Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
radhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:40
Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: radhar » 17 sty 2019, 12:06

Witam,
jest do kupienia mieszkanie w 4 piętrowym bloku na 4 piętrze po generalnych remoncie, świeżo wykonanym. Mieszkanie idealne, do zamieszkania od zaraz, cena ok, nawet napisałbym, że okazyjna - tylko kupić meble.
Sprzedający jednak w trakcie rozmowy nic nie wspomniał o jednym fakcie. Mianowicie w mieszkaniu tym parę miesięcy wcześniej wybuchł pożar, który, jak ze zdjęć wynika, nieco strawił mieszkanie.
I teraz z uwagi na fakt, że o tym nie wspomniał i na to, że mieszkanie ma nowe gładzie, panele, wyremontowaną łazienkę i kuchnię, praktycznie wszystko wykończone, wyposażone w AGD i dosłownie tydzień temu skończone, jak sprawdzić czy taki pożar potem bokiem nie wyjdzie w postaci stęchlizny i innych problemów. Wiadomo, ze sprzedający powie wszystko, byleby sprzedać mieszkanie.
Pytanie czy w blokach z wielkiej płyty kuje się tynki z tych tzw płyt, mieszkanie przed pożarem nie wiem czy miało gładzie, przypuszczam, że nie, tylko pomalowane ściany. Okna ze zdjęć po pożarze - jak widać chyba drewniane.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to pytanie odnośnie remontu i zdjęć potwierdzających/dokumentujących zakres remontu jako dowód tego co zostało zrobione- pytanie jaki to miałby być zakres robót wymaganych, by nie wejść na minę.
Z góry dzięki za wszelki wskazówki.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 15:50 przez radhar, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: Interno » 18 sty 2019, 22:42

Potrzebna Ci pomoc na miejscu w zakupie tego mieszkania i potwierdzenie czy remont został przeprowadzony prawidłowo.
Radzę zatrudnić speca od nieruchomości lub biegłego budowlańca.
Oni będą wiedzieć o co pytać właściciela i co oglądać na miejscu.

radhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:40
Re: Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: radhar » 18 sty 2019, 23:54

Dziękuję za informacje.
Póki co, nie znam żadnego eksperta w tej dziedzinie, ale mam namiary na budowlańca z uprawnieniami. Może on coś mi pomoże w tym temacie, mam taką nadzieję.
Jeśli ktoś coś może jeszcze zasugerować w tym temacie to proszę o informacje.
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: deggial » 23 sty 2019, 15:41

Jeżeli był pożar to nadzór budowlany prowadził postępowanie. Zapytaj sprzedającego o dokumenty albo udaj się do swojego nadzoru i zapytaj czy temat jest zakończony. W najgorszym przypadku mieszkanie może nie mieć pozwolenia na użytkowanie i wtedy masz minę.

radhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:40
Re: Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: radhar » 31 sty 2019, 15:51

Dzięki wielkie za sugestię.

bomba99
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 09 sty 2018, 18:21
Re: Mieszkanie w bloku z płyty po pożarze.

autor: bomba99 » 02 cze 2019, 16:12

Na całe szczęście, w wielu przypadkach, budynki po pożarze da się odratować. Nie ma rzeczy niemożliwych. Ja ostatnio szukałam namiaru na firmę, która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem budynków po pożarze. Wybór co prawda był ogromny, ale ostatecznie zdecydowałam się na usługi za którymi przemawiał profesjonalizm.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów