Kuchenka

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ann34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 cze 2016, 13:06
Kuchenka

autor: Ann34 » 16 cze 2016, 12:21

Co jest według was lepsze. kuchenka tradycyjna czy płyta indukcyjna? własnie jestem na etapie wyboru kuchenki i chce wiedziec jakie jest wasze zdanie :)

pabbisiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 08 lip 2014, 12:18
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Kuchenka

autor: pabbisiak » 17 cze 2016, 7:33

Ja w swoim wynajmowanym mieszkaniu mam płytę elektryczną i nie jestem zadowolona. Nie wiem czy wszystkie płyty działają na takiej samej zasadzie, ale moja płyta bardzo szybko (używam od września) się niszczy. Widać na niej różne zarysowania mimo, że naprawdę staram się ją oszczędzać, ale przy takiej ilości "gotowania" chyba się nie wyrabia. Poza tym jest problem z nagrzewaniem i potem "gaśnięciem". Jestem też ciekawa czy ktoś robił zestawienia kosztów używania zwykłej kuchni vs płyty.
O płytach indukcyjnych słyszałam sporo fajnych rzeczy, ale jak dla mnie kupowanie specjalnych garnków jest trochę ograniczające. Chociaż teraz coraz więcej widzę ich w sklepach, a co więcej spada ich cena :D
Plusem jest to, że płyta wygląda po prostu ładniej :)
A w jakim stylu chcesz zrobić kuchnię?

Awatar użytkownika
kostucha
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2016, 14:13
Re: Kuchenka

autor: kostucha » 21 cze 2016, 14:20

ja narazie nie mam kuchni wykonczonej niestety

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Kuchenka

autor: Złotowłosa » 22 cze 2016, 8:49

Indukcja zdecydowanie z uwagi na to,że jest wygodniejsza. Szczególnie w czyszczeniiu. Wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką raz dziennie i kuchnia jak nowa.

Koszta użytkowania nie są również takie wysokie jak się spodziewałam . Wprawdzie idzie więcej prądu ale za to nie płacimy za gaz.

Mam ten model;
Obrazek

Czyli prosta czarna płyta.

Awatar użytkownika
designerkaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:01
Re: Kuchenka

autor: designerkaaa » 05 lip 2016, 10:16

jak dla mnie lepsza tradycyjna kuchenka :)

pietrucha30
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2016, 12:15
Re: Kuchenka

autor: pietrucha30 » 05 lip 2016, 12:17

lepsza jest płyta. badziej oszczędna niz tradycyjna plyta gazowa

anna_klew
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:50
Re: Kuchenka

autor: anna_klew » 05 lip 2016, 19:31

Kuchenka tradycyjna jest dobra, jeśli jest ze stali nierdzewnej .

Awatar użytkownika
dobrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2016, 10:55
Re: Kuchenka

autor: dobrek » 07 lip 2016, 8:06

również wolę kuchenkę tradycyjną, przynajmniej nie trzeba mieć specjalnych garnków :P

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Kuchenka

autor: LeszekMaz » 07 lip 2016, 9:50

Mamy XXI wiek.Płyta indukcyjna to w tej chwili najlepszy wybór.A garnki ?Dobre garnki masz na lata.

Awatar użytkownika
Elefantom
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2016, 15:44
Re: Kuchenka

autor: Elefantom » 07 lip 2016, 16:10

Ja poleciłbym tobie płytę indukcyjną. Jest znacznie bardziej wygodniejsza niż tradycyjna kuchenka gazowa. Ja mam taką płytę http://plyty-indukcyjne.sklep-outlet.pl/outlet-bosch-pie631fb1e.html. W wielu kuchenkach indukcyjnych najbardziej podoba mi się funkcja Booster, która pomaga szybciej gotować, bo zwiększa czasowo moc.
Załączniki
sortownie w powietrzu.png
Elefantom

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Kuchenka

autor: PrzemekS » 12 lip 2016, 17:54

Zgadzam się, indukcja jest według mnie najlepsza. A jak się umiejętnie gotuje to nie odczuwa się kosztów specjalnie większych niż przy gazie.

Donna
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 lip 2016, 17:37
Re: Kuchenka

autor: Donna » 12 lip 2016, 20:11

Też mam na prąd i jestem mega zadowolona. Wcześniej gotowałam na gazowej i ta elektryczna jest dla mnie szybsza i wygodniejsza. Nie muszę też sprawdzać 10 razy czy na pewno zakręciliśmy gaz, więc śpię spokojnie :)

Awatar użytkownika
Ania_J
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2016, 14:04
Re: Kuchenka

autor: Ania_J » 03 sie 2016, 14:34

Ja miałam i to i to i zdecydowanie w tym zestawieniu wygrywa płyta indukcyjna. W mojej kuchni mamy tę - http://www.kernau.com/produkt/kih-64.html i nie narzekamy. Płyta jest dobrej jakości, wykonana jest z czarnego szkła ceramicznego, ma 4 pola grzejne. Gotuję codziennie i przyznaję, że gotowanie na takiej płycie to czysta przyjemność. Co prawda trzeba było wymienić garnki, ale to i tak inwestycja na długie lata :)

anna_klew
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:50
Re: Kuchenka

autor: anna_klew » 04 sie 2016, 11:21

To prawda garnki są na lata pod warunkiem, że są ze stali nierdzewnej, podobnie kuchenka, jeśli wykonana jest z materiału najwyższej jakości , jakim jest stal nierdzewna,
to nic się nie dzieje. Odnośnie stali można sprawdzić na www.bth.pl

MartinBic
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:55
Re: Kuchenka

autor: MartinBic » 04 maja 2019, 14:38

Wg mnie najlepsze sa plyty gazowe do zabudowy, zreszta zobacz sobie tutaj jak to wyglada - https://www.ceneo.pl/Plyty_gazowe_do_zabudowy/Rodzaj_plyty:Ceramiczna.htm


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów