Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr1955
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 320
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:35
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: Piotr1955 » 05 lip 2018, 10:48

Podpowiem firmę ze strony dobry-ekogroszek.pl. Mają fajne uczciwe podejście, nie ociągają się z dostawą, można zamawiać w hurcie i detalu w zależności od potrzeb. Ładnie opakowany węgiel w worki po 25 kg, dobrze ułożone na palecie, tona wyszła mnie tutaj 930 zł za ekogroszek premium.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: martinrekk » 06 lip 2018, 13:41

Nasz ekogroszek zamawiałem przez stronę http://dobry-ekogroszek.pl i sprawdził się bez zarzutu. Polska kopania Wesoła, wysoka kaloryczność, mało siarki, generalnie mało się dymi na takim opale, ekologiczne, zdrowe rozwiązanei szczególnie w dzisiejszych czasach walki ze smogiem.

jaro13
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2015, 22:20
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: jaro13 » 13 lip 2018, 9:05

dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie ofert na giełdzie ekogroszku, czyli http://gielda-paliw.com bo weryfikacja jakości i ceny z wieloma dostawcami daje najlepsze efekty. Dodatkowo to właśnie teraz jest dobry okres na zakupy w niższych cenach

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: kosmo3 » 23 lip 2018, 22:15

U nas sprawdził się ekogroszek workowany kupiony na stronie kuppanwyngiel . Skład jest naprawdę godny polecenia. Nie chodzi tylko o to, że cena jest atrakcyjna, ale dla mnie liczy się jakość, a u nich jest bardzo wysoka.

Pavel32
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2018, 21:20
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: Pavel32 » 24 lip 2018, 19:24

Słyszałem, że dobre parametry ma ekogroszek Taurona, zobaczcie sami, wszystko jest opisane w tym miejscu: http://czops.pl/ekogroszek-tauron

mswebstyle
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2018, 16:23
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: mswebstyle » 01 sie 2018, 16:31

Osobiście kupuję ekogroszek w firmie rowex-sklep.pl bo poprzednia firma się nie sprawdziła za dużo popiołu było a porównywałem parametry to niby bardzo zbliżone a jakościowo naprawdę się sprawdzili.

E-TURBO
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, 20:50
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: E-TURBO » 22 sie 2018, 21:14

Witam
Palę już ekogroszkiem 10 sezonów i od prywaciarza nie kupię już węgla. Dwa razy zostałem oszukany raz kupiłem 3 tony ekogroszku wymieszanego z destruktem topił się i było więcej popiołu i kamieni niż efektu grzewczego . Za drugim razem kupiłem w workach w 50% było prawie pół na pół z pyłem a na próbę oczywiście kupiłem worek z ekogroszkiem czystym jak łza. Więc stwierdziłem że kupię ekogroszek od Państwowej spółki Tauron cena dobra dostawa kurierem w paletach po 800kg no i tym to się pali popiołu bardzo mało długo się pali, także polecam . Ja kupiłem w ich sklepie internetowym oto link:
http://e-m2m.pl/5b7dc05ca0d93

Pozdrawiam

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: MarcinR33 » 29 sie 2018, 13:48

W takim razie koniecznie sprawdź propozycje od hurtowni KGM bo moim zdaniem mają zdecydowanie najlepiej zestawioną ofertę na rynku jeżeli chodzi o tego typu opał np. warto pomyśleć o ekogroszku Gold, którego wartość opałowa wynosi aż ok. 29,8 MJ/kg, do tego jest oczywiście odpowiednio wysuszony i generuje niewielkie ilości popiołu (poniżej 4%), dzięki czemu nie idzie go aż tak dużo i naprawdę rzadko opróżniam popielnik co kiedyś było praktycznie codziennością.

andrz87ej
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, 12:02
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: andrz87ej » 20 lut 2019, 12:16

Sprawdzony skład opału Wrocław, co polecacie? Od grudnia palę ekogroszkiem, kocioł 16 kW, jest tyle ofert, że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie workowany węgiel kamienny nie brunatny, najlepiej Polski Węgiel. Wolę żeby polskie kopalnie zarobiły zamiast tych ze wschodu, czeski też mi nie pasuje. Interesują mnie lokalne składy węgla z dolnośląskiego nie z internetu, w necie min. 800kg muszę zamówić. Zanim kupię tonę, chcę 2-3 worki spraqdzić. Co polecacoie?

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: SUSPENSER » 21 lut 2019, 13:48

andrz87ej pisze:Sprawdzony skład opału Wrocław, co polecacie? Od grudnia palę ekogroszkiem, kocioł 16 kW, jest tyle ofert, że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie workowany węgiel kamienny nie brunatny, najlepiej Polski Węgiel. Wolę żeby polskie kopalnie zarobiły zamiast tych ze wschodu, czeski też mi nie pasuje. Interesują mnie lokalne składy węgla z dolnośląskiego nie z internetu, w necie min. 800kg muszę zamówić. Zanim kupię tonę, chcę 2-3 worki spraqdzić. Co polecacoie?


Ekogroszekcentrum z Długołęki
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

StanekWu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2019, 9:46
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: StanekWu » 22 lut 2019, 9:52

andrz87ej pisze:Sprawdzony skład opału Wrocław, co polecacie? Od grudnia palę ekogroszkiem, kocioł 16 kW, jest tyle ofert, że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie workowany węgiel kamienny nie brunatny, najlepiej Polski Węgiel. Wolę żeby polskie kopalnie zarobiły zamiast tych ze wschodu, czeski też mi nie pasuje. Interesują mnie lokalne składy węgla z dolnośląskiego nie z internetu, w necie min. 800kg muszę zamówić. Zanim kupię tonę, chcę 2-3 worki spraqdzić. Co polecacoie?


Węgiel masz całkiem blisko :) Po drodze :) Zobacz na stacji Orlen paczkowany ekogroszek Patriot. Tam możesz kupić worek ekogroszku, zobaczysz jak się spala. Jak będzie OK, zamówisz więcej.

majesty
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:27
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: majesty » 24 maja 2019, 1:06

Na stacji paliw za dużo się go nie kupi, ale jak szukasz na próbę, to często sprzedają w niedużych workach. Większe ilości możesz zamówić np. w sieci na https://ekogroszek-ogien.pl/

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 maja 2019, 9:16

Ogrzewam przedwojenny 100m2 dom prądem. na wyprodukowanie prądu do ogrzanie takiego domu z pustaka zużlowego, 16 okien i stropodach z trocinami, elektrownia zużywa 0.8 do 0,9 tony wegla,
jak kaloryczny musiałby być ekogroszek, by ogrzewanie nim miało sens?
Czy ekogroszek, jest wyłacznie dla bogaczy z masochistycznym zacięciem?
HVAC - najtańszy komfort.

awwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:51
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: awwa » 27 maja 2019, 21:05

jak byście szukali bardzo dobrej jakości, wysoko kalorycznego węgla prosto z kopalni polecam Sobianek https://sobianek.pl/

wojt22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:02
Re: Wysokoenergetyczny ekogroszek - gdzie kupić?

autor: wojt22 » 30 maja 2019, 15:07

Najwyższą wartość opałową w Polsce ma Kolombus https://kolombus.pl/ Rzadkością jest zerowa spiekalność tej kaloryczności. Ja osobiście pale dopiero kilka miesięcy ale nabardziej przekonuje mnie ilość pioplu bo do kotłowni schodzę raz na 2/3 tygodnie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości

Gotowe projekty domów