Tapetowanie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

olszan8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2013, 22:08
Tapetowanie

autor: olszan8 » 02 lut 2013, 22:38

Chciałbym zapytać czy ktoś z was miał styczność z tapetowaniem (np. fizelina). Mianowicie mam wielki problem z łączeniami tapet. Złącza są na tyle duże że grunt + farba ich nie zakrywa. Stosowałem różne rozwiązania:
Szpachlowanie złączy, a następne przecieranie. Kompletna klapa ponieważ gdy zaświeci się lepszym światłem widać zgrubienia.
Nakładanie tapety na tapetę. Nakładałem tapetę na tapetę a potem nacinałem ją lecz gdy ciąłem tapetę ciąłem także płytę GK i złącza były także widoczne.
Stosuje klej Feidal.
Może ktoś z was miał styczność z tym problemem.
PROSZĘ O WSZYSTKIE OPINIE I ODPOWIEDZI.

Sel Tom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:44
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Tapetowanie

autor: Sel Tom » 03 lut 2013, 23:27

Ciężko powiedzieć dlaczego masz z tym aż taki problem. Tapeta na flizelinie jest zdecydowanie najmniej kłopotliwą tapetą do położenia. Po posmarowaniu ściany klejem tapetę kładziemy pasek do paska na styk. Jak po położeniu paska (brytu) na ścianie nie wyjdzie to precyzyjnie to na mokrym kleju tapeta daje się łatwo przesuwać więc można ją bez problemów "dopchnąć" do poprzedniego brytu. Flizelina ma to do siebie, że nie kurczy się ani nie rozszerza podczas dosychania także nie musisz się martwić, że po wyschnięciu rozejdą się łączenia. Jest jeszcze możliwość, że tapeta którą kładziesz ma wypukłą strukturę i przesunięcie wzoru, które wymaga odpowiedniego dopasowania jednego brytu tapety do drugiego - jeżeli ten "szczegół" pominąłeś to też będziesz miał widoczne łączenia brytów.
Jeżeli to co napisałem Ci nie pomoże to daj znać co to za tapeta (producent i numer) i podeślij jakieś foty tych łączeń to będziemy dalej myśleć.

olszan8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2013, 22:08
Re: Tapetowanie

autor: olszan8 » 03 lut 2013, 23:38

Dużo razy już robiłem fizeliną i wiem że nawet po wyschnięciu tapeta ta może się przesunąć. Dopasowanie złącz byłoby możliwe gdyby kleiło się paski 1,5m maks. Ja natomiast muszę kleić paski nawet o długości 4m

Sel Tom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:44
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Tapetowanie

autor: Sel Tom » 04 lut 2013, 0:25

Ja się jeszcze nie spotkałem z tapetą, która po wyschnięciu kleju da się przesuwać po ścianie, odkleić i przykleić ponownie flizelinę - to jak najbardziej, ale przesuwać....
Wiadomo że łatwiej położyć bryt 1,5 mb niż 4 mb, ale nie przesadzajmy.... mieszkania mają standard ok. 2.5 mb, a klatki schodowe nawet ok. 5 mb. i ludzie sobie jakoś radzą, a jeżeli jak piszesz kładłeś już wcześniej tapety i nasz o tym pojęcie, a teraz kładziesz je również zgodnie ze sztuką, to jeżeli masz równe podłoże i tapeta nie ma uszkodzeń mechanicznych na krawędzi to nie powinieneś mieć takich problemów.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Tapetowanie

autor: Enerbau » 04 lut 2013, 4:41

A przypadkiem nie przegrzewasz pomieszczenia i nie wentylujesz po tapetowaniu?

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Tapetowanie

autor: arek_ch » 29 lis 2018, 16:47

Jeśli już o tapetowaniu mowa, to uważam, że mieszkanie dobrze jest remontować samodzielnie. Wcześniej, warto byłoby zajrzeć do hurtowni Stalmut i kupić za jej pośrednictwem między innymi śrubki, wkręty, czy też nakrętki, czyli elementy złączne. Na pewno przydadzą Ci się podczas remontu.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Tapetowanie

autor: smichalek » 27 gru 2018, 11:17

Kojarzycie? tapetuj.pl Jeśli chodzi o miejsce do kupowania, to polecam ich. Raczej nigdzie lepszych warunków nie dostaniecie. Chodzi głównie o wybór. Nam wygodniej się to wszystko zamawiało z sieci - zdecydowanie wygodniej. Kwestia taka, jakie macie oczekiwania, ile chcecie na to wydać, ale na spokojnie - w sieci taniej i wybór też większy.

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Tapetowanie

autor: Mareczek21 » 25 cze 2019, 11:40

a w Warszawie jakas dobra firme od tapet znacie?

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Tapetowanie

autor: Arowana14 » 25 cze 2019, 12:05

Mareczek21 pisze:a w Warszawie jakas dobra firme od tapet znacie?


Możesz zwrócić się do nich - tapetowanie.warszawa.pl Zajmują się kładzeniem tapet właśnie. Będziesz zadowolony. Firma naprawdę konkret. Położą tapety gdzie chcesz sprawnie i czysto.
BOB-BUDOWNICZY

mesaydiz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2019, 8:36
Re: Tapetowanie

autor: mesaydiz » 17 lip 2019, 8:39

Ja mogę szczerzę polecić: dobretapetowanie.pl Działają w Warszawie jak i w całym województwie. O tapetach wiedzą wszystko, można nawet zadzwonić i podpytać o techniki montażu sądzę że pomogą. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Tapetowanie

autor: tetate » 11 wrz 2020, 12:23

Kup tapetę na fizelinie, kładzie się i zdziera dużo łatwiej niż inne, do tego odpowiedni do rodzaju tapety klej. Zagruntuj ścianę gruntem. Zwróć uwagę na to ile pasków zmieści się na ścianie żeby rozplanować tak aby nie docinać w rogach jakichś cieniutkich wstawek. Przyda ci się też ostry nożyk do tapet i drabinka.

Jesli chodzi o wzory, polecam poszukać w sklepach internetowych. Jest wiele sklepów internetowych z tapetami w ciekawych oryginalnych wzorach.
Obrazek

gatczos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:49
Re: Tapetowanie

autor: gatczos » 16 paź 2020, 16:51

Ładne fototapety 3d na wymiar są dostępne w sklepie Uwalls i to za super cenę. Mnie ich tapety zachwyciły i myślę nad zmianą jednej ze ścian u nas w mieszkaniu, mam nadzieję, że się uda.

michal_dee
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2020, 14:03
Re: Tapetowanie

autor: michal_dee » 23 paź 2020, 14:11

Witaj
Kladzenie tapet bywa problematyczne. Jest dużo zmiennych wpływających na jakość (np. rodzaj tapety, przygotowanie ściany, klej, temperatura itd) Na pewno warto zacząć od zakupu tapety na porządnym materiale na podłożu flizelinowym. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Tapetowanie

autor: budek11 » 12 sie 2022, 10:20

Zagruntuj dwukrotnie. Smaruj ścianę . Łączenia po przyklejeniu przetrzyj mokrą szmatką( pielucha tetrowa najlepsza,bo nie zostawia koloru)Potrzebujesz jeszcze jakiejś dłuższej (listwy,linijki do obcinania przy suficie) .Wyrysuj sobie delikatnie pion do pierwszej ryzy. Pozatym wałek lub packa plastikowa do pozbywania się pęcherzy. Reszta to Twoje umiejętności.

Polecam tapety ze sklepu Tapetujemy. Tapety są najwyższej jakości oraz kładzenie ich nie powinno sprawiać problemu.

Bizon78
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2023, 7:46
Re: Tapetowanie

autor: Bizon78 » 06 cze 2023, 8:11

Kluczem do sukcesu jest rzeczywiście wybór odpowiedniej tapety. Myślę, że wprawa i precyzja również mają tutaj znaczenie, dlatego warto skorzystać z pomocy innych osób, aby tapeta została położona równo.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 13 gości

Gotowe projekty domów