Pomieszczenie dla kotła kondensacyjnego - problem z wysokością

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
dawideo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:19
Pomieszczenie dla kotła kondensacyjnego - problem z wysokością

autor: dawideo » 18 maja 2019, 13:32

Witam.
Jestem zainteresowany montażem kotła kondensacyjnego w swoim domu, w piwnicy. Według polskiego prawa budowlanego wysokość takiego pomieszczenia powinna wynosić minimum 2,2 m. A dla budynków wzniesionych przed 2002 r. 1,9 m.
Moja sytuacja jest nietypowa i wygląda tak, że budowa została rozpoczęta w 1999r i do roku 2001 został postawiony budynek w stanie surowym otwartym, gdzie piwnica ma wysokość 1,95 m.
Z różnych powodów prywatnych budowa nie została zakończona trwa do dziś, i niedługo będę na etapie doboru kotła. Dlatego też proszę o informację czy w moim przypadku mogę w piwnicy umieścić kocioł, czy też obejmuje mnie już ustawa z 2002 roku, i muszę poszukać nowego pomieszczenia (obniżenie piwnicy nie wchodzi w grę.
Czy mogę uznać za budynek wzniesiony to stan surowy z 2001 r, czy też budynek wzniesiony to dopiero budynek oddany do użytku?

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów