Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

TopProduct
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:21
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: TopProduct » 26 mar 2019, 10:18

Nawet jeżeli jest to niewielka kawiarnia, to ekspres powinien być profesjonalny, ciśnieniowy z funkcją automatycznego spieniania mleka oraz capuccino. Jaki budżet posiadasz na jego zakup?

Krisiti90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2017, 15:46
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Krisiti90 » 05 kwie 2019, 20:00

Nawet w niewielkiej kawiarni trzeba postawić na porządny ekspres do kawy. Z takiego ta będzie smakować idealnie;) Zobaczcie tu sobie ekspresy do kawy ze sklepu https://www.cafesilesia.pl Mają w swojej ofercie sprzęty z takich firm jak Jura, czy też Bezzera.

TopProduct
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:21
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: TopProduct » 08 kwie 2019, 18:39

Takie ekspresy często warto kupić nawet na zagranicznych poratalach aukcyjnych. Można tam znaleźć korzystne ceny w stosunku do polskich.

andrzej1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:22
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: andrzej1985 » 09 kwie 2019, 12:27

TopProduct pisze:Takie ekspresy często warto kupić nawet na zagranicznych poratalach aukcyjnych. Można tam znaleźć korzystne ceny w stosunku do polskich.
Nie odważyłbym się kupić żadnego sprzętu za granicą. Co w sytuacji kiedy ekspres będzie wymagał serwisu? Wtedy biedny odsyłasz i czekasz miesiącami, albo oddajesz w Polsce i płacisz krocie za sprzęt który powinien być naprawiony nieodpłatnie. Ja swój ekspres kupiłem w sklepie Konesso i czuję, że to był dobry wybór

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: rannata » 10 kwie 2019, 10:13

Jura ma świetne ekspresy. Ja bym szła w profesjonalne.

Webarchitekci
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 24 sty 2018, 19:31
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Webarchitekci » 10 kwie 2019, 19:39

Temat nieco stary, ale może być dla wielu ważny. Trudno nieraz funkcjonować bez dobrej kawy. " Rozpuszczalnikowej " pić się nie da, w kapsułkach drogo i niezbyt smacznie.
Można także robić parzonkę po turecku w polskiej wersji z przepisu z czasów słusznie minionych.
Ekspres przelewowy jest niewydajny, szkoda dobrej kawy i aromatu.
Tylko ekspres ciśnieniowy.
Do małej kafejki lub biura spokojnie wystarczy dobry "amatorski" sprzęt, bez konieczności inwestycji grubych tysięcy złotych.
Niestety nie ma się co łudzić. Dobrego ekspresu nie kupi się za 1000zł.
Trzeba trochę dołożyć.
Z mojego doświadczenia wynika, że najmniej awaryjne ekspresy to NIVONA.
Parzy świetną kawę i ma dobry spieniacz.
U nas w pracowni jest kilkanaście osób pijących kawę + goście.
Przez 6 lat Nivona z automatycznym spieniaczem mleka zepsuła się tylko 3 razy. Uwierzcie, że to jest nic w porównaniu do innych wiodących marek. Czujnik wody popsuł się na gwarancji fabrycznej, a aparat zaparzający i spieniacz już na dodatkowej gwarancji. Do ekspresu warto dokupić, bo ekspres zepsuje się na pewno, tylko pytanie co się zepsuje i kiedy.
Ubezpieczenia są drogie kupując w popularnych sieciówkach. Warto przed zakupem poszukać ubezpieczenia sprzętu AGD na własną rękę w internecie. Okazuje się, że np kupiona polisa gwarancyjna w EURO-AGD na przykładowy ekspres kosztuje blisko 500zł, a u brokera " na mieście" ta sama polisa kosztuje 100-150zł. I tak jest we wszystkich marketach z AGD, ale nie każdy wie, że polisę na zakupiony tam sprzęt można ubezpieczyć także poza marketem.
Najpierw korzystamy z gwarancji producenta, a następnie z polisy np 3 letniej, która się liczy po zakończeniu gwarancji producenta. Ochrona jest wówczas na 5 lat.

Limando
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2019, 8:43
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Limando » 11 kwie 2019, 8:49

Spokojnie znajdziesz dobry ekspres do kawy w sklepach internetowych w Polsce, jedyne co warto zrobić to sprecyzować budżet, nawet jeżeli jest to niewielka kawiarnia to najlepiej jeżeli ekspres będzie miał wbudowany, automatyczny młynek oraz spieniacz do mleka.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: JoachimKon » 11 kwie 2019, 14:39

Ciężko powiedzieć, jaki będzie odpowiedni akurat w Waszym przypadku. Natomiast ze swojej strony polecam abyście odwiedzili sklep https://sklep.kawaolsztyn.pl/ekspresy-d ... tomatyczne w którym znajdziecie wysokiej klasy ekspresy do kawy z opcją wykonywania wielu rodzajów kaw i do tego zapewniają również stałą i aż -10% zniżkę na zakup kaw z ich oferty.

Nicolette
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:57
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Nicolette » 15 kwie 2019, 9:34

Kapsułkowy zdecydowanie odpada; jest on dobry głównie do użytku domowego gdzie nie trzeba parzyć dużej ilości kaw. Rozsądnym rozwiązaniem były ekspres automatyczny; ciśnieniowy przy czym jest to już większy wydatek. W okolicach 1.3 złotych Philipsa EP3510, ma dosyć dobre opinie i pozwala na parzenie dwóch filiżanek kaw jednocześnie. Wyższej klasy ekspresy to koszt ponad 2/3k. złotych.

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: kosmo3 » 30 maja 2019, 16:40

Na pewno warto rozejrzeć się za sprzętem, który spełni konkretne oczekiwania. Do lokalu gastronomicznego takiego jak kawiarnia warto zakupić profesjonalny ekspres ciśnieniowy. W internecie można sobie zerknąć i zobaczyć jak takie urządzenia wyglądają, jakie mają funkcje i ile kosztują i wybrać na tej podstawie produkt w swoim budżecie.

Inny
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 wrz 2016, 16:55
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Inny » 03 cze 2019, 19:32

Nie jestem specjalistą, ale według mnie do małej kawiarni to najlepszy byłby w pełni automatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem i pojemnikiem na mleko, chociaż gdybyś miał kogoś, kto się zna na kawie lepiej niż przeciętny Kowalski, to mógłby być i kolbowy ekspres. Podobno kawa z ekspresu kolbowego jest bardziej wyjątkowa, ale trzeba wiedzieć, jak ją przyrządzić. No ja bym się do tego nie nadawał n pewno.

andrzejparko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:03
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: andrzejparko » 25 wrz 2019, 13:46

Ja akurat mam Gaggia i polecam. Naprawdę dobre, łatwe w obsłudze i co najważniejsze bezawaryjne ekspresy. Polecam tu się wybrać do sklepu Flint w Warszawie, mieszczą się o ile dobrze pamiętam na Powązkowskiej 59e. Na pewno coś dorardzą

cptghareeb
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2020, 1:04
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: cptghareeb » 09 sty 2020, 1:11

ja używam HLF.
przekonał mnie system spieniania mleka, self cleaning i łatwość obsługi.
no i design.

a i możliwość robienia kawy z innego pomieszczenia poprzez aplikację.

polecam. Szczerze.

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: Derryll » 11 lut 2020, 12:58

Myślicie, że tego typu ekspres sprawdzi się także w domu?

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Jaki ekspres do niewielkiej kawiarni

autor: waldi79 » 20 lut 2020, 12:25

My kupiliśmy ten http://iguana.pl/s71-futurmat.html i się super sprawdza. Jest non stop w użyciu i nie mam żadnych zastrzeżeń.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów