Montaż okien

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomek.qz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 11 lip 2018, 8:41
Re: Montaż okien

autor: tomek.qz » 11 lip 2018, 9:16

Polecam przeczytać ten artykuł dotyczący montażu okien http://nowywymiar.com.pl/jak-wyglada-szczelny-montaz-okien/ Jest w nim napisane wszystko na ten temat, co będzie potrzebne, jak montować, itd.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Montaż okien

autor: martinrekk » 12 lip 2018, 8:24

Okna i drzwi w bardzo fajnym standardzie robi OknoPlus. Ja mam z nimi dobre doświadczenia już od dawna. Zamawiałem stolarkę dla siebie, prywatnie, ale też dla paru inwestycji które realizowaliśmy jako firma. Zawsze terminowi, uczciwi, nie oszukują na materiałach.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Montaż okien

autor: uuwjad » 29 maja 2019, 10:41

Ja załatwiłem sobie zarówno montaż jak i same okna za jednym zamachem. Udałem się do firmy Okno-Lux, a dalej to już poszło z górki. Wiedziałem, jakie okna chcę, więc z wyborem nie miałem problemu, a było z czego wybierać. Termin montażu również dostosowano pode mnie, za co duży plus. Polecam!

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Re: Montaż okien

autor: robertnowaczynski » 30 maja 2019, 10:09

Wybór firmy to jedno, wybór firmy, która realizuje dobry montaż okien to druga sprawa. Czasem na okna się wydaje bardzo więc powinniśmy z nich mieć duży komfort użytkowania

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Montaż okien

autor: boddekk » 30 maja 2019, 13:31

Zobaczcie na ich ofertę w zakresie okien
https://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jakie-okna-sa-bezpieczne1

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Montaż okien

autor: budowa876 » 30 maja 2019, 21:57

A czy polecacie firmę Drutex? Zastanawiam się, co macie na ich temat do powiedzenia, bo według mnie mogą najwięcej zaproponować i mają najciekawsze oferty. Przede wszystkim spodobała mi się ich oferta okien drewniano-aluminiowych.

kajtek233
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:10
Re: Montaż okien

autor: kajtek233 » 13 cze 2019, 13:16

Tak jak wspomniano - montaż okna to też istotny aspekt całego przedsięwzięcia. Ja polecam usługi firmy Mini Żurawie z Radomia, którzy specjalizują się zarówno w klasycznym montażu, jak i szybach ciężkich. Na wyposażeniu mają profesjonalny sprzęt z przyssawkami próżniowymi. Cieszę się, że trafiłem na takich profesjonalistów.

ewegie
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2020, 13:55
Re: Montaż okien

autor: ewegie » 21 sty 2021, 14:10

Temat pewnie już mało aktualny, ale może ktoś się tu natknąć :-)
Do zakupu okien polecam firmę Budomat z Kinina, ul. Kolska 34a.
B.miła i fachowa obsługa od pomiarów aż po montaż.
Polecam

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Montaż okien

autor: Tomek5 » 05 lut 2021, 12:16

Raczej standardem jest obecnie montowanie okien 3 szybkowych. 2 szybowych raczej sie nie montuje, no chyba, ze chodzi tutaj o garaże albo inne pomieszczenia robocze. Wybór okien to dość poważna sprawa, tak więc polecam porównać sobie parametry oferowane przez kilka firm oraz nie kierować się tutaj ceną. Droższe okna o lepszym profilu mogą okazać się wbrew pozorom w perspektywie czasu tańsze, bo będą zapewniały znacznie lepszą izolację cieplną oraz oszczedności na ogrzewaniu.

Ze swojej strony polecam zerknać sobie na okna od firmy Kapica.
Dochodzi również kwestia estetyki oraz dobranie okien do wygladu domu.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2021, 8:20 przez Tomek5, łącznie zmieniany 1 raz.

Swiecaataga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2021, 13:36
Re: Montaż okien

autor: Swiecaataga » 06 lut 2021, 16:14

Dzień dobry,
byłabym wdzięczna za opinię forumowych montażystów i fachowców w kwestii prawidłowości wykonania usługi wymiany okien. W mojej opinii źle został wykonany pomiar okien przez przyjmującego zamówienie w wyniku czego okna w salonie oraz kuchni są za krótkie i między ramą okienną a parapetem zostawiono szparę wielkości ok. 1-2 cm. Obróbki pozostawiają wiele do życzenia.
Okna w sypialni zostały wymierzone prawidłowo, więc wydaje się, że zostały wstawione dobrze.

Wykonawca twierdzi, że usługa została wykonana prawidłowo i proponuje podniesienie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Ja jednak się nie zgadzam na takie rozwiązanie i uważam, że wykonawca powinien wstawić mi nowe okna o prawidłowych wymiarach.

drzwi balkonowe wewnątrz 1
Obrazek
drzwi balkonowe wewnątrz 2
Obrazek
drzwi balkonowe zewnątrz 1
Obrazek
drzwi balkonowe zewnątrz 2
Obrazek
drzwi balkonowe zewnątrz 3
Obrazek
salon wewnątrz 1
Obrazek
salon wewnątrz 2
Obrazek
salon zewnątrz 1
Obrazek
salon zewnątrz 2
Obrazek
salon zewnątrz 3
Obrazek
kuchnia wewnątrz 1
Obrazek
kuchnia wewnątrz 2
Obrazek
kuchnia zewnątrz 1
Obrazek
kuchnia zewnątrz 2
Obrazek
sypialnia wewnątrz 1
Obrazek
sypialnia zewnątrz 2
Obrazek

Gość10463
Re: Montaż okien

autor: Gość10463 » 06 lut 2021, 17:47

Nie do przyjęcia !!! Postrasz ich (montażystów) że albo poprawią i osadzą wg instrukcji i zaleceń producenta, albo rządaj od nich Polisy OC od wykonywanej działalności gospodarczej która każda firma autoryzowana posiadać powinna mieć bezwzględnie i zlecisz poprawkę innej firmie z ich ubezpieczenia

U mnie montowali i każde okno inspekcyjne odbierałem osobiście przez kamerę termowizyjną, trzy razy poprawiali a Drutex płakał ze śmiechu z autoryzowanej firmy monterskiej.

flir_20201219T140804.jpg

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Montaż okien

autor: budek11 » 19 wrz 2022, 7:41

Montuje okna i ostatnio coraz więcej jest uszkodzeń. Także warto dokładnie obejrzeć ramy jak i skrzydła (ostatnio spotkałem się z uszkodzonymi, które przy zamkniętym oknie są niewidoczne, a po otwarciu tragedia), do tego szyby są coraz częściej porysowane. Nie płać dopóki nie będzie taka szyba wymieniona, bo później będziesz wieki czekał.

Jesli mogę polecić dobrą firmę to będzie to na pewno Oknoplast.
Dobrej klasy okna pcv, z którymi nigdy nie miałem problemów.

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Montaż okien

autor: Marek.s84 » 23 gru 2022, 13:17

Osobiście polecałbym zamawiać okna wraz z montażem. Wtedy mamy pewność, że producent dokładnie sprawdzi wymiary i uwzględni wszelkie uwarunkowania techniczne na miejscu budowy. Osobiście mogę polecić firmę Oknostyl z Jabłonnej koło Lublina, która realizuje cały proces od A do Z. Produkują okna w sprawdzonych systemach Schuco, a później profesjonalnie je montują.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów