Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: budek11 » 16 cze 2019, 11:03

Macie jakieś sprawdzone sposoby, pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej?

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: emsti » 17 cze 2019, 12:03

Możliwości z tego zakresu jest stosunkowo dużo. O ile cena energii elektrycznej raczej nie spadnie, to zawsze można się zdecydować na przejście na tzw taryfę 2-strefową, czyli że w nocy oraz w święta jest taniej, a w ciągu dnia jest drożej. Jeżeli ustawimy sobie tak tryb życia, aby można było generować w ten sposób pewne oszczędności - to może się udać.
Proponuje sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/jak-oszczedzac-prad
Artykuł o tym w jaki sposób efektywnie oszczędzać energię elektryczną.

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: boddekk » 11 wrz 2019, 14:04

Jeśli chodzi o oszczędzanie to można to robić na wiele sposobów. Moim zdaniem każdy musi znaleźć jakiś odpowiedni dla siebie i po prostu z niego korzystać. A jak każdy dobrze wie oszczędzać na czarną godzinę zawsze warto, ponieważ nigdy nie wiadomo co nas spotka

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: Kolbek » 18 paź 2019, 0:08

A może warto byłoby spróbować także zaoszczędzić na czymś innym, dzięki czemu będziecie mieli więcej pieniędzy? Niektóre sposoby są wręcz banalne, sporo sposobów zna tez wiekszość osób, ale są też takie, które znane są dużo mniejszej liczbie osób. Zastanawiacie się gdzie możecie dowiedzieć się o nich? Na pewno tutaj http://oszczedzpieniadze.pl/
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 2:45 przez Kolbek, łącznie zmieniany 1 raz.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: ArkadiuszKrol » 26 paź 2019, 9:14

Zainteresuj się także tematem bioenergii. Jest to bardzo dobry sposób na uzyskanie energii elektrycznej z biogazu rolniczego, uzyskanego w procesie beztlenowego rozkładu odpadów roślinnych i zwierzęcych. Ja korzystam z usług firmy bioenergia-strzykocin.pl i jestem zadowolony z tego rozwiązania.

JanekKl
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2020, 9:52
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: JanekKl » 27 mar 2020, 9:59

Ja zdecydowałem się niedawno na licznik przedpłatowy i skorzystałem z takiej usługi. Dzięki temu mam kontrolę nad wydatkami. Doładowuję prąd za kwotę, którą chcę i rachunki już mnie nie zaskoczą.

katarzyna_laskowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 kwie 2022, 18:40
Re: Pomysły na oszczędzanie energii elektrycznej

autor: katarzyna_laskowska » 28 maja 2022, 22:03

Tematy związane z oszczędzaniem energii są istotne nie tylko ze względu na ochronę środowiska, ale przede wszystkim z kwestii ekonomicznej. Powyższe sposoby na oszczędzanie mają zastosowanie w domowych gospodarstwach, jednak również wiele firm szuka oszczędności w swoich zakładach. Jeśli też szukacie, to polecam Wam wejść na stronę firmy salwis. Przeczytacie tam sobie o optymalizacji takich kosztów w firmie, stosując sobie nowoczesne rozwiązania i może uda się Wam zastosować w swoim przedsiębiorstwie coś takiego.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów