Podłoga drewniana .. Deski ...POMOCY

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Michal200925
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2009, 15:22
Lokalizacja: Szwecja
Podłoga drewniana .. Deski ...POMOCY

autor: Michal200925 » 08 mar 2009, 21:45

Witam...Zacznę od początku...Kupiłem dom i na calym drugim pietrze mam drewniane podłogi...I słyszałem o takim sposobie żeby powycinać szpary pomiędzy deskami na jeden wymiar (grubości tarczki pilarki ręcznej) tak około 5mm a później w te szpary powciskać na klej do drewna kawałki grubej płyty pilśniowej i na koniec wszystko zjechać na równo cykliniarką i polakierować...Moje pytanie jest następujące Jak powycinać kanty przy scianach?? Bo pilarka tarczowa zostawi jakieś około 10cm...
proszę o szybką odpowiedź...

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: Podłoga drewniana .. Deski ...POMOCY

autor: Liber » 23 cze 2009, 17:52

Michal200925 pisze:Witam...Zacznę od początku...Kupiłem dom i na calym drugim pietrze mam drewniane podłogi...I słyszałem o takim sposobie żeby powycinać szpary pomiędzy deskami na jeden wymiar (grubości tarczki pilarki ręcznej) tak około 5mm a później w te szpary powciskać na klej do drewna kawałki grubej płyty pilśniowej i na koniec wszystko zjechać na równo cykliniarką i polakierować...Moje pytanie jest następujące Jak powycinać kanty przy scianach?? Bo pilarka tarczowa zostawi jakieś około 10cm...
proszę o szybką odpowiedź...


Witam. Nie bardzo rozumie o jakie kanty Ci chodzi.? Jeśli o kanał to można użyć frezarki ręcznej z frezem 5mm i prowadnicą w kanale wyciętym pilarką. Frezarka zajmuje mniej miejsca i zostawia mniejszą przestrzeń. A przy samej ścianie nie trzeba wycinać kanału, musi pozostać dyletacja. Po za tym przy ścianie pozostaje listew cokołowa. Jak stara - to na pewno do wymiany.
LIBER

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Podłoga drewniana .. Deski ...POMOCY

autor: robertkrajcarz » 10 cze 2019, 9:04

O frezarkach dużo konkretów jest na stronie Rodzaje frezarek. Bardzo praktyczna rzecz w domu zwłaszcza do obróbki drewna. Ja sobie bardzo chwalę, sporo rzeczy dzięki niej zrobiłem co normalnie musiałbym kupować, albo zlecać komus.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów