podbitka dachowa

Dach jest wizytówką każdego domu, dlatego tak ważne jest jego wykończenie, sprawdź jakie akcesoria dachowe są polecane .

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Marius
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:11
Lokalizacja: Błonie
podbitka dachowa

autor: Marius » 12 maja 2008, 14:22

Witam!
Proszę pomóżcie - może macie wiedze na ten temat. Jakie deski (wymiar) potrzebne są do zrobienia konstrukcji pod podbitke dachową. Fachowiec wypowiedział się "łaty". Bardzo fajnie ale to bardzo ogólne powiedzenie- łatymi nazywane są przeciez elementy więźby dachowej a takze np. odeskowanie pod blachodachówkę też potocznie zwane jest łatami. Możecie pomóc? Jaki przekrój najlepiej wybrać?
I tak pobocznie- kto poleci jakąś konkretna podbitke dachową- konkretnej firmy?
Z góry dziekuję za pomoc.
Mario

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 28 paź 2008, 8:33

Fachowcowi chodzilo o zastosowanie konstrukcji jak na dachu z uzyciem lat, czyli pewnie uzyje tych lat w poprzek i tak pionowo. bedzie to trwale ale to musi byc dosc mocno przymocowane zeby nie "spadlo" i ja polecam blache trapezowa np o profilu 6 lub 7 mm i to dosc ladnie wyglada ;) ewentualnie jakies plastikowe panele. Albo podbitka drewniana, zadko sie ja stosuje ze wzgledu na czestsza konserwacje elementow.

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 28 paź 2008, 21:47

Nie wiem, czy w otoczeniu matta davisa podbitkę drewnianą stosuje się rzadko, natomiast w całej reszcie cywilizowanego świata jest to zjawisko, całkiem zresztą słusznie, bardzo powszechne. Erzace w postaci PCV czy (o zgrozo!) blachy trapezowanej są w budownictwie mieszkaniowym nie do przyjęcia jako podbitka, bo ani to trwałe ani estetyczne już od nowości, nie mówiąc o tym, jak to się zachowuje i wygląda po dziesięciu latach. Dobrze zakonserwowane drewno nie ma konkurencji, jeśli chodzi o indywidualne budownictwo mieszkaniowe.
Myślę, że łaty jakich używa się do budowania rusztu pod pokrycia dachowe, tj. o wymiarach 4x5 lub 5x6 [cm] będą odpowiednie.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 29 paź 2008, 8:37

amc1 pisze:Nie wiem, czy w otoczeniu matta davisa podbitkę drewnianą stosuje się rzadko, natomiast w całej reszcie cywilizowanego świata jest to zjawisko, całkiem zresztą słusznie, bardzo powszechne. Erzace w postaci PCV czy (o zgrozo!) blachy trapezowanej są w budownictwie mieszkaniowym nie do przyjęcia jako podbitka, bo ani to trwałe ani estetyczne już od nowości, nie mówiąc o tym, jak to się zachowuje i wygląda po dziesięciu latach. Dobrze zakonserwowane drewno nie ma konkurencji, jeśli chodzi o indywidualne budownictwo mieszkaniowe.
Myślę, że łaty jakich używa się do budowania rusztu pod pokrycia dachowe, tj. o wymiarach 4x5 lub 5x6 [cm] będą odpowiednie.



ekhm... z czyms sie nie zgodze... po pierwsze ludzie jak przychodza i pytaja o podbitke drewniana i o konserwacje elementow po paru latach (bo jednak trzeba) to im sie odechciewa, bo mowia ze "nie bedzie mi sie chcialo wchodzic pod dach" i wybieraja czesciej trapezowke albo panele plastikowe... nie mowie ze drewno jest zle, widze ze jak coraz czesciej sie tu zdarza to nie rozumiemy sie... moze roznica wieku... poza tym nawet dekarzom sie nie chce montowac podbitki drewnianej, wola na gotowo walnac trapez... czy tak nie jest?

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 29 paź 2008, 17:26

Nie jest.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 30 paź 2008, 12:26

amc1 pisze:Nie jest.


widze mamy rozne doswiadczenie w tej sprawie, w firmie ktorej ja pracuje na 10 podbitek sprzedanych trafia sie 1 drewniana, reszta leci w trapezie... ale to nie wazne. pozdrawiam

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

autor: RafałW » 04 lis 2008, 23:47

w takim razie zobaczcie galerie
Rafał

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 05 lis 2008, 6:15

czy chodzi o te zdjęcia podbitki na lekkim łuku, na których tak na dobrą sprawę nic nie widać?

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 05 lis 2008, 9:31

widac i to dobrze, podbitka wyglada bardzo fajnie chociaz moim zdaniem lepiej by bylo jakby w kolorze naturalnym byla ;)

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

autor: RafałW » 05 lis 2008, 19:15

jakość zdjęć jest nienajlepsza gdyż na budowie i zarazem przy sobie mam tylko komórkę i dlatego taka jakość.
co do koloru, to taki był wybór klienta i reszta obiektu tzn. dach i część elewacji także robiłem z Anthry VM Zinc.
sama podbitka, jej kształt, sposób wykonania i mocowania to mój autorski pomysł
Rafał

Przemek

autor: Przemek » 10 kwie 2009, 7:21

REKLAMA

DACHOWY KONKURS Z NAGRODAMI
http://www.e-dach.pl/szukaj?q=konkurs


sprawdz swoja wiedzę o dachu

sier-kasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2017, 17:17
Re: podbitka dachowa

autor: sier-kasia » 18 lip 2017, 20:35

ja polecam ja polecam bardzo fajne podsufitki dachowe :D

vato
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 04 lip 2018, 10:57
Re: podbitka dachowa

autor: vato » 07 maja 2019, 12:24

Warto rozejrzeć się za dobrymi podbitkami dachowymi, które długo wytrzymają. Ja zdecydowałem się na ofertę firmy sylmag. Podbitka przez nich oferowana ma 25 lat gwarancji. Firma ta ma swoją siedzibę w Markach pod Warszawą, więc polecam ich wszystkim z tych okolic.

Ignas87
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:02
Re: podbitka dachowa

autor: Ignas87 » 02 cze 2019, 22:24

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję pokrycia i akcesoria dachowe to polecam skontaktować się z oferta firmy Dach-Dek firma z Pruszcza Gdańskiego, która zajmuję się sprzedażą solidnych pokryć dachowych, ale także akcesoriów dachowych.

Karol333
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2020, 20:11
Re: podbitka dachowa

autor: Karol333 » 23 mar 2020, 20:56

My zrobiliśmy podbitkę z płyt MPB. Elegancko wygląda :)


Wróć do „Akcesoria dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów