Wyciszamy ramę H, remont generalny

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gulon
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2010, 23:49
Wyciszamy ramę H, remont generalny

autor: gulon » 21 maja 2019, 23:50

Tak wyszło, że kupuję mieszkanie w technologii ramy H. Mieszkanie z sąsiadami na górze i dole, oraz jedna sztuka za ścianą.

Na wejściu zrywam wszystkie parkiety bo nie ma sensu ich ratować i robię wylewkę.
I co dalej? Czytałem opisy skutecznych izolacji ale grubych na 4 cm. Musiałbym wtedy całe mieszkanie podnieść o tyle, a koszt to będzie znaczny. Chcę więc wyciszyć tylko salon z aneksem (aby nas nie słyszeli domownicy w sypialniach i sąsiedzi), oraz jedną sypialnię graniczącą z salonem i toaletą. Tu izolacja dwustronna, ani dzieci, ani sąsiedzi nie mają słyszeć sypialni, ani my ich żeby się też tam dobrze spało. Większy jednak nacisk, jest na wytłumienie dźwięków dochodzących z sypialni na zewnątrz.

W aneksie kuchennym będzie gres na podłodze. Zależy mi na tym, żeby nie było różnicy poziomów. To teraz robiąc wylewkę mam zrobić 3cm wyższą w sypialniach dzieci, łazience, toalecie i na korytarzu?

Poproszę o konkretne modele drzwi do sypialni.

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów