Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Proximat3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2019, 18:38
Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

autor: Proximat3 » 02 mar 2019, 19:10

Cześć wszystkim,
Ostatnio spotkałem się z problemem śmierdzącej kanalizacji w zlewie w kuchni.
Rozkręciłem wszystkie rury, wymyłem dokładnie i założyłem z powrotem. Zauważyłem jednak, że cieknie mi syfon, a że rury były dość stare, a uszczelki popękane i sparciałe to kupiłem nowy zestaw w Castoramie.
Dzisiaj go zamontowałem, ale okazało się, że cieknie z każdej możliwej uszczelki, a powodem tego jest o dziwo cofająca się woda (woda przelewa się z jednej komory zlewu do drugiej i podczas cofania cieknie z każdej możliwej uszczelki).
Dodam, że instalacja jest identyczna jak poprzednia.
Wygląda mi to na jakieś podciśnienie, ale jeszcze tydzień temu na takiej samej instalacji wszystko było w porządku.
Poniżej wrzucam zdjęcie instalacji.
Są dwa przypadki jej działania:
1.) zatkany odpływ od pralki . Przy zatkanym odpływie cieknie z każdego łączenia, bo cofa się woda
2.) założona rurka w celu napowietrzenia. Brak wycieków, ale cofająca się woda do drugiej komory wylatuje przez rurkę.
Jeśli uda mi się naprawić problem cofającej wody, wówczas nie powinno ciec.
Pozdrawiam, Marek.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ea561aeba8bdb853

Proximat3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2019, 18:38
Re: Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

autor: Proximat3 » 02 mar 2019, 20:33

Chyba pospieszyłem się z postem, problem udało się rozwiązać.
Cofająca się woda w nowej instalacji spowodowana była nie przemyślanym designem kolanek idących od zlewu. Mam standardowy rozstaw 30cm pomiędzy spustami wody w komorach. Żeby równo ustawić kolanka musiałem maksymalnie wepchać je do trójnika, a że kolanka dość długie to wychodziły poza pion trójnika i pod ciśnieniem woda z jednego kolanka wlatywała do drugiego. Zamontowałem starą instalację i zauważyłem, że ktoś te kolanka dociął co załatwiło problem. Cieknące uszczelki wymieniłem i problem z głowy.
Temat do zamknięcia, pozdrawiam.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

autor: robertkrajcarz » 10 cze 2019, 8:51

ABC odnośnie syfonów ich rodzajów i montażu masz na jak zamontować syfon do wanny. Tłumaczą sprawę jasno i konkretnie. Generalnie masz tam na stronie dużo porad odnośnie domu, wyposażenia, remontów, urządzenia itede.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

autor: Albatros348 » 18 cze 2019, 8:51

Najwyższy czas, abyś poddał kanalizację stosownej renowacji, nie sądzisz? Innym sposobem nie pokonasz tego typu problemów. Ja te zadanie powierzyłem ekipie z Warszawy a dokładnie AS-EKO . Kanalizację poddali pełnemu serwisowi, wszystko śmiga już jak należy!

Romelia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2019, 11:13
Re: Przelewanie wody, brak odpływu, cieknąca kanalizacja

autor: Romelia » 29 cze 2019, 11:15

Rewelacyjnie się składa, że dzielicie się poradami nawet w takich, trudnych kwestiach.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów