Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jacobsspgd
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:20
Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: jacobsspgd » 01 cze 2019, 9:25

Witam jestem nowy na forum :) :twisted: Temat jest taki iż jestem zielony w temacie instalacji wentylacyjnej którą muszę wykonać ( od zera ) w moim mieszkaniu do remontu które dostałem z gminy . Na początku chciałbym załączyć opis kominiarski

'' Wykonanie wentylacji w kuchni bedzie mozliwe po dobudowaniu przewodu kominowego . przewod kominowy wykonac z materialu niepalnmego o srednicy min 150 mm , przewod na wysokosci strychu i dachu ocieplic i zabezpieczyc przed opadami atmosferycznymi , kratkę wentylacyjną niezamykaną zamontowac na wysokosci do 150 mm od sufitu do podlaczenia kratki zastosowac trojnik zadekowany od dołu ( nie montować kratki w suficie oraz nie stosowac kolanka ) . Nad dachem na wylocie zamontowac nasade kominową . Do projektowanej łazienki wykonać wentylację pośrednią z kuchni ''

'' do mieszkania wykonać nawiew z zewnatrz budynku w celu dostarczenia odpowiedniej ilosci powietrza dla prawidlowego funkcjonowania przewodow kominowych , w przypadku zastosowania w pomieszczeniach okien m drzwi , i innych zamkiniuec otworów zewnetrznych o duzej szczelnosci , uniemozliwiajacej infiltracjed powietrza zewnetrznego w ilosci niezbednej do potrzeb wentylacyjnych , nalezy przewidziec nawiewną wentylacje mechaniczną lub odpowiednie urzadzenie nawiewne , po wykonaniu podlaczenia konieczna ponowna kontrola kominiarska...

Czy ktoś mógłby jakąs wizualizację zrobić jak to ma mniej więcej wyglądać , jak rozgałęzić tę instalację jaki materiał :D

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 cze 2019, 10:40

jacobsspgd pisze:Witam jestem nowy na forum :) :twisted: Temat jest taki iż jestem zielony w temacie instalacji wentylacyjnej którą muszę wykonać ( od zera ) w moim mieszkaniu do remontu które dostałem z gminy . Na początku chciałbym załączyć opis kominiarski

'' Wykonanie wentylacji w kuchni bedzie mozliwe po dobudowaniu przewodu kominowego . przewod kominowy wykonac z materialu niepalnmego o srednicy min 150 mm , przewod na wysokosci strychu i dachu ocieplic i zabezpieczyc przed opadami atmosferycznymi , kratkę wentylacyjną niezamykaną zamontowac na wysokosci do 150 mm od sufitu do podlaczenia kratki zastosowac trojnik zadekowany od dołu ( nie montować kratki w suficie oraz nie stosowac kolanka ) . Nad dachem na wylocie zamontowac nasade kominową . Do projektowanej łazienki wykonać wentylację pośrednią z kuchni ''

'' do mieszkania wykonać nawiew z zewnatrz budynku w celu dostarczenia odpowiedniej ilosci powietrza dla prawidlowego funkcjonowania przewodow kominowych , w przypadku zastosowania w pomieszczeniach okien m drzwi , i innych zamkiniuec otworów zewnetrznych o duzej szczelnosci , uniemozliwiajacej infiltracjed powietrza zewnetrznego w ilosci niezbednej do potrzeb wentylacyjnych , nalezy przewidziec nawiewną wentylacje mechaniczną lub odpowiednie urzadzenie nawiewne , po wykonaniu podlaczenia konieczna ponowna kontrola kominiarska...

Czy ktoś mógłby jakąs wizualizację zrobić jak to ma mniej więcej wyglądać , jak rozgałęzić tę instalację jaki materiał :D

To nie prościej i taniej oraz lepiej wentylację z odzyskiem ciepła?
HVAC - najtańszy komfort.

jacobsspgd
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:20
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: jacobsspgd » 01 cze 2019, 13:25

czy możesz rozwinąć swoją myśl ? tak jak pisałem jestem totalnie zielony , z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 cze 2019, 14:08

jacobsspgd pisze:czy możesz rozwinąć swoją myśl ? tak jak pisałem jestem totalnie zielony , z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Przykładowo... w mieszkaniu w starym budownictwie , gdzie były piece kaflowe , jest centralka wentylacyjna na dwie osoby. Ogrzewa ona lub chłodzi świeże nawiewane powietrze, zepsutym wyrzucanym. Mieszkanie ogrzewane i chłodzone jest pompą ciepła stojącą na balkonie (koszt z montażem 3000 zł)
Koszty ogzrewania i chłodzenia 55m2 to 400-500zł rocznie
Załączniki
ogrzewa i chłodzi.jpg
inflow2.png
HVAC - najtańszy komfort.

jacobsspgd
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:20
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: jacobsspgd » 01 cze 2019, 16:50

takie coś raczej nie wchodzi w grę , to ma być tanim kosztem wentylacja grawitacyjna , mieszkanie to kawalerka więc wystarczy takie rozwiązanie tak myślę...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 cze 2019, 17:19

jacobsspgd pisze:takie coś raczej nie wchodzi w grę , to ma być tanim kosztem wentylacja grawitacyjna , mieszkanie to kawalerka więc wystarczy takie rozwiązanie tak myślę...

Doradzam jak najtańsze rozwiązanie, a że jest też najlepsze to tylko +
HVAC - najtańszy komfort.

jacobsspgd
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:20
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: jacobsspgd » 02 cze 2019, 9:00

koszt materiału wentylacji grawitacyjnej to około 1500 zł , twoje rozwiązanie kosztuje jak sam piszesz około 3000 zł :D więc które jest tańsze ? :D druga sprawa ze wybudowanie nowego przewodu '' kominowego '' mnie nie ominie :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 cze 2019, 12:58

jacobsspgd pisze:koszt materiału wentylacji grawitacyjnej to około 1500 zł , twoje rozwiązanie kosztuje jak sam piszesz około 3000 zł :D więc które jest tańsze ? :D druga sprawa ze wybudowanie nowego przewodu '' kominowego '' mnie nie ominie :)

3000 to wentylacja z odzyskiem ciepła i pompa ciepła, do grzania i chłodzenia.
Sama wentylacja z odzyskiem ciepła to 1000zł
HVAC - najtańszy komfort.

jacobsspgd
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2019, 8:20
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: jacobsspgd » 02 cze 2019, 13:33

ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tego jaka instalacja była by najlepsza w moim przypadku ? ( pokój , kuchnia , łazienka ) - jest to kawalerka 30m2 stare budownictwo , ogrzewanie piecowe , pytanie czy babrać się w tę instalację grawitacyjną czy zainwestować w mechaniczną ( centrala wentylacyjna ) ? podajcie wady i zalety , po prostu potrzebuje więcej szczegółów lub jakieś sugestię bo póki co to za język was trzeba ciągnąć :D ( żart ) pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi :)

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Wentylacja Grawitacyjna w Mieszkaniu

autor: szari » 02 cze 2019, 14:27

Daj sobie spokój z rekuperacją do kawalerki. Szkoda czasu i pieniędzy na to. Brzęczu to taki forumowy ktoś co ma nie po koleii w głowie i każdemu wmawia to samo. A zapytaj googla o tego człowieka to będziesz wiedział że to ostatnie forum na którym może pisać wszędzie już ma bany.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Google Adsense [Bot], Grapeshot [Crawler] i 16 gości

Gotowe projekty domów