Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Pantera26 » 28 mar 2019, 10:35

Moja mama kocha się w różach. Nawet ostatnio na zamawiałam jej pergole ogrodowe do róż pnących. Jak one zakwitną to tworzą cudowny efekt. Do tego może i jakiś iglak, chociaż bardziej gdzieś z boku,

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: pawelszabla » 28 mar 2019, 13:14

Fajne handmade do ogrodu pokazują na Coś z niczego do ogrodu. Ja raczej nie jestem jakoś wybitnie uzdolniona plastycznie ale dałam sobie radę z kilkoma bajerami, choćby lampy z wiader są hitem, wszyscy się pytają – gdzie kupiłam i ile kosztowały :))

idylla38
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:24
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: idylla38 » 29 mar 2019, 15:01

Kochani, mnie interesuje borówka amerykańska - jaką odmianę byście mi polecili? Chciałabym zasadzić u Mamy na działce.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: bartnik1 » 30 mar 2019, 20:14

Polecam odwiedzić Obi. Tu znajdzeicie wszystko niezbędne do ogrodu.

cykada
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 sty 2019, 9:17
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: cykada » 09 kwie 2019, 10:07

Ja to bym posadził nasiona marihuany outdoor jakbym mieszkał gdzie indziej :P

apaczkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 kwie 2019, 15:24
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: apaczkaa » 26 kwie 2019, 20:42

idylla38 pisze:Kochani, mnie interesuje borówka amerykańska - jaką odmianę byście mi polecili? Chciałabym zasadzić u Mamy na działce.


Bardzo smaczne owoce ma bluegold, polecam Ci serdecznie właśnie tę odmianę borówki amerykańskiej :)

mefiu34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2019, 8:54
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: mefiu34 » 29 kwie 2019, 11:25

Cześć,
Poszukiwana jest przeze mnie firma ogrodnicza w warszawie, która pomogła by mi urządzić mój wymarzony ogród. Plan mam ale nie umiem go wykonać , tak więc jeżeli znacie kogoś lub firmę, dla której ogrodnictwo to pasja to dajcie znać :) Ja znalazłem jedną i z nazwy brzmi obiecująco

wierzba51
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019, 23:21
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: wierzba51 » 29 kwie 2019, 23:27

Poza kwiatami i krzewami, pomyśl o tym, jak je wszystkie uporządkować i zadbać o nie. Ja polecam sklep monagro gdzie znajdziesz wszystkie wymagane nawozy oraz owadobójcze środki, które pozwolą Ci zachować Twój ogród w należytym porządku.

frik34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:54
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: frik34 » 08 maja 2019, 21:52

W moim ogrodzie jest dużo pięknych roślin, niektóre takie których wcześniej nawet nie znałam. I o to mi chodziło. Dlatego mój ogród zakładał Gardenon z Suwałk, żeby był piękny i wyjątkowy.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: DarkElf » 09 maja 2019, 17:46

Jeśli o mnie chodzi to chciałem zwrócić Waszą uwagę na konieczność pielęgnowania tych roślin, bo jakie to jedna sprawa, ale bez odpowiednich ekologicznych środków do pielęgnacji roślin może być ciężko aby były naprawdę piękne ;) W związku z tym chciałem polecić Wam sprawdzoną ofertę na stronie https://sklepdlaogrodu.pl/produkty-ekologiczne-do-pielegnacji-roslin . Jest to sklep ogrodniczy, gdzie kupuję praktycznie wszystkie rzeczy do swojego ogrodu i szczerze mogę go Wam polecić ;)

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: asiax84 » 12 maja 2019, 11:49

W tamtym roku zdecydowałam się na grzyby w ogrodzie, bo gdzieś kiedyś przeczytałam, że uprawa grzybów jadalnych nie jest wcale czymś komplikowanym. Grzybnie borowika zamówiłam przez internet - wystarczyło jedynie postępować zgodnie z instrukcją. O takie grzyby nie trzeba jakoś specjalnie dbać, potrzebują jedynie trochę wody.

kroswil11
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2019, 18:42
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: kroswil11 » 17 maja 2019, 19:56

Witam. Polecam stronę http://syngenta.pl/uprawy/rzepak/odmiany-nasion z której ostatnio korzystałem gdy sam zajmowałem się swoim ogrodem. Znajdziecie na niej mnóstwo informacji na temat środków ochrony roślin, które powinno się stosować aby odpowiednio zabezpieczyć wszelkie rośliny. Naprawdę serdecznie polecam i zachęcam do dyskusji.

kossakowski12
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2014, 21:52
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: kossakowski12 » 18 maja 2019, 9:01

Przydomowy ogródek może być niezłym źródłem nieopodatkowanego przychodu. Wystarczy mieszkać gdzieś blisko cmentarza. Tak robią moje sąsiadki, które codziennie rano z wózkami ciągną pod cmentarz. O 12 są już po robocie. Kiedyś handlowały warzywami, ale ponoć kwiaty bardziej się opłacają. Jedyne dodatkowo kupują celofan i rękawy foliowe do kwiatów.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 17:47 przez kossakowski12, łącznie zmieniany 1 raz.

Green24
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:46
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Green24 » 19 maja 2019, 6:20

Jeżeli chodzi o krzewy w ogrodzie to moja żona najbardziej lubi hortensje. Wprawdzie nigdy nie myślała o ich sprzedaży pod cmentarzem, ale jak na razie nie musimy o tym myśleć. Hortensja to krzew który pochodzi z Japonii. Ma tam swoje święto i stolicę uprawy. Dochodzi do wysokości 4 m. Są równe odmiany, Są hortensje pnące, w postaci drzew, czy tradycyjnych krzewów. Na blogu Inside Your Life możecie więcej dowiedzieć się jak wyglądają rodzaje i uprawa hortensji .

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Nephalim123 » 27 maja 2019, 7:14

Ja zwykle zamawiam przez internet. Na podkarpackiesady.pl znajdziesz najlepsze odmiany. Poza tym gość jest spoko i jak coś przyjdzie połamane czy nie takie jak powinno to bez problemu rozpatruje reklamacje. Mi tak raz zdarzyło i bardzo spodobało mi się podejście właściciela.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów