Oczyszczacz powietrza

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: Sajana » 23 maja 2019, 13:14

Oczyszczanie powietrza rzeczywiście stało się bardzo popularne. Nie wyobrażam sobie, żeby przy małym dziecku w domu w dużym mieście nie było solidnego oczyszczacza powietrza. Moi znajomi mają od niedawnia oczyszczacz powietrza Ballu. Wracając z pracy uruchamiają go zdalnie przez aplikację. Oczyszczacz zastępuje im wentylację, bo zainstalowany jest na ścianie z otworem na zewnątrz. Ma przy tym funkcję ogrzewania powietrza gdy na dworze jest zimniej niż w mieszkaniu. Jego 6 filtrów oczyszcza powietrze nawet z bakterii i wirusów.

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 24 maja 2019, 11:34

Sajana pisze:Oczyszczanie powietrza rzeczywiście stało się bardzo popularne. Nie wyobrażam sobie, żeby przy małym dziecku w domu w dużym mieście nie było solidnego oczyszczacza powietrza. Moi znajomi mają od niedawnia oczyszczacz powietrza Ballu. Wracając z pracy uruchamiają go zdalnie przez aplikację. Oczyszczacz zastępuje im wentylację, bo zainstalowany jest na ścianie z otworem na zewnątrz. Ma przy tym funkcję ogrzewania powietrza gdy na dworze jest zimniej niż w mieszkaniu. Jego 6 filtrów oczyszcza powietrze nawet z bakterii i wirusów.


6 filtrów i HEPA 11 - jak w Xiaomi za 500 zł ;)

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: zlotykot » 24 maja 2019, 13:10

Sam trochę orientowałem się w tym temacie. Chociaż jakiś dużym znawcą tego nie jestem. Wiem, ze zarto zainwestowac w oczyszczacz powietrza Ballu. Pozbywa sie alergenów, roztoczy, wirusów czy bakterii a chyba dla każdego z nas jest wazne by oddychać powietrzeć naprawdę dobrej jakości.

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 28 maja 2019, 10:51

zlotykot pisze:Sam trochę orientowałem się w tym temacie. Chociaż jakiś dużym znawcą tego nie jestem. Wiem, ze zarto zainwestowac w oczyszczacz powietrza Ballu. Pozbywa sie alergenów, roztoczy, wirusów czy bakterii a chyba dla każdego z nas jest wazne by oddychać powietrzeć naprawdę dobrej jakości.


Ja wychodzę z założenia że najważniejszy w tym wypadku jest CADR i przede wszystkim jakość zastosowanych filtrów, no i oczywiście ich powierzchnia. To się później przekłada na jego żywotność.

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: elizjusz » 28 cze 2019, 21:46

Ja mam oczyszczacz powietrza z Goodair.pl i mam oczyszczacz z sharpa z filtrem Hepa 13. Mam go już od dłuższego czasu i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 29 cze 2019, 10:14

LIFA ma imo jedne z najlepiej zaprojektowanych oczyszczaczy.
https://loveair.pl/oczyszczacz/lifaair- ... rowa-lam05

Produkt premium, jakość wykorzystanych materiałów również.
Do tego stacja kontrolno-pomiarowa i ma się komplet.

OlekPin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:47
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: OlekPin » 03 lip 2019, 8:24

W firmie również warto zadbać o zdrowe powietrze, dlatego jeśli potrzebujecie pomocy np. przy usuwaniu węglowodorów z powietrza jak to jest w lakierni to warto sprawdzić http://www.zdpwa.com.pl/filtry-swiecowe ... dorow-(lzo)-z-powietrza.html ponieważ sami korzystamy z tego urządzenia i jak na razie sprawdza się świetnie zarówno od strony technicznej, jak i wydajności bo aż 50% masy w filtrze może stanowić węgiel aktywny.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: ArekWoj » 18 lis 2019, 20:34

A u mnie jest to Ideal AP35 H, który dobrałem w sam raz do swojej kawalerki (37m2). Odkąd przeprowadziłem się do dużego miasta to w okresie jesiennym oraz zimowym zaczynałem zawsze coraz gorzej się czuć i w dużej mierze było to spowodowane własnie smogiem i wszystkimi zanieczyszczeniami z powietrza. Dlatego teraz przynajmniej w mieszkaniu mogę odpocząć i odetchnąć czystym powietrzem, no i warto myślę wspomnieć że też poprawiła się znacząco jakość snu. Jak będziecie czegoś takiego szukali to warto zajrzeć na oxyshop.pl/ gdzie udało mi się go kupić w niezłej cenie i też mogłem poradzić się obsługi klienta

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 19 lis 2019, 11:12

Prawda jest taka że Xiaomi i tak lepsze :evil: :mrgreen:

Kondziu89
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2019, 9:59
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: Kondziu89 » 08 gru 2019, 18:35

Xiaomi na prawde spoko :) Przeniosłem go do biura a w mieszkaniu używamy Philipsa seria 3000l :) Różnica w powietrzu przy takim urządzeniu jest odczuwalna, lepiej się pracuje i mniej choruje ;)

trudlewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2016, 12:35
Kontaktowanie:
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: trudlewski » 12 gru 2019, 13:34

ja w biurze mam XIAOMI MI Air Purifier PRO, a w domu 2 z Sharpa, przez co mogę stwierdzić, że Sharp robi zdecydowanie lepsze oczyszczacze

patkakarmel85
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:56
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: patkakarmel85 » 18 gru 2019, 20:33

Hej, a jaki oczyszczacz powietrza polecacie na powierzchnię około 40 m kw?

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 19 gru 2019, 14:15

patkakarmel85 pisze:Hej, a jaki oczyszczacz powietrza polecacie na powierzchnię około 40 m kw?


Coway Classic, Samsung AX40, Xiaomi PRO/3H ;)

Awatar użytkownika
jordon19
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2019, 22:06
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: jordon19 » 22 gru 2019, 16:30

Coraz więcej osób ma to cudo w domu, ale obawiam się, że ono nie rozwiąże problemu smogu

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Oczyszczacz powietrza

autor: GregoryX » 23 gru 2019, 13:34

jordon19 pisze:Coraz więcej osób ma to cudo w domu, ale obawiam się, że ono nie rozwiąże problemu smogu


Ogólnego problemu smogu - niby jak miałoby to zrobic? :lol:
Chodzi o poprawę jakości powietrza w domu, to wszystko...


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów