taras kryty przezroczystą pleksą

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lis
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2009, 12:16
Lokalizacja: w-wa
taras kryty przezroczystą pleksą

autor: lis » 01 lis 2009, 12:39

witam wszystkich
co to jest pleksa przezroczysta na dach ?
i gdzie można to zobaczyć i kupić ?

zależy mi tanim o przezroczystym pokryciu dachu tarasu, słyszałęm o jednolitej, gładkiej pleksie, ale nie mogę jej nigdzie znaleść

prosze o pomoc :D

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: yanes » 01 lis 2009, 15:43

Wpisz sobie "płyta poliwęglanowa" to znajdziesz to czego szukasz.Z własnych obserwacji wiem że przykrycie tarasu w ten sposób jest niepraktyczne.W upalne dni robimy sobie po prostu szklarnie i zamiast spokojnie sobie wypoczywać to my się pocimy jak w ukropie. Jedynie osłona przed deszczem może uzasadnić przykrywanie tarasu.Dla mnie taras to ma być otwarty a cień i ochłodę uzyskam za pomocą zieleni.

arek_g
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2009, 8:25
Lokalizacja: Gorlice
Kontaktowanie:
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: arek_g » 05 lis 2009, 8:34

lis pisze:witam wszystkich
co to jest pleksa przezroczysta na dach ?
i gdzie można to zobaczyć i kupić ?

zależy mi tanim o przezroczystym pokryciu dachu tarasu, słyszałęm o jednolitej, gładkiej pleksie, ale nie mogę jej nigdzie znaleść

prosze o pomoc :D



Jeśli zależy na tanim to poliwęglan do najtanszych nie należy. Dla większych obciążeń trzeba stosować komorowy,albo gęstą konstrukcję wsporczą.Niestety poliwęglan cenowo wychodzi podobnie do szkła hartowanego, które wymaga mniej rozbudowanej podkonstrukcji stalowej.Do tego po czasie poliwęglan, podobnie jak pleksa zaczyna miec mikropęknięcia oraz matowieje...
więc chyba lepiej pomyśleć o szklanym zadaszeniu - ale ono również nie jest najtańsze.
najtańsze będzie chyba tylko z folii budowlanej... ;)
arek_g

felc
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:46
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: felc » 05 lis 2009, 22:00

Zgadza się poliwęglan to niezbyt trwały materiał, a ten z najwyższej półki dorównuje cenowo szkle. Z drugiej strony przy szkle warto stosować nierdzewną konstrukcje co zwiększa koszty. Jeśli musi być tanio to najlepszy będzie najtańszy poliwęglan i wymiana co 5 lat. Alternatywą są też markizy.

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: yanes » 05 lis 2009, 22:06

Ooo,zapomniałem o markizach pomysł naprawdę godny zastosowania.Trzeba pamiętać tylko o tym by przy silnym wietrze zwijać ją .Naprawdę polecam zastanowić się nad markizą.

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: docent56 » 05 lis 2009, 23:59

A z której strony świata względem domu jest ten taras?

lis
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2009, 12:16
Lokalizacja: w-wa
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: lis » 07 lis 2009, 11:32

witam
taras jest dokładnie od południa
ale ja mieszkam w bliźniaku i mam 4 okna od południa, nie moge sobie pozwolić na zadaszenie tarasu ciemnym dachem bo zasłoni mi dwa główne oka do domu tj: kuchnia i salon
zastanawiałem się nad markizami ale odpada (wydaje mi sie mało estetyczny, musiał bym markizę zwijać co dziennie, gdyż pracyje z dala od domu,itd.pewnie długo bym wymieniał)
zależy mi nad dachem przezroczystym, komfort ciania latem uzyskam za pomoca zielemi i ewentyalnie bald achimów,
pewnie pomieszkam w tym domu z 10 lat dlatego też nie chcę za dużo inwestować
konstrukcję tarasu wykonałem z drewna dach jednospadowy, 4m spadek dachu i 5m szerokości, krokwie rozmieściłem co 80cm. natomiast płatwie co 50 cm.
poliwęglan (10mm) trochę za drogi bo wraz z akcesoriami koszt pokrycia dachu to ponad 2000zł
pokrucie pewnie wykonam z płuty plastikowej przezroczystej falistej, widziałem u sąsiada nawet nieźle to wygląda

tylko jakoś nie mogę znaleść tych płyt na alllegro

mikolaj45
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2016, 9:25
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: mikolaj45 » 17 paź 2016, 9:26

Witam, jeśli ktoś poszukuję dobrej jakości materiałów budowlanych w naprawdę dobrych cenach to polecam zapoznać się z ofertą http://plexi-producent.pl

mochol
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:22
Kontaktowanie:
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: mochol » 30 maja 2018, 17:18

Świetnym rozwiązaniem są markizy . Tutaj http://www.twojamarkiza.pl mają ciekawy wybór tego typu rozwiązań. Warto dokładnie poczytać, pooglądać i znaleźć rozwiązania w pełni dopasowane do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Norbert145
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lis 2017, 11:56
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: Norbert145 » 31 maja 2018, 11:52

Akurat jeżeli o mnie chodzi to zdecydowałem się na zakup płyt tarasowych Presstone Pozbruk i nie żałuję na murowanym tarasie była to zdecydowanie najlepsza opcja na rynku pod względem stosunku jakość-cena.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: MichalBudowniczy » 16 maja 2019, 13:33

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie położenie płyty poliwęglanowej. Ja taką posiadam na tarasie i jestem zadowolony. Jej zaletą jest lekkość oraz bardzo dobra przepuszczalność światła. Płyty zamówiłem z poliweglan-dia.pl.

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: taras kryty przezroczystą pleksą

autor: budującakobieta » 30 maja 2019, 14:13

A nie za gorąco w słoneczny dzień pod taką płytą? Widziałam kiedys takie rozwiązanie jako pokrycie nad tarasem i w upalny dzień było pod tym sauna.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów