Programy do projektowania

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcin1993
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2019, 20:43
Programy do projektowania

autor: Marcin1993 » 31 maja 2019, 21:23

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tutaj nowy- tak, że...
Witam serdecznie!
I od razu zmierzam do meritum.
Potrzebuję program do projektowania budynków oraz rysowania mieszkań w płaszczyźnie 2D jak i 3D. Ma on służyć do hobbistycznych rysunków, tylko do prywatnego użytku tak, że najlepiej jakby był darmowy lub bardzo tani.
Wytłumaczę może jeszcze do czego go potrzebuję.
1. Mam piętro w domu, które jest już przystosowane do mieszkania, ale zanim się tam wprowadzę chciałbym wykonać większy remont i chciałbym rozrysować, którą ścianę usunąć, gdzie dobudować ścianę, gdzie wstawić dodatkowe okna itp, tak żeby w jak najlepszej formie przedstawić firmie budowlanej co i jak (Mieszkam za granicą i niestety nie będę mógł osobiście, codziennie nadzorować robót).
2. Jak już ukończymy mieszkanie, będzie potrzebna mekka każdego mężczyzny, czyli garaż (a raczej drewniana wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym i altanką).
I tutaj chciałbym nakreślić cały budynek wewnątrz i zewnątrz, razem z zaznaczeniem gdzie postawić słupy, jak ma wyglądać stelaż itp. (W rodzinie mam paru doświadczonych fachowców tak, że raczej będziemy budować bez firmy, i rysunek potrzebuję żeby wiedzieć co w ogóle budujemy :wink: )

P,S. Proszę mi nie pisać, że z takimi rzeczami trzeba iść do architekta, bo naprawdę ma to być mały, orientacyjny rysuneczek, a jeżeli uznam, że sprawa mnie przerasta, na pewno zwrócę się do architekta.

Pozdrawiam.

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: Programy do projektowania

autor: marles » 07 cze 2019, 13:48

AutoCAD - można pobrać bezplatna wersję testową/studencką na ich stronie

danek79
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 20 lip 2018, 13:45
Re: Programy do projektowania

autor: danek79 » 15 cze 2019, 14:09

możesz potestować różne programy za free w wersji demo, np. https://www.archline-polska.pl/projektowanie-wnetrz/ (30 dni testów, pełna funkcjonalność)

Aranżacje Vena
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2020, 10:54
Re: Programy do projektowania

autor: Aranżacje Vena » 28 gru 2020, 11:25

Ja polecam ARCHLine, prosty, intuicyjny, czytelna dokumentacja i świetne, fotorealistyczne wizualizacje.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 85 gości

Gotowe projekty domów