Czy Cnc się nadaje?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

budwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2012, 13:21
Czy Cnc się nadaje?

autor: budwin » 22 mar 2013, 16:57

Hey,
czy orientujecie się, czy maszyny cnc typu format 4 nadają się do użytku domowego, czy to raczej tylko wielkie maszyny, z których korzysta się w wielkich zakładach stolarskich? W sumie do tej pory myślałem, że istnieją tylko wielkie, ale znajomy mi ostatnio trochę pomieszał w głowie, bo powiedział, że sam ma taką formatówke u siebie. Jeszcze nie miałem okazji jej zobaczyć, ale myślę, że on mnie chyba robi w balona, nie? Orientujecie się w tym temacie? Dzięki z góry za pomoc! Na ra! :D
123321%

Remikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:50
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: Remikk » 24 mar 2013, 11:33

CNC nie ma nic wspólnego z wielkościa maszyny, system sterowania numerycznego może miec również zastosowanie w pojedynych urzadzeniach typu frezarka itp

budwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2012, 13:21
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: budwin » 29 mar 2013, 13:09

Serio? A możesz mi dać jakiś przykład takiej frezarki? :D
123321%

Remikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:50
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: Remikk » 10 kwie 2013, 14:45

Chocby z format 4 masz przecież Profil 45.

budwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2012, 13:21
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: budwin » 11 kwie 2013, 9:02

aaa rozumię, dzięki za linka. W sumie chyba mi się coś pomyliło z tymi centrami obróbczymi CNC, one są raczej stosowane tylko w wielkich zakładach stolarskich. Ale z drugiej strony, jak sobie spojrze na strone od format4 to nie widze małej maszyny z tym komputerkiem...więc znowu nic nie rozumię :(
123321%

Remikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:50
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: Remikk » 23 kwie 2013, 11:23

Nie wiem jak ty szukasz..wez dokladnie poszukaj na stronie, to znajdziesz, centrum obróbcze to jak sama nazwa mówi maszyna wielofunkcyjna ale nie jest to jednoznaczne z maszyna CNC,-CNC to jedynie nazwa systemu komputerowego

budwin
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2012, 13:21
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: budwin » 25 kwie 2013, 10:49

szukałem po prostu cnc w maszynach format4 no i znalazłem takie maszyny tylko jako centrum obróbcze, jak sie dobrze zorientowałem to tylko takie posiadają ten system komputerowy, bo niestety nie widze gdzie indziej maszyn razem z komputerem, bo wiadomo, ze cnc działa tylko przez komputer. Rozumiesz teraz, co mam na myśli? :D
123321%

el_mariaczi
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2013, 14:28
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: el_mariaczi » 02 paź 2013, 16:58

Maszyn CNC jest cała masa pod postacią wszelkiego typu obrabiarek do drewna i metali. A to, że się nazywają "maszyny" nie koniecznie musi oznaczać, że są wielkie i do wykorzystania jedynie w fabrykach czy liniach produkcyjnych :) Jest wiele maszyn, które można zastosować prywatnie, chociażby właśnie przy budowie czy domu czy do najzwyklejszego majsterkowania. Możesz sobie spojrzeć na stronkę surplex.com/pl/home.html żeby zobaczyć jaki jest wybór w tym temacie. Dodatkowo jeśli jest w dobrym stanie to polecam używany sprzęt ale dobrej firmy, można wiele zaoszczędzić

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: elizjusz » 24 kwie 2019, 21:42

CNC nadaje się do sterowania i nadzorowania pracy tokarki, frezarki. Trzeba tez jeszcze miec odpowiednie akcesoria do maszyn cnc jak rozdzielacz czy wieżę sygnalizacyjną.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: MichalBudowniczy » 15 maja 2019, 16:36

Możesz się także poradzić profesjonalistów. Ja od lat korzystam z usług firmy serwiscnc.katowice.pl. Wykonują m.in. profesjonalne remonty maszyn CNC VANAD. Myślę, że będą Ci w stanie pomóc.

AdamTro
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:30
Re: Czy Cnc się nadaje?

autor: AdamTro » 31 lip 2019, 8:33

Ja korzystam z usług Bearmet już długi czas i jestem zadowolony


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów