Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marianzs
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2018, 20:05
Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: marianzs » 03 lut 2019, 9:31

Witam

Mam problem z nieprzyjemnym zapachem z miski klozetowej (podwieszana na geberit ). Miske sciagalem juz 3 razy i sprawdzalem czy napewno jest wszystko dobrze polaczone ( Woda sie nie cofa , wszystko jest tak jak powinno) .Aby sie uporac zadzwonilem po majstra ktory zrobil mi kontrole dymem calej instalacji kanalizacyjnej i jak sie okazalo to dym wydostawal sie z miejsc gdzie leci czyste woda ze spluczki . Gosc byl zdziwiony troche i ja tak samo , poniewaz z tego co sie orientuje to tam nie ma polaczenia z kanalizacja . Moze ktos mial podobny problem lub poprostu wie jak rozwiazac ten problem . Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miske klozetowa .

autor: yanes » 03 lut 2019, 9:53

To jedyne wytłumaczenie, że porcelana w muszli ma gdzieś ubytek lub pęknięcie i jako wada produkcyjna powinna być wymieniona. Ja bym teraz jeszcze raz ściągnął miskę i szukał usterki we wlocie tej górnej rury.

marianzs
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2018, 20:05
Re: nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miske klozetowa .

autor: marianzs » 03 lut 2019, 10:25

Tez tak pomyslalem , lecz nigdzie nie wiedzialem zadnego pekniecia . W takim razie czeka mnie wymiana na nowy , bo juz nie moge tego zapachu. dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: Kusza » 03 lut 2019, 12:21

Sprawdź jeszcze odpowietrzenie kanalizacji ponieważ nieprzyjemny zapach świadczy najczęściej o braku właściwej wentylacji. Polecam zajrzeć do artykułu Wentylacja kanalizacji.

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: Kolbek » 18 kwie 2019, 2:50

A jakie masz Filtry antyodorowe ? Pytam o filtry, bo to one odpowiadają za eliminacje zapachu i jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie przez nieodpowiednie filtry z Twojej kanalizacji wydobywa się taki a nie inny zapach. Na rynku jest bardzo duża ilość tych produktów, ale ja polecam ofertę z Hydrotec.pro .

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: mlekoslaw » 22 kwie 2019, 18:46

Kusza pisze:Sprawdź jeszcze odpowietrzenie kanalizacji ponieważ nieprzyjemny zapach świadczy najczęściej o braku właściwej wentylacji. Polecam zajrzeć do artykułu Wentylacja kanalizacji.


U mnie właśnie był problem z wentylacją.. warto to sprawdzić

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: King-Dom » 04 maja 2019, 21:14

Wady fabryczne zdarzają się nawet w renomowanych firmach Pozdrawiam
Lepiej raz a dobrze.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Nieprzyjemny zapach z kanalizacji przez miskę klozetową

autor: DarkElf » 05 maja 2019, 12:27

Dzięki za te porady, właśnie takich odpowiedzi szukałem, bo też mam z tym niestety problem


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów