z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2011, 16:07
z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: tasek » 08 mar 2011, 16:10

Witam wszystkich!!!!
Proszę o porade
Posiadam betoniarkę 150l o pojemności zasypowej 120l. z jakiego betonu należy poprawnie wykonać chodnik do domu (9mx1,5) oraz wylewkę w garażu oraz murki ogrodzeniowe? czy beton b15 we wszystkich przypadkach jest odpowiedni? jesli tak to czy receptura na 120l betoniarki to 1,5 worka cementu oraz ok 32 szufle mieszanki (piasek oraz żwirek 1:1)
na składzie budowlanym powiedzieli ze teraz wszyscy biorą takie mieszanki piasku i zwiru ( ładuja ladowarka pól na pól piasek i kamyk) czy dodawać jakieś dodatki chemiczne do betonu (człowiek który robi nagrobki oraz chodniczki w cmentarzu polecił beton plast)

krzych sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2011, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: krzych sam » 08 mar 2011, 17:37

Ilość cementu raczej ok. Betony lepsze niż B15 w warunkach budowy bardzo ciężko otrzymać. Co do klasy betonu to też B 15 powinno dać radę. Według mnie lany chodnik betonowy i to robiony z betoniarki to jednak nie jest najlepszy pomysł. Pewnie szybko popęka. czy kostka by nie była tańsza i trwalsza?
jeśli coś sie nie zgadza, to albo chciałem się powymądrzać albo czepiać

tasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2011, 16:07
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: tasek » 08 mar 2011, 18:54

dlaczego miał by popekać ludzie dawniej w taczkach mieszali lali do zdartej warstwy trawy stoi do dziś. chodzi mi tylko czy beton z proporcji które podałem jest odpowiedni i czy dodawać jakieś dodatki. słyszałem w jednym markecie że co niektórzy leją na betoniarkę 1l unigruntu akrylowego (ponoć spaja dodatkowo i wzmacnia beton)
moje zdanie jest takie ze jak zrobie sam beton to przynajmniej wiem ze poszło przykładowo to 300kg cementu na kubik. sąsiad zamawiał b15 w betoniarni a po 2 latach taras sie sypie. sam mu go podlewałem kilka razy dziennie tak ze nie był przesuszony

krzych sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2011, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: krzych sam » 08 mar 2011, 22:51

Z moich obserwacji wynika, że to nie najlepszy pomysł. Wydaje mi się, że w większości miejsc takie chodniki, czy opaski wokół domu są popękane. Jeśli ma być przy samym budynku to jeszcze ze względu na odsychanie wilgoci też to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.

jest trochę na ten temat w internecie np. -ladnydom.pl/budowa/1,106572,2572769.html,

co prawda robi się drogi i chodniki betonowe, ale napewno nie z betoniarki i raczej są zbrojone

sam zresztą piszesz, że sąsaidowi popękało. Kostkę nawet jak siądzie można zawsze poprawić, a m2 samej nawierzchni to ok. 50 zł plus coś na podbudowę, a wcale nie nie wchodzi tego pod chodniczek dużo.

perpektywiczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:31
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: perpektywiczny » 13 lip 2014, 10:21

Kostka Behaton jest bardzo trwała, zerknij na stronę bruk-bet i poczytaj o niej dokłądnie

Dżordż
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2014, 15:40
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: Dżordż » 26 sie 2014, 18:52

Mysle,ze najlepiej to skontaktowac sie z profesjonalistami, np. http://www.contractor.com.pl/ , powiedziec do czego dokladnie beton jest potrzebny i na pewno dobrze i fachowo ci doradza.

KamH
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:29
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: KamH » 07 maja 2019, 12:44

u mnie brałem beton C16 z firmy eBeton wszystko przez internet lepszy chyba nie potrzebny

raku
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:18
Re: z jakiego betonu zrobić chodnik do domu ?

autor: raku » 28 maja 2019, 14:35

Myślę że płyty płyty Presstone - Marmur byłyby lepsze niż zwykły beton albo kostka dekoracyjna Lido jaka jest u mnie na chodniku, to wygląda o wiele bardziej elegancko niż jednolita betonowa nawierzchnia


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów