Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tori
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2019, 23:08
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: Tori » 12 kwie 2019, 22:47

Właściwie jestem zdecydowana na to, żeby przenieść księgowość do Tax Care, tylko zastanawiam się, jak wygląda u nich kwestia wykupienia tych pakietów, o których piszą na stronie? Każdy klient ma taką możliwość?

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: yaska » 25 kwie 2019, 21:59

Tak, jeśli jesteś ich klientem to możesz skorzystać z pakietów dodatkowych. Czasami zdarzają się u nich promocje dla konkretnej branży, np. beauty czy kierowców, ale pakiety są chyba dla wszystkich chętnych klientów.

apaczkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 kwie 2019, 15:24
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: apaczkaa » 26 kwie 2019, 16:19

U nas w firmie korzystamy z usług tego biura Capital Audyt i bardzo to usprawnia działalność firmy. Wszystkim związanym z księgowością, podatkami zajmują się dla nas specjaliści, my możemy się skupić na własnej działalności, zamiast na tzw. papierologii.

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: PawełNM » 20 maja 2019, 16:52

Przy odrobinie wprawy księgowością jak najbardziej można zająć się samodzielnie. Oczywiście niezbędny jest do tego dobry program księgowy, dlatego też warto sprawdzić, jakie możliwości daje darmowa wersja księgi podatkowej. Korzystając z niej możemy tak skonfigurować poszczególne moduły systemu, aby w stu procentach spełniały nasze wymagania. A zatem możemy postawić na VAT, czy np. płace i ZUS i prowadzić małą księgowość pod ich kątem. Oczywiście w pakiecie z programem zyskamy dostęp do niezwykle pomocnych filmów instruktażowych, a w razie potrzeby do naszej dyspozycji pozostają konsultanci.

Muminka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2019, 18:14
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: Muminka89 » 15 cze 2019, 18:18

Korzystam z Tax Care i mam pakiet medyczny dla siebie, męża i dziecka, nie dość, że księgowość na wysokim poziomie to jeszcze mamy opiekę medyczną.

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: monikabert90 » 08 lip 2019, 9:43

Bez względu na to, czy będziecie samodzielnie prowadzili księgowość Waszej firmy, czy też komuś to zadanie powierzycie, warto będzie na pewno zastanowić się nad wdrożeniem elektronicznego obiegu dokumentów. Taki obieg oferuje n przykład firma Primesoft, na stronie dostępna jest jej pełna oferta, polecam się zapoznać :)

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: rannata » 09 lip 2019, 10:21

Jak to samodzielnie? Nie... Od tego są księgowe.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: rozalia » 09 lip 2019, 11:19

Tak, albo biura rachunkowe. Chyba że prowadzisz jednoosobową firmę, wówczas można spróbować samodzielnie

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: ArkadiuszKrol » 20 gru 2019, 11:32

Ja próbowałem zajmować się księgowością swojej firmy, ale szybko z tego pomysłu zrezygnowałem. Niestety było to zbyt trudne i czasochłonne. Od tamtej pory korzystam z usług biura rachunkowego biurobilans.eu. Zajmują się księgowością, rozliczeniami rocznymi oraz prowadzeniem kadr i płac. Jestem zadowolony z naszej współpracy.

Pamta
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:05
Kontaktowanie:
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: Pamta » 07 sty 2020, 9:00

Jeżeli nie chcemy mieć kłopotów, a pewność, że rozliczenia będą dobre i urząd skarbowy nie będzie miał zastrzeżeń to polecam współpracę z biurem rachunkowym, np. z Warszawy Abacus z ul. FM Lanciego. Panie doświadczone, super znające przepisy, dokładne i terminowe. Na pewno pomogą

Awatar użytkownika
kaela.gorczany
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2020, 22:36
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: kaela.gorczany » 07 sty 2020, 22:49

Wydaje mi się, że księgowa stacjonarnie w naszym biurze to najlepsza opcja.

karolena1
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2018, 12:22
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: karolena1 » 10 sty 2020, 12:06

Ja przy większych rozliczeniach albo przypadku rozliczeń firmowych zdecydowanie wolę skorzystać z pomocy doświadczonej księgowej, bo sama nie wyrabiam w tych wszystkich zmianach i nowelizacjach. Wolę mieć kogoś, kto jest w tym bardziej na bieżąco i czuje się w tych cyferkach lepiej niż ja. Tylko oczywiście lepiej zgłaszać się do osób z polecenia np. rodziny albo znajomych, a nie do przypadkowych osób, bo można nie wyjść na tym zbyt dobrze

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: piotrowski » 22 lip 2020, 17:18

Jeśli chodzi o Bydgoszcz to dobrą obsługę księgową i kadrową macie w Yellow Frog. Mega solidni specjaliści, fachowi i rzetelni, wszystko dobrze nam ogarniają, dlatego nas o nic głowa nie boli.

dariuszu
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2015, 20:17
Re: Księgowość, czy zająć się nią samodzielnie?

autor: dariuszu » 04 gru 2020, 11:50

Moim zdaniem nie. Lepiej mieć biuro ksiegowe i zająć się biznesem. Tu polecam do współpracy biuro z Warszawy. Dobrze mi się z nimi współpracuje, mam kompleksowe i terminowe rozliczenia
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów