Inwestowanie oszczędności

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: smichalek » 21 sty 2019, 10:51

XTB daje do tego warunki. Należy jednak tak podejść do tego tematu, żeby inwestować rozsądnie. Bez doświadczenia niczego nie zrobicie. Należy rozumieć rynek, to jak o działa. Dalej - narzędzia, porównania, analizy - to kluczowe elementy jakie są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu. A czy zysk jest pewny? Nigdy nie jest pewny. Decyduje wasze zaangażowanie i po prostu to, czy się do tego nadajecie. A też trzeba być po prostu specjalistą z danej dziedziny...

Robocoop
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:07
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: Robocoop » 18 mar 2019, 15:05

Jeżeli chodzi o inwestowanie oszczednosci to mi się spodobał pomysł jaki wdraża firma jaka jest nauka robotyki dla dzieci które korzystają z ferii w Olsztynie moga uczyc się robotyki oraz programowania. Firma ta prowadzi wsparcie na zasadzie franczyzy i na pewno wejdą z toba w współpracę. Warto sie zainteresować takim pomysłem bo mają sporą rozpoznawalność.

idylla38
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:24
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: idylla38 » 29 mar 2019, 14:48

A może warto pomyśleć nad inwestycją w takie surowce jak np. Zloto? Wg mnie to dobry kierunek... Wiele osób w ten sposób inwestuje swoje oszczędności :)

idylla38
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:24
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: idylla38 » 29 mar 2019, 17:04

Sporo osób jako formę inwestycji poleca zakup złota. Np. złote sztabki. Ktoś z Was myślał o takim zakupie? Na co zwrócić uwagę oprócz wyboru rzetelnej mennicy?

omel33
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:17
Kontaktowanie:
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: omel33 » 05 maja 2019, 20:51

Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że na prawdę dobrym sposobem na inwestycję i ulokowanie swoich oszczędności może być na przykłąd Kupno Bitcoin. Kryptowaluty cały czas zdobywają popularność i według mnie jest to na prawdę dobra inwestycja

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: rozalia » 18 cze 2019, 12:46

Inwestować trzeba mądrze, bo większość takich propozycji wiąże się z ryzykiem. Warto przytoczyć choćby przykład polisolokat i strat z opłat likwidacyjnych. Ludzie walczą o odzyskanie pieniędzy, na co jest kilak sposobów, ale podobna sytuacja może zdarzyć się każdemu. Inwestycje to dobry pomysł na pomnażanie kapitału, ale trzeba robić to z odpowiednią wiedzą.

hunda
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2018, 19:06
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: hunda » 22 cze 2019, 21:16

Ja także jestem na etapie inwestowania. Zamierzam dokupić kilka sprzętów do salonu medycyny estetycznej typu hifu, sprzęt do mikrodermobrazji oraz hydrogen - peeling wodorowy.
Takie rzeczy nie należą do tanich, a oszczędzać na jakosci nie zamierzam, dlatego parę groszy się przyda.

Argentina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 15 gru 2015, 6:05
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: Argentina » 22 cze 2019, 22:35

A ja jestem typem osoby, która po prostu sobie odkłada oszczędności i jak cos po po prostu chce na coś wydać to cześć wydaje, a cześc zostaje nadal na koncie. Dzisiaj sa takie konta oszczędnościowe, ze mozemy wplacać i wyplacać kiedy chcemy. A jak już tak mówimy o pieniądzach, to porusze dość przykry temat, czy ktoś próbował odzyskać pieniądze po zmarłej osobie z OFE i ZUS ? Generalnie tak patrząc, to wszyscy tylko robią tak : By zmieścić się w tym zasiłku pogrzebowym, potem cos dokładają do stypy pomników etc. albo zajmuję się zrzekaniem długów. A ofe się nie interesują a myślę ze warto.

bigosek44
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:50
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: bigosek44 » 30 cze 2019, 18:08

Sporo osób inwestuje w złoto, a ja złoto chcę sprzedać... Co prawda biżuterię ze złota, ale jednak mam jej całkiem sporo. Jak nabrdziej mi się opłaca? Polecicie jakąś firmę, która się tym zajmuje? Ostatnio znalazłam namiar na skupau.pl - ktoś z was z nich korzystał?

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: Kayac » 11 lip 2019, 8:09

Oj nie wiem czy giełda jest dobrym pomysłem . Tym bardziej forex. Jest wiele osób, ktore na tym dobrze zarabiają ale większość traci. Aby ktoś mógł zarobić mógłby stracić. Nie mam w sobie duszy hazardzisty tak wiec nie sądzę abym inwestował właśnie w takie rzeczy.

Bez wątpienia warto jest jednak oszczędzać bo nie wiemy obecnie jak będą wygladały nasze emerytury. A biorąc pod uwagę rozdawnictwo rządu to nie przedstawia się to w różowych barwach.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 13:16 przez Kayac, łącznie zmieniany 1 raz.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: smichalek » 29 lip 2019, 9:32

Potwierdzam działanie XTB – jest to kawał solidnego, niezawodnego systemu, który robi dużą różnicę. Pod tym względem akurat bardzo dużo się zmieniło, jest widoczny duży potencjał, można sporo wyciągnąć. Tylko oszczędności inwestuje się w takie zagadnienia, o jakich macie pewne pojęcie. Nie bazujcie na szczęściu czy przeczuciu – każda decyzja musi być uzasadniona i tylko wtedy to ma sens i jest odpowiedzialne.

aniakowalikkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2019, 20:56
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: aniakowalikkk » 02 sie 2019, 11:34

Jeśli chodzi o skup złota, to fajna ta opcja ze skupem online, czy ktoś to testował w jakiś sposób? :)

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: malaka » 02 sie 2019, 12:19

A może jednak lokaty? One są bezpieczne.

kozi44
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2019, 14:28
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: kozi44 » 21 sie 2019, 8:52

ja postanowiłem inwestować w kryptowaluty i bardzo mi się to opłaciło. Ale teraz szukam, nowej dobrej giełdy internetowej do inwestycji w bitcoin. Jakie są wasze opinie o bitbay? Parę osób mi polecało.

pask87
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:55
Re: Inwestowanie oszczędności

autor: pask87 » 27 sie 2019, 16:16

Mogę polecić sprawdzoną mennicę, skoro pytacie - Mennica Kapitałowa. Mój Tata się u nich zaopatruje, inwestuje w złoto od lat.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów