Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mefiu34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2019, 8:54
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: mefiu34 » 21 maja 2019, 12:13

W sumie przy niewielkiej działalności najlepiej chyba jest zatrudnić zewnętrzne biuro rachunkowe. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu, który będziesz mógł poświęcić na pracę.

feruskon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:58
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: feruskon » 12 cze 2019, 12:14

Sam bym się nie podjął prowadzenia księgowości, lepiej zostawić to profesjonaliście. U mnie tym się zajmuje taxcare opcja niedroga jak ktoś ma mało papierów to zmieści się w stówce, bo tyle wynosi podstawowy abonament, można też dokupić różne pakiety m.in. prawny, medyczny. Ja sobie wziąłem rozszerzony dla wszystkich domowników.

Tori
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2019, 23:08
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Tori » 12 cze 2019, 22:08

Podobno w Tax Care pomagają też w założeniu działalności. Korzystałeś z tej opcji?

marta89
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:49
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: marta89 » 13 cze 2019, 12:37

Najlepiej niech księgowością zajmą się profesjonaliści :D

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: yaska » 13 cze 2019, 16:18

Tori pisze:Podobno w Tax Care pomagają też w założeniu działalności. Korzystałeś z tej opcji?

To jest u nich w ramach abonamentu. Nawet nie płacisz za to dodatkowo, świetna opcja. Korzystałam już dość dawno temu, ale do dzisiaj doceniam, że nie musiałam się nabiegać po urzędach.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: budowa876 » 18 cze 2019, 14:24

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest wybrać biuro rachunkowe, zajmują się też często dodatkowo obsługą kadrową więc mniej jest na naszej głowie. Ja korzystam z superksiegi z Wrocławia, zdalnie wysyłam im dokumenty, tak jest wygodnie. Są rzetelni, profesjonalni więc mogę ich wam polecić.

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: merigold » 22 cze 2019, 15:52

Ja korzystam z biura rachunkowego i bardzo sobie chwalę te formę. Konkretnie to bardzo jestem zadowolony z usług biura rachunkowego Omnibus ze szczecina omnibusbp.pl są solidni, terminowi i skrupulatni.

Tori
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2019, 23:08
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Tori » 29 cze 2019, 20:32

Dobrze wiedzieć, że pomagają przy zakładaniu działalnosci w ramach abonamentu, bo dla wielu osób jest to stresujące. A z tych pakietów dodatkowych w Tax Care korzystacie? Myślę głównie o medycznym

rotke
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 01 sie 2018, 2:56
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: rotke » 09 lip 2019, 1:31

Jeśli chodzi o księgowość w firmie zdecydowanie warto znaleźć dobre biuro rachunkowe takie jak Taxcare, które zna się na rzeczy i profesjonalnie podejdzie do sprawy.

catty
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2016, 11:42
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: catty » 18 lip 2019, 13:50

A może ktoś z Was jest w stanie polecić jakieś małe biuro księgowe we Wrocławiu? Zależy mi na indywidualnym podejściu, a nie byciu jedną z tysięcy klientów jakiegoś kolosa. Na przykład Pani Księgowa Edyta Cyburt z pozoru wygląda OK. Prowadził ktoś może u niej księgowość?

Megiera85
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 27 maja 2018, 19:00
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Megiera85 » 18 lip 2019, 14:40

Jasne, że przez biuro rachunkowe bo kto w dzisiejszych czasach podejmuję się sam prowadzenia takich rzeczy. Ja polecam skorzystać z usług biura z Wrocławia PIMAG, które znajdują się na ulicy Łokietka 4 w lokalu 2.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: malaka » 02 sie 2019, 11:44

Zdecydowanie z pomocą biura rachunkowego. Szczególnie, że to nie są aż tak duże koszty. Jeśli jesteście ciekawi, ile zapłacicie za obsługę księgową, to piszcie na PW..

jakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:24
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: jakim » 19 sie 2019, 21:11

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy obsługa księgowa jest poza firmą. Wynika to z faktu, że firmy nie obchodzą zwolnienia lekarskie i urlopy pracowników kadr - outsourcując to na zewnątrz ma się pewność, iż ciągłość prac jest zachowana. Jednym z lepszych biur jest bez wątpienia Vattax, co potwierdzą ich dziesiątki, jak nie setki zadowolonych klientów.

pask87
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:55
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: pask87 » 27 sie 2019, 16:22

Moim zdaniem tylko i wyłącznie biuro rachunkowe. To naprawdę najlepsza opcja. Nie ma kosztów związanych z programami, szkoleniami personelu, nie trzeba się martwić zwolnieniem czy urlopem księgowej, wszystko jest zrobione w terminie. Nas obsługuje biuro Capital Audyt, bardzo polecam :)

adrianna99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:07
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: adrianna99 » 30 sie 2019, 10:16

Zdecydowanie warto powierzyć sprawy finansowe profesjonalistom np. Rödl & Partner, mają biura w wielu miastach w Polsce


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów