Grunt głęboko penetrujący na stare tynki?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kaniak1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2019, 11:27
Grunt głęboko penetrujący na stare tynki?

autor: Kaniak1987 » 07 maja 2019, 22:51

Witam Państwa :)
Mam stary dom gdzie mam tynki cementowo wapienne. Nic nie pęka, ani nie odpada samo z siebie, ale kruszy się skubaniec, można palcem dziurę zrobić do samej cegły. Postanowiłem zabić to panelami, ale w ostatniej chwili wyczytałem że grunty głęboko penetrujące pomagają związać te materie w całość. Testował ktoś? Może mi ktoś coś doradzić? :)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Grunt głęboko penetrujący na stare tynki?

autor: Interno » 08 maja 2019, 7:20

To będzie zależało od chłonności tynku i Twoich umiejętności aplikacji gruntu.
Generalnie grunty służą do wyrównania chłonności podłoża i zlikwidowania pyłu, wzmocnienia powierzchni podłoża.
To że grunt jest głęboko penetrujący nie oznacza iż wzmocni tynk na jego pełnej grubości.
Z tego co opisujesz "dziura palcem w tynku aż do cegły" to radzę przeprowadzić próbę na małym kawałku ściany i ocenić efekty.
Pamiętaj, że nakładanie gruntu nie może zakończyć się plastrem wyschniętego gruntu na tynku.
Można zastosować metodę nanoszenia gruntu natryskiem.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Grunt głęboko penetrujący na stare tynki?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 cze 2019, 21:46

Szanowny Panie,
zadaniem gruntu jest, poza wyrównaniem chłonności, również wzmocnienie podłoża. Nie oznacza to jednak, że dostatecznie wzmocni on na całej powierzchni kruszący się tynk. Zalecam więc najpierw przeprowadzenie testu na niewielkim fragmencie ściany i użycie gruntu głęboko penetrującego ACRYL-PUTZ® GU41. Grunt należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Grunt głęboko penetrujący na stare tynki?

autor: asiax84 » 08 sie 2019, 16:55

Jeśli chodzi o kładzenie tynków, to najlepiej nie robić temu samemu, warto w tym celu zatrudnić firmę, ja skorzystałem z pomocy fachowych osób z firmy P.P.H.U TYNKI KAROL WUKOWICZ i jestem zadowolona z ich pracy


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów