Zyga » 06 kwie 2009, 9:57

JA Ci polecę drzwi antywłamaniowe firmy Zbigmet. Drzwi posiadają atest w klasie C-4 , dźwiękoszczelność 41 dB. Drzwi są na konstrukcji metalowej, dwa zamki centralny blokujący góra,dół,bok i drugi zamek na wkładkę. 3blokady antywyważeniowe, 3 zawiasy łożyskowane,środek wypełniony wełną mineralną, zresztą wszystko jest na ich stronie zbigmet.com.pl , polecam bo widziałem jak wyglądają i jak funkcjonują. Pozdrawiam;)

Zyga
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2009, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

autor: Zyga » 06 kwie 2009, 9:59

a i jeszcze jedno.. cena :) na terenie Warszawy wiem, że są to kwoty rzędu 2250 zł brutto z montażem :) Uważam że jak na takie drzwi jest to cena bardzo przystępna,

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 07 kwie 2009, 20:03

wybór między gerda c a gerda stars to wybór mniejszego zła czyli wygłuszenie do niczego a na parterze jest to bardzo ważne jedyne czym te drzwi się różnią to ilością zamków i zabezpieczeń S-ka ma więcej wzmocnień w skrzydle i więcej bolcy w zamku centralnym +dodatkowy zamek niezależny od zamka listwowego tylko że nikt w sklepie Ci tego nie powie ale wkładka do tego zamka jest kl.A czyli żadnej nawet dziecko z wkrętarką taki otworzy.
jak dla mnie Gerda jest przerklamowana zabezpieczenia ma srednie wcale nie najlepsze i dodatkowo wszystko przez nią słychać. Zamiast tego poleciłbym Ci Porta Granit antywłamaniowe kl.C całe drzwi i obydwa zamki, wygłuszone 36dB w tej chwili i do tego cena z montażem ~2.200-2.300.
Pozdrawiam

brandwir
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:25
Lokalizacja: Polska

autor: brandwir » 07 kwie 2009, 20:57

Witam!
Nie chciałbym ci doradzać jakie drzwi wybrać, ale zgodzę się z przedmówcą ,że Gerda jest zdecydowanie przereklamowana (koledze w gerdzie już drugi raz nawalił zamek.
Obejrzyj Izraelskie drzwi Witex, są naprawdę godne polecenia ja mam takie trzeci rok i nie narzekam. Cena z montażem trzy lata temu (bogatsza wersja 2,200zł.)
sam obejrzyj . witex-sl.pl

oknadrzwi _MONTER_
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2009, 17:36
Lokalizacja: MILANÓWEK

autor: oknadrzwi _MONTER_ » 08 kwie 2009, 21:28

Witam.

PRZEDEWSZYSTKIM Proponuje by Pan zadał sobie pytanie:
Co dla mnie jest NAJWAŻNIEJSZE
1. BEZPIECZEŃSTWO,
2. WYGLĄD,
3.WYCISZENIE bo parter
4. izolacja termiczna.

POLECAM drzwi z -/+40dB, np. ZBIGMET, ERJOT*
i jeżeli to możliwe montaż do wewnątrz mieszkania

*montowałem je w blokach i są na wymiar i szczelne jak konserwa.
Pozdrawiam.

ciaper
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:19

autor: ciaper » 15 kwie 2009, 23:06

Raczej zdecyduję się na Delta Deluxe ...
Tańsze od Gerdy, a podobno lepsze od modelu S ...

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 23 kwie 2009, 20:33

nie wierz w takie zapewnienia cena nie bierze się z kosmosu tylko z różnicy w jakości delta ma budowę dokładnie taką samą jak gerda tylko ma słabsze materiały przyklładowo blacha w nich jest 0,7mm to jak chińskie drzwi "antywłamaniowe" nawet PTZ które sa praktycznie oficjalną podróba gerdy mają blache 0,8mm a chyba nikt nie powie że to dobry towar. jeżeli dzwi typu Porty są dla ciebie z jakichkolwiek względów nieodpowiednie chociażby finansowych (sam też bym szukał jak najtaniej to zrozumiałe) i musoisz popełnić to co masz zamiar zrobić tokup już chociaż ta Gerdę mniejszą krzywdę sobie zrobisz.

Pozdrawiam

ciaper
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:19

autor: ciaper » 24 kwie 2009, 10:13

Ale nigdzie w katalogu Gerdy nie ma informacji jaka jest grubość blachy.

Poza tym jakie to ma znaczenie praktyczne/ekonomicze(ubezpieczenie) czy jest blacha 0,7 czy 0,8mm ??

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 10 maja 2009, 18:39

gerda ma blavchę grubości od 1 do 1,2 mm oczywiście ta grubsza jest w tych mocniejszych i groższych modelach a sama grubość blachy ma duże znaczenie.

Ja ważę 105-108 kilo wzrostu mam 182 jestem lekko po siłowni i lekko przy tuszy gdybym wziął dobry rozpęd to bym z tą Deltą wbiegł do twojego mieszkania i chociaż Gerdy nie popieram i nie uważam tej firmy za dobrą zwłaszcza w poównaaniu z portą to od tych wymienionych prze ciebie są o niebo lepsze.

A tu proszę filmik co można zrobić z blachą grubości 0,7mm ta delat jest pewnie delikatnie lepiej zrobiona ale dobry obraz tego co Cię może spotkać:

patrz.pl/filmy/chinskie-drzwi-antywlamaniowe

pozdrawiam

p.s. filmik się robi coraz popularniejkszy w necie.

Eustachy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2011, 17:06
Kontaktowanie:
Re: Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: Eustachy » 06 mar 2011, 11:17

Grubość blachy na swoich drzwiach trzeba dopasowywać do grubości swojego portfela. Jeśli nie ma się za bardzo kasy to nie ma co się spinać brać model C bo obydwa modele są drzwiami antywłamaniowymi i dają preferencyjne zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych. A jeśli ktoś będzie chciał się do Ciebie włamać to się włamie np kradnąc Ci klucze.

max1989dasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 01 lip 2019, 8:45
Re: Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: max1989dasz » 01 lip 2019, 8:47

Hmmm specjalista od gerdy jakos nie jestem, wiem tylko tyle ze sa dobre. No wlasnie może zadzwon tam i zapytaj?

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: Majaja » 02 lip 2019, 8:14

Też nie wiem jaka jest roznica, ale nawet nie słuchaj tych na gorze, co polecają inna marke. Już się na to nabrałam i podziekuje więcej. Badziew!! Bierz po prostu gerde i nie kombinuj

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: waldi79 » 02 lip 2019, 9:00

Nie pamiętam za dobrze jak mi to ekspert tlumaczyl, ale ja się zdecydowałem na star s. Na szczęście nie było okazji, kiedy musiały się wykazac swoja antywlamaniowoscia (?). Ale wydaje mi się, ze gerda po prostu jest dobra, wiec z c tez moglbys być zadowolony

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi Gerda C czy Star S ???

autor: theme » 04 lip 2019, 14:35

Grubość blachy nie ma praktycznie nic wspólnego z kwestiami antywłamaniowymi w drzwiach. Ich klasę określa się w inny sposób. Poza tym z testów jakie są przeprowadzane przez ITB, nie odnosi się tam nic do grubości blachy. Dla mnie dużej różnicy jakościowej pomiędzy C a S nie będzie. Osobiście celował bym w NTT na ościeżnicy aluminiowo-kompozytowej. Takiej jaką mają np. KMT czy Wikęd. Pytanie też gdzie te drzwi miałby być montowane.
__________________________
pozdrawiam
The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów