Ulatniający się gaz - prośba o opinię

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

qrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2019, 19:24
Ulatniający się gaz - prośba o opinię

autor: qrz » 08 cze 2019, 19:37

Nie wiem, czy jest do odpowiedni dział (a nawet odpowiednie forum) na publikację tego typu treści. Jeżeli nie, proszę administratorów o usunięcie tego tematu (bądź przeniesienie do bardziej odpowiedniego działu).

Mam problem z wolnostojącą kuchenką z piekarnikiem gazowym. Została kupiona pod koniec lutego. Od samego początku podczas używania piekarnika czuć było ulatniający się gaz. W ramach dwuletniej gwarancji odwiedził nas serwisant producenta sprzętu (Amica) i orzekł, że jest on "sprawny technicznie". Po rozmontowaniu płyty, która w piekarniku przykrywa palnik, serwisant zapalił piekarnik, przystawił detektor w kilku miejsach, ale nie zaobserwował wycieku gazu. Tymczasem mam nieodparte wrażenie, że problem nadal występuje. Kiedy piekarnik jest włączony wyraźnie czujemy gaz. Producent oraz sklep (Neonet) odrzucają kolejne reklamacje i rękojmie uzasadniając to wizytą serwisanta, który nie stwierdził przecież nieprawidłowości.

Mam świadomość, że w starciu z werdyktem profesjonalisty moje wrażenia są raczej bez szans. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy są wycieki gazu samodzielnie. Oto krótki film:

https://youtu.be/frlZupssSwo

Czy ta kuchenka może być rzeczywiście w pełni sprawna? Czy producent może odrzucać reklamacje, bo ktoś już raz był i powiedział, że jest ok? Nie znam się na tym, więc chciałbym zasięgnąć opinii.

P. S. Wiem, że wystarczyło wezwać człowieka z gazowni (albo jakiegoś z uprawnieniami). Wzywałem (kosztowało mnie to 120 zł). Stwierdził (na piśmie), że "urządzenie nie nadaje się do użytku" (pismo dołączyłem do pierwszej reklamacji). Tyle, że potem przyszedł serwisant Amiki i sprawy potoczyły się tak, jak zostało to opisane wyżej.

Cyperus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 20 sty 2012, 10:48
Re: Ulatniający się gaz - prośba o opinię

autor: Cyperus » 12 cze 2019, 10:45

Skontaktuj się z rzecznikiem konsumenta z UOKiKu - są bardzo pomocni - w sprawie przewalczenia reklamacji. Przecież to jest niebezpieczna sprawa! I skoro masz potwierdzenie od "gazownika" to powinno być wiążące.

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Ulatniający się gaz - prośba o opinię

autor: arekcebul » 13 cze 2019, 8:33

Zainstaluj czujnik gazu bo szkoda żebyście się potruli. UOKiK plus wrzuć do netu opis sprawy najlepiej na ich fb i wykop, zrobi się głośno to będą musieli coś zrobić


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów