Projektowanie ogrodu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tuskon
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2015, 11:38
Re: Projektowanie ogrodu

autor: tuskon » 20 kwie 2019, 14:15

świetnie sprawdzą się lampiony i osłonki na doniczki :)
paragrafek

Ignas87
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:02
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Ignas87 » 25 kwie 2019, 14:41

Ja mogę polecić profesjonalną firmę, która oferuję projekty domów i ogrodów na zamówienie i jest to firma Januszówka w Bielsku-Białej. Jeżeli ktoś z was zastanawia się nad zakładaniem ogrodu w tym roku to polecam kontakt własnie do nich.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Projektowanie ogrodu

autor: mlekoslaw » 29 kwie 2019, 11:52

Chcieliśmy z żoną aby ogród wyglądał dobrze, przestronnie a zarazem wszystko było rozlokowane z wyczuciem. Udaliśmy się do specjalistów z firmy Darpol i na chwilę obecną możemy cieszyć się ślicznym ogrodem. Wszystko zaczyna kwitnąć, a ogród nabiera swoich pięknych barw.

Awatar użytkownika
Barbietta
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2019, 21:48
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Barbietta » 29 kwie 2019, 21:53

Całym projektem zajęłam się sama :)

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Projektowanie ogrodu

autor: kordoba » 03 maja 2019, 9:55

Warto zlecić to zadanie firmie, która ma doświadczenie w tej kwestii. Polecam na przykład firmę z Wrocławia: Bruk Garden. Oni specjalizują się też w brukarstwie.

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Projektowanie ogrodu

autor: pawelszabla » 13 maja 2019, 9:08

Pięknie mi zeszłym latem zakwitła alstromeria, lilia Inków :) Na stronie budujeimieszkam.pl - kwiat alstromeria są omówione zasady dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji. Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowany w utrzymaniu kwiat, a wygląda świetnie jak już zakwitnie.

Lanss
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:35
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Lanss » 13 maja 2019, 13:43

Planowanie ogrodu, to było dla mnie coś bardzo przyjemnego. Ale bez porównania mniej niż samo aranżowanie ogrodu, kiedy to mogłem widzieć jak wszystko zaczyna składać się w całość. Na dzień dzisiejszy mam przepiękny ogród w którym spędzam każdą wolną chwilę. Jedno co mogę ci polecić, to w projekcie postaraj się uwzględnić domek drewniany. Idealnie komponują się one do każdego wystroju ogrodu, a przy tym mogą spełniać wiele użytecznych kwestii takich jak np. składowanie narzędzi, zabawa czy może zostać wykorzystany w formie dodatkowego miejsca na nocleg.

Damina90000
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:47
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Damina90000 » 07 cze 2019, 7:59

Na kurs aranżacji w Żaku chodził mój tata. Bardzo poleca, pożyteczny kurs, dużo ćwiczeń praktycznych.

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Projektowanie ogrodu

autor: paluch686 » 10 cze 2019, 18:21

Wiesz co ,z tym projektowaniem jest różnie, bo możesz trafić na naprawdę dobrego projektanta z pasją albo na ciamajdę, który robi to na siłę.
Czasem lepiej samemu się poedukować zaplanować ogród na swoje potrzeby.
Ja czytam i oglądam wiele poradników w internecie czy youtubowe kanały. Mnóstwo wiedzy za darmo, trzeba tyko poświęcić trochę czasu

romannowaksoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2018, 10:06
Re: Projektowanie ogrodu

autor: romannowaksoft » 17 cze 2019, 11:56

Ja również uczestniczyłem w kursach projektowania ogrodów. Jest to bardzo przydatne. Teoria przydaje się w 100 %. dzięki temu wiem jakie rośli wymagają jakiego podłoża, gdzie można zamontować jacuzzi ogrodowe, a gdzie postawić grilla

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Nephalim123 » 21 cze 2019, 12:20

Podczas urządzania ogrodu parę razy było organizowane gruntowne przesadzanie. Ostatnio dokupowałem kilka lawend na podkarpackiesady.pl bo się okazało, że nie rozrosły mi się tak jak planowałem.

OlekPin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:47
Re: Projektowanie ogrodu

autor: OlekPin » 25 cze 2019, 14:19

Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie, niestety ale tego typu elementy wykonane z asfaltu szybko się niszczą i nie prezentują się za dobrze. Dlatego moim zdaniem lepiej pójść w piękną kostkę dekoracyjną jak np. Wenecja Zimowa

maur
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 kwie 2018, 8:59
Re: Projektowanie ogrodu

autor: maur » 22 sie 2019, 11:00

Jeżeli zależy nam na ogrodzie, który będzie na prawdę przemyślany to temat projektu najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie BS Ogrody. Trzeba uwzględnić ukształtowanie terenu, specyfikę otoczenia a nawet architekturę domu. Inwestycja na pewno się opłaci i oczaruje nas, sąsiadów i bliskich.

Kazek21
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 05 sie 2019, 19:05
Re: Projektowanie ogrodu

autor: Kazek21 » 23 sie 2019, 13:00

Jeśli chodzi o architekturę podwórka polecam skład opału u Lesniewkich. Doskonale wsłuchują się w potrzeby klienta i potrafią w błyskawiczny sposób zaproponować coś, co odpowiada waszym wymaganiom. Świadczą usługi na najwyższym poziomie i korzystają z wysokiej jakości produktów.

KrystianM
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:15
Re: Projektowanie ogrodu

autor: KrystianM » 26 sie 2019, 20:40

Usługi ogrodnicze świadczy firma Petrus i u mnie to właśnie oni wykonali projekt, a potem zajęli się jego pielęgnacją. Pośrodku ogrodu zlokalizowane jest urokliwe oczko wodne. Ludzie z pasją wykonujący swoją pracę. Polecam.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów