kominek a pellet

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kasel
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2013, 18:03
kominek a pellet

autor: kasel » 28 paź 2013, 18:13

Czy ktoś stosował pellety do kominka? Mam kominek z płaszczem wodnym i myślałem o tym paliwie , podobno dobrze spala sie i mało popiołu zostaje.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: kominek a pellet

autor: Bolas » 29 paź 2013, 6:32

Do spalania peletu służą odpowiednie palniki z podajnikiem. To granulat jak masz zamiar wsypać go do zwykłego kominka?
http://www.youtube.com/watch?v=e-gGb4q4dFA

Poszukaj też Iwona Pellets

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: Greengaz » 21 lis 2013, 20:20

kasel pisze:Czy ktoś stosował pellety do kominka? Mam kominek z płaszczem wodnym i myślałem o tym paliwie , podobno dobrze spala sie i mało popiołu zostaje.


Nie rozumiem Twojego problemu. Przecież masz już kocioł na pellet - wystarczy spróbować w kominku.
Sprawdzisz wówczas, czy podobno dobrze się spala i daje mało popiołu.

kasel pisze:Ogrzewam pelletami i jest to przyszłościowy sposób opalania . Kiedyś paliłem węglem j koksem . Przy kazdym zawirowaniu w jakiejś kopalni pewne bylo że węgiel pójdzie w górę . Przy pellecie ceny spadają lub stoją na jednym poziomie. kupuje pellet wysokiej jakości i kaloryczności ze Stelmetu i problem ciepłoty mam równiez rozwiązany.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

kasel
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2013, 18:03
Re: kominek a pellet

autor: kasel » 01 wrz 2014, 19:14

Racja w zwykłym kominku ,opalanie pelletem jest niepraktyczne . Ale pospawałem coś w rodzaju kosza , zamontowałem w kominku i pali się.

CEPIKO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:39
Re: kominek a pellet

autor: CEPIKO » 01 wrz 2014, 20:32

Niezbyt dobry pomysł, najlepsze do kominka jest wysokokaloryczne drzewo. zajmuje najmniej miejsca, dłużej się pali, mniejsza praca włożona przy większej wydajności.

kocosek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: kocosek » 24 wrz 2014, 21:12

albo kominek tylko na drewno albo urządzenie przystosowane tylko do pelletu np piecyk lub kaseta na pellet. nie należy oszczędzać i przerabiać wkładów bo można się ino biedy nabawić

kasel
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2013, 18:03
Re: kominek a pellet

autor: kasel » 29 wrz 2014, 10:46

Mieliście rację ,palenie pelletem w kominku jest klopotliwe.

just3545
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2014, 12:59
Re: kominek a pellet

autor: just3545 » 08 paź 2014, 13:28

ja tam nie bawilem się w kominki chociaż moja zona bardzo chciala. Teraz mamy piec na Pelle http://kolton.pl/work/pellduox/ i wszyscy sa zadowoleni. Ja ze mam mniej roboty a zona ze sa nizsze rachunki.

Awatar użytkownika
kominkarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:16
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: kominkarz » 08 paź 2014, 17:47

w kominku z tradycyjnym wkładem powinno byc palone sezonowanym drewnem liściastym ewentualnie brykietem. Chyba, że jest kupiony wkład kominkowy na pellet.

Mufka-Instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 sie 2014, 8:27
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: Mufka-Instalacje » 10 paź 2014, 8:37

Także jestem tego samego zdania,czyli najlepiej jeżeli w kominku będzie krótkotrwały,czy mniej popiołu? Też wątpie bo jednak trochę musisz go wsypać,poza tym sam kominek nie grzeje całego domu.

Awatar użytkownika
Greta21
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2015, 8:38
Re: kominek a pellet

autor: Greta21 » 27 cze 2015, 13:59

Do kominka dobry jest brykiet, ja poczułam dużą różnicę po przesiadce z drewna na brykiet od Sek-Pol. Jest wydajniejszy, daje dużo ciepła, a cena jest dobra.
Kiedy stwórca składał ten świat miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy. Pratchett;)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: kominek a pellet

autor: Enerbau » 27 cze 2015, 23:27

O ile mi jest wiadome, to w kominku pali się drewnem, a nie brykietem... :wink:
Chyba, że jest to kominek dla ubogich, a wtedy nawet można stare skarpety spalić :lol:

eder23eder
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:57
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: eder23eder » 07 wrz 2015, 17:06

To jest dobrza tendencja ogrzewania domu palletami, to jest ekologiczno i tanio.
Teraz są dużo firm ktori sprzedają pallety. doradzę jednu y nich http://farpel.pl/pl/products. tutaj możecie przeczytać informację o palletach i nie tylko

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: kominek a pellet

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 07 wrz 2015, 21:38

eder23eder pisze:To jest dobrza tendencja ogrzewania domu palletami, to jest ekologiczno i tanio.

My paletami, to towar do klientów wysyłamy, a Wy tym palicie?
Co dla Ciebie znaczy tanio? Podasz jakiś przykład domu ogrzewanego paletami? Metry kw domu, koszt instalacji systemu, koszt ogrzewania w skali roku?



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: kominek a pellet

autor: pawelszabla » 13 maja 2019, 9:19

Ja sam robię od jakiegoś czasu brykiet z odpadów i sprawdza mi się super, a ile kasy w portfelu zostanie? Jak się ma dom i ogródek to można z liści, makulatury, trocin i tego typu rzeczy zrobić całkiem wysokokaloryczny brykiecik. Przepis na taką masę masz na jak zrobić brykiet.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości

Gotowe projekty domów