Pompy ciepła – wady i zalety

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: denvi » 27 cze 2019, 15:07

Konsultant Viessmann wracając do meritum, tzn, do PC, to mam nawet dwie. :D

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: szari » 27 cze 2019, 21:53

denvi pisze:Konsultant Viessmann wracając do meritum, tzn, do PC, to mam nawet dwie. :D

k...a ja też... Dobrze że wybrałem lepszą konkurencję. Mam też solary również nie od Vieśśmana i... tak PV też od lepszej konkurencji.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 cze 2019, 3:31

Konsultant Viessmann pisze:A schodząc na tematy związane z pompa ciepła, a nie na obrażaniu i wyśmiewaniu się z postów - czy widzicie (oprócz przytoczonej tu ewentualnie sugestii co do zbyt wysokich cen - co oczywiście jest kwestią względną i do pokonania) jakieś ograniczenia w stosowaniu pomp ciepła?

Może warto powiedzieć o tym, jakie są one uniwersalne, skalowalne, można je łączyć w kaskady więc w zasadzie do każdej inwestycji takie rozwiązanie się sprawdzi. Można ją zainstalować zarówno w nowym budynku jak i w modernizowanym.
Jedno urządzenie może grzać, chłodzić i przygotowywać c.w.u.
Pracuje cicho, wydajnie, ekologicznie, bezobsługowo...

Szukajmy dobrych stron! Korzystajmy ze zdobyczy technologii, które ułatwią nam życie i poprawią komfort!
34000 na dom 200m2 materiały z wysokiej półki z powłoką srebra to dużo?
Kompletna instalacja pompy ciepła, ogrzewanej podłogi, wentylacji z odzyskiem ciepła i cwu.
Można oczywiście taniej, ale inwestor chciał bardzo dobrze.
A to, że ktoś się śmieje, to wynika z braku wiedzy, tak już jest na forach. Najlepiej zrobić tak jak radził bachus czy szari, takich ludzi po prostu ignorować.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: szari » 28 cze 2019, 8:01

Tomasz_Brzeczkowski pisze: 34000 na dom 200m2 materiały z wysokiej półki z powłoką srebra to dużo?

w VAT 23% gdzie jak widać montażem zajmuje się matka z małym dzieckiem bez tackera. Weź sobie sam na to odpowiedz.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: bachus » 28 cze 2019, 18:53

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Kompletna instalacja pompy ciepła, ogrzewanej podłogi, wentylacji z odzyskiem ciepła i cwu.
Można oczywiście taniej, ale inwestor chciał bardzo dobrze.
A to, że ktoś się śmieje,

Z wypowiedzi Brzęcza widać, że nas czyta, bo kto się z niego śmieje?, ci co są dodani do ignorowanych.
Brzęczu: jesteś przecież pośmiewiskiem od wielu lat a więc nie ma co się tak spinać, pisz dalej swe głupoty a my będziemy mieli dalej nie zły ubaw, przecież bez Twoich wybryków słowotwórczych my nie mielibyśmy racji bytu na tym forum.
Zastanów się dla czego na innych tak sporadycznie się wypowiadamy, bo tu mamy bekę z Tobą.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 lip 2019, 13:11

Ostanie sprawdzenie instalacji HVAC przed podróżą do Karpacza.
Załączniki
65919398_10205830038586854_2361468032607322112_n.jpg
65455939_10205830038826860_4124274309130616832_n.jpg
65532935_10205830039946888_1851271500330434560_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

tomaszmoryc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:40
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: tomaszmoryc » 14 sty 2021, 12:18

U mnie instalacja robiona przez Strefę Pomp Ciepła funkcjonuje trzeci rok i jestem bardzo zadowolony. Też szukałem wykonawcy dość długo, ale ta ich oferta faktycznie się super sprawdziła, zaproponowali konkretne rozwiązania do mojego domu, tak by wszystko było jak najlepiej pod kątem użytkowym i faktycznie się to sprawdziło.

Mareksobczak90
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:28
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: Mareksobczak90 » 25 maja 2021, 11:15

W centrum Białegostoku masz Energodom, to się odezwij i tam Ci odpowiedzą na pytania dotyczące gruntowych pomp ciepła. Lepiej technologii nie znajdziesz na rynku tak szczerze mówiąc. Załatwiają też formalności związane z programem Czyste Powietrze, więc to pyka finansowo ogólnie. Co do energooszczędności to lepiej i chłodzenie pasywne niezłe. Przy silnych mrozach też nie zauważyłem problemów eksploatacyjnych. Gadaj z nimi, bo długo na rynku, nowa siedziba, widać biznes kwitnie.

tomaszmoryc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:40
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: tomaszmoryc » 29 cze 2021, 9:44

Świetna oferta jeśli chodzi o pompy ciepła jest za pośrednictwem Mój Klimat . Firma od lat w branży i faktycznie można na ich pomoc w tym zakresie liczyć. Mam wrażenie, że to faktycznie oferta, w ramach której każdy coś tam wybierze, będzie mógł liczyć na pomoc jęśli chodzi o wykonanie instalacji.

radwarro
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2015, 17:38
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: radwarro » 29 wrz 2021, 21:47

Co do paneli fotowoltaicznych to ja polecam firmę Hymon. Przy właśnie pompie ciepła czy panelach podczerwonych damowy prąd sie przyda.

irenaciesniewska
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2021, 7:54
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: irenaciesniewska » 04 paź 2021, 9:50

Pompy ciepła chyba nie mają wad :wink: W ogóle fajnie jest już zrobić sobie taki dom od podstaw, który ma wiele energooszczędnych rozwiązań. Nie tylko pompa ciepła, ale też rekuperacja, fotowoltaika czy okna pasywne. Tu dopiero się zaczynają się super oszczędności. Oczywiście najlepiej postawić na firmy pro-ekologiczne, które biorą pod uwagę też korzyści dla środowiska i dla ludzi. Podejście jest ważne. Na montażu pompy ciepla można w przyszłości wiele oszczędzić. Ale takich sposobów na oszczędzanie jest więcej...

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: Kasprowicz » 24 sty 2022, 9:59

Wybór pomp ciepła będzie dobry za pośrednictwem eko-zrodla.pl. Firma się w tym specjalizuje i będzie w stanie wykonać taką instalację od A do Z. Z jednej strony między innymi pomoc z ich strony przy wyborze takiej pompy, która do danego budynku będzie najlepsza. Wiec na taką kwestię warto będzie zwrócić uwagę jak ktoś będzie chciał na pompę ciepła postawić. To na ich pomoc będzie można liczyć.

martens79
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2022, 20:42
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: martens79 » 23 kwie 2022, 20:48

Arienna pisze:Uważam, że pompy ciepła Bielsko to było najlepsze rozwiązanie jakie znalazłam w swoim domu montaż, dzięki profesjonalnej firmie poszedł szybko i sprawnie. Pompy ciepła wykorzystywane są jako doskonała forma odnawialnej energii.


W Bielsku-Białej mogę polecić jeszcze firmę DW KLIMA Dają radę!

scesny
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 sie 2021, 8:58
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: scesny » 15 wrz 2022, 13:28

radwarro pisze:Co do paneli fotowoltaicznych to ja polecam firmę Hymon. Przy właśnie pompie ciepła czy panelach podczerwonych damowy prąd sie przyda.


No i pompy ciepła też mają :) I panele PV też. Hymon ogarnia i projekt i montaż. No i to całkiem spora firma, więc moim zdaniem większe bezpieczeństwo inwestycji.

betoniarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2022, 17:09
Re: Pompy ciepła – wady i zalety

autor: betoniarz » 17 lis 2022, 14:58

Z tego co się orientuję, to M&S Photoenergy w Bielsku-Białej świadczy montaż pomp ciepła. Rzuciła mi się ich reklama na samochodzie gdy sąsiad montował u siebie pompę. Ja jeszcze rozważam ten temat, ale wszystko wskazuje na to, że jak ma mi być zimno w domu bo nie ma węgla, to czas przejść na ogrzewanie domu pompą ciepła.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2022, 17:24 przez betoniarz, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości

Gotowe projekty domów