Malowanie ścian - problem z doborem farb

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Greg16
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:13
Malowanie ścian - problem z doborem farb

autor: Greg16 » 26 mar 2019, 13:14

Witajcie,

przekopałem już chyba cały internet, z głowy mi się dymi a nie mam jasności w temacie i bardzo proszę o pomoc. Mieszkanie w stanie deweloperskim, zrobione gładzie, ściany pomalowane emulsją śnieżką grunt. Po takim wykonaniu były robione jeszcze drobne poprawki w niektórych miejscach, szlifowania, ponowne malowanie poprawianych miejsc emulsją śnieżki. Nie jestem pewny czy całość jest teraz jednolicie pokrywa gruntem i właściwa farba będzie się dobrze trzymać, postanowiłem dla pewności pomalować wszystkie ściany białą farbą akrylową Dekoral i dopiero potem właściwą farbą kolorową. Czy mogę zrobić taki zabieg? Czytałem, że malowanie drugi raz podkładem czy też gruntem nie będzie dobrym rozwiązaniem bo ściana może się "zeszklić" i malowanie będzie utrudnione. Prosiłbym o poradę.

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Malowanie ścian - problem z doborem farb

autor: Dulux Polska » 15 maja 2019, 22:11

Witaj Greg16, rzeczywiście przegruntowana powierzchnia prowadzi do „zeszklenia” i tym samym utrudnia nałożenie pierwszej warstwy farby i zmniejsza jej siłę krycia. W opisanej sytuacji zostały już wykonane czynności gruntujące, dlatego teraz należy tylko ścianę wymalować.
Pozdrawiam Ekspert Dulux

Pasko33
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:35
Re: Malowanie ścian - problem z doborem farb

autor: Pasko33 » 16 maja 2019, 14:11

Można już spokojnie malować, też tak sądzę. Tylko lepiej kup też jakaś dobrą taśmę malarską, by zabezpieczyć wszystko przed odpryskami itd. Ja zawsze używam taśmy malarskiej tesa https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/re ... -maskujaca


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 25 gości

Gotowe projekty domów