Telewizja naziemna

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mintcosta
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2010, 19:05
Telewizja naziemna

autor: mintcosta » 04 sty 2011, 14:28

DVD-T Napiszcie jakie macie programy z anteny siatkowej w odległości ponad 100 km od nadajnika. Jaką wybrać antenę do odbioru TVP HD

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Telewizja naziemna

autor: yanes » 04 sty 2011, 18:27

Na dalekie odległosci najlepsza bedzie taka ; -www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_A2670.htm .W tej chwili sam odbieram cztery słowackie programy z małej anteny logarytmicznej która sam sobie zrobiłem.Nie potrzeba żadnego wzmacniacza sygnał można łapać praktycznie z widelca.

mintcosta
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2010, 19:05
Re: Telewizja naziemna

autor: mintcosta » 04 sty 2011, 18:48

Ja mieszkam na północy pow. dzialdowo, polsat odbieram na kanale 75 inne na 35 więc możliwe, że ta antena nie ściągnie ani polsatu ani TVP HD. Obecnie mam 11 programów i czekam na więcej być może już nadają?

ŁK
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2011, 19:58
Re: Telewizja naziemna

autor: ŁK » 03 lut 2011, 20:31

100 km od nadajnika to dość daleko.
Ale znam człowieka który w takim promieniu ciągnie analog bez żadnego wzmacniacza.
Zapraszam do sklep.corab.eu
i polecam SIGMA HD . Jeśli to sygnał cyfrowy to może dać radę ze wzmacniaczem ams{wzmacniacz o niskim poziomie szumów}.
Przy DVB-T bardzo ważna jest antena , jeśli ktoś pisze o widelcu to nie ma o tym pojęcia .
Żadne anteny pokojowe -bo będziemy mieli efekt digitalizacji{co jakiś czas na ekranie pojawiają się małe kwadraciki i po kilku sekundach wszystko wraca do normy} jeśli tak chcemy oglądać to powodzenia.

matiKRK
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2012, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Re: Telewizja naziemna

autor: matiKRK » 12 sty 2012, 10:33

sprawdz przede wszystkim co powienies odbierac, z jakich nadajników i na jakich częstotliwościach:
http://naziemna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=50
Carpe diem!

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Telewizja naziemna

autor: yanes » 12 sty 2012, 18:38

O niebo lepsza do takiego sprawdzania jest ta strona : http://www.dvbtmap.eu/maps.html .Polecam szczególnie tym co mieszkają przy granicy.Ja sam odbieram w tej chwili 48 programów tv (Mux 2 mam z trzech nadajników) polskich,słowackich i czeskich.Z radiowych mam 18 programów słowackich i czeskich.
Temu panu @ ŁK co to sprzedaje te niby anteny do cyfrowej tv gotów jestem udowodnić że i z widelca nadal bedę odbierał NTC.

ŁK
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2011, 19:58
Re: Telewizja naziemna

autor: ŁK » 13 sty 2012, 20:31

yanes Polecam zajrzeć na stronę UKE {urząd komunikacji elektronicznej } i patrz wątek DVB-T .
Pisanie o widelcu jest wysoko nie profesjonalne . Wbrew pozorom z sygnałem cyfrowym wcale nie jest tak prosto i wcale nie jest powiedziane że na tym przysłowiowym widelcu czy antenie siatkowej nie będziemy odbierać TV .Przy użyciu anten {widelca} jest prawdopodobne że czasem obraz nam się zawiesi lub zakratkuje {mówią na to pikseloza } .Jeżeli taki odbiór możemy nazwać tym na który wszyscy czekają to rzeczywiście nie potrzebujemy żadnych specjalnych anten {bo przecież Polak przyzwyczajony jest że śnieży czy skacze i jak czasem tylko zaklatkuje to generalnie i tak jest super}.
[size=12][size=18]Jeśli zaś mój wątek przeczytali bardziej wymagający użytkownicy niż YANES to polecam porządną antenę kierunkową najlepiej z wbudowanym symetryzatorem .Antena powinna być dopasowana do częstotliwości danego nadajnika i charakterystyk[i terenu.
:lol:

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Telewizja naziemna

autor: yanes » 13 sty 2012, 20:59

@ŁK a ty ślepy jesteś ,nie widzisz że mam 48 programów tv ze swojej instalacji antenowej.Nic Ci to nie daje do zrozumienia?

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Telewizja naziemna

autor: builder11 » 04 kwie 2019, 19:38

Oglądacie także wydarzenia sportowe w sieci? Można na BET1x2.pl znaleźć sporo meczów i wydarzeń sportowych. Jest to idealna opcja, bo możemy śledzić na bieżąco losy swojej ulubionej drużyny piłkarskiej czy innej.

TopProduct
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:21
Re: Telewizja naziemna

autor: TopProduct » 08 kwie 2019, 18:40

Ogółem taka telewizja po prostu wyszła z mody, warto teraz inwestować w typowo cyfrowe telewizje.

rotke
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 01 sie 2018, 2:56
Re: Telewizja naziemna

autor: rotke » 27 cze 2019, 20:18

Ja tam wolę telewizję online, którą oglądam na Pinbook gdzie tylko chcę. Bardzo fajne rozwiązanie.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Telewizja naziemna

autor: uuwjad » 25 lip 2019, 20:32

Dobrze że jest, chociaż tak czy siak większość osób dzisiaj korzysta z kablówki lub transmisji online.

budowlankka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2018, 18:46
Re: Telewizja naziemna

autor: budowlankka » 23 paź 2019, 8:10

Każdy tak naprawdę ma wybór i ogląda to co chce. Mnie osobiście to interesują kanały tematyczne dlatego też mam wykupione specjalne pakiety. Teraz też mam pakiety dodatkowe polsat sport premium gdzie żadne wydarzenie sportowe nie zostanie przeze mnie przeoczone

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Telewizja naziemna

autor: kont77 » 21 paź 2020, 14:02

Teraz to TV robi się pomału rzadko używaną "technologią" Chyba zaczyna być wypierana przez serwisy streamujące jak netflix czy hbo go. I moim zdaniem to przyszłość. Co prawda mam jakiś tam pakiet w Elpos na kablówkę, ale bardziej stawiam na internet by wymienione usługi pracowały jak najlepiej. Na optyku to działa dobrze. No i zaleta - oglądam to, co sam che - jest warta uwagi, W tradycyjnej Tv niestety tego nie mamy.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Telewizja naziemna

autor: Lena80 » 30 gru 2020, 20:22

My też postawiliśmy na dobre łącze internetowe, bez limitowe i kablówkę od Elpos. Oglądam ile chce i kiedy chce, a dodatkowo skorzystałam również z pakietu promocyjnego na Canal+ więc jest idealnie:)


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów