Monitoring warsztatu

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

qbej
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:27
Monitoring warsztatu

autor: qbej » 22 lis 2017, 15:54

Witam, jestem całkowicie zielony w tych tematach dlatego zwracam się do was o pomoc w doborze sprzętu do monitorowania warsztatu.. ;)

Monitoring ten miałby składać się z 3 kamer (2 do głównego pomieszczenia, 1 na zaplecze):

Pierwsza przy wejściu - sam obraz, mogłaby być na ew. podczerwień (ale nie musi).
Druga po przeciwnej stronie - wystarczy sam obraz.

Trzecia zapleczowa - z dźwiękiem.

Ruch kamer nie jest wymagany, potrzebna widoczność ok. do 10m (główne pomieszczenie). miejsce oświetlone.
Co potrzebne to stały dostęp do podglądu ze wszystkich kamer przez internet oraz stałe rejestrowanie/zapisywanie tego w najlepiej jak największej ilości (przynajmniej tydzień).
Nie będzie problemu połączenia kamer skrętką.

Aktualnie nie ma tam internetu - jest możliwość pociągnięcia z biura.
No i tu zaczynają się schodki - co i jak teraz z tym wszystkim.. :?: :!:

Czyli jaki sprzęt, jak to połączyć - musi być ten sam producent czy to nie gra roli jakie kamery się połączy do monitoringu (chodzi o łatwy dostęp do podglądu/przełączania się miedzy kamerami).

Rejestrator - co i jak - czy to nie załatwia w.w. problemu różnych kamer ?

Zapisywanie - gdzie i jak składować się będą/mogą nagrania - czy możliwe jest np. wysyłanie gdzieś kopii w przypadku braku miejsca itp.

Sieć - jak z tematami przepustowości i ogólnie stworzenia sieci do tego.


Czy gdy pociągnie się internet z biura to podłącza się go do rejestratora, do którego podłącza się kamery ? czy trzeba jeszcze po drodze wsadzić jakiś router?

Jak to potem jest z nagrywaniem, gdzie się to składuję, czy potrzebny będzie do tego jakiś serwis / komputer z większym dyskiem czy co ??

Mam nadzieję, że napisałem to dosyć zrozumiale,
z góry dzięki za wszelką pomoc ;)

Kamery-Wroclaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2017, 8:22
Re: Monitoring warsztatu

autor: Kamery-Wroclaw » 13 gru 2017, 9:28

Wszystko rozumiem i oczywiście z chęcią pomożemy bo monitoring to nasza specjalizacja, jednak napisz jeszcze jaki posiadasz budżet na sam zakup kamer, to ważny szczegół od którego też trzeba zacząć.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Monitoring warsztatu

autor: robertkrajcarz » 14 sty 2019, 12:08

Systemy monitoringu polecam ze strony: ragen.pl

Skynet
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:38
Re: Monitoring warsztatu

autor: Skynet » 20 maja 2019, 12:48

Kamery Netatmo świetnie sprawdzają się do monitoringu zewnętrznego, jak i wenętrznego :wink: mozna je kupić u nas, szukajcie w dziale: [Skynet]

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: Monitoring warsztatu

autor: karolinamak » 24 maja 2019, 10:06

My fajny zestaw do monitoringu ivel zakupiliśmy - cena dobra a jakość naprawdę na 5. Nagrywa wyraźnie, wszystko bez problemu działa i śmiga

Mati1990
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2019, 11:49
Re: Monitoring warsztatu

autor: Mati1990 » 01 cze 2019, 16:38

Sam przymierzam się do monitoringu u siebie ale prócz tego potrzebuję do tego szybkiego komputera. Stąd moje pytanie - stacjonarny czy laptop? Kolega mi wysłał stronę gdzie podobno są sprzęty o ciekawych cenach i mam teraz niezły mętlik w głowie. Spodobał mi się MacBook 12? Ktoś mógłby pomóc?

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Monitoring warsztatu

autor: MarcinR33 » 08 lip 2019, 12:04

Moim zdaniem podczas poszukiwań odpowiednich kamer do monitoringu domu, czy też warsztatu warto abyś odwiedził ofertę producenta JBPartner, ponieważ przygotowali rozwiązania zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz domu. Do tego można liczyć na rozsądny zakres cen, wysoką jakość zabezpieczenia przed negatywnym działaniem mrozu i wilgoci na poziomie IP66. Poza tym są to rozwiązania bezprzewodowe dzięki czemu można nim łatwo zarządzać z telefonu, czy komputera.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów