mała instalacja WODY łazienka, kuchnia PEX

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jatakitam
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2019, 21:05
mała instalacja WODY łazienka, kuchnia PEX

autor: jatakitam » 31 maja 2019, 21:12

Witam, mam do zrobienia małą instalację wody w małej łazience i kuchni.
A więc chcę zrobić tą instalację w PEX/AL/PEX na złączkach prasowanych typu U albo TH bo taką mam praskę. Proszę o opinie czy można tak zrobić jak na poniższym schemacie :)
Główna rura z wodomierza 3/4" i tu chcę wejść rurą pex 20, oraz trójnikiem do bojlera na kuchnię i łazienkę. W kuchni woda dalej na trójniku 20/16/16 na pralkę i kran. W łazience chcę dać rurę pex 20 na prysznic a dalej redukcja na umywalkę i wc pex 16.
Czy można tak to zrobić? I będzie działać ok, czy może wszędzie podejścia robić na pex 20 albo 16?
Instalacja w domku używana od święta będzie. Rury dam w otulinie jakiejś. Łazienka zabudowana w GK. Czy może ma ktoś foty jak to robił u siebie. Jak mocował podejścia pod kran w stelażu? itd..

[img]https://obrazki.elektroda.pl/3166627900_1559326380.png[/img]

Czy pod pryznic podejscie pex 16 może zrobić?

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów