Klej do metalu

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pepesza95
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2017, 16:16
Klej do metalu

autor: Pepesza95 » 04 sie 2017, 16:38

Cześć przyjaciele,

chciałbym się Was doradzić, gdyż mam pewien problem.
Moim zadaniem jest sklejenie dwóch profili ze stali nierdzewnej (ST4) o wymiarach 40/40/2mm. Razem ich długość wynosi około 8m, tj. 2 profile po 4m. Zaopatrzyłem się już w wkładkę, która ma nadać odpowiednią sztywność konstrukcji. Jej wymiary to 11cm długości, natomiast gabaryty szerokości i wysokości oscylują w granicach wcisku w profil (po pół milimetra mniej na każdym wymiarze).
Profile te będą pełniły jedynie funkcję ozdobną, jedyny kontakt to przetarcie je raz na jakiś czas płynem do nierdzewki. Dlatego też, chciałbym aby połączenie to nie było oszpecone przez jakiekolwiek śruby, nity czy wkręty. Zależy mi jedynie na tym by profile dobrze do siebie przylegały i nie zaciekały wodą do środka.
Doradzono mi zastosowanie kleju FIX ALL, jednak mam mieszane uczucia co do tego materiału. Może jest ktoś obyty w tego typu sprawach i mógłby podsunąć mi jakiś pomysł.
Dziękuję z góry za każdą odpowiedź,

Pozdrawiam serdecznie :D

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Klej do metalu

autor: pawelszabla » 13 maja 2019, 9:15

Na temat klejów stricte do metalu wszystko masz dobrze wyjaśnione na klej do metalu. Można sobie wyjaśnić temat i wybrać optymalne rozwiązanie do danego łączenia. Ogolnie polecam ten portal, mają dużo rzeczowo napisanych poradników co do urządzenia domu, remontów, budowy itp.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów