Dom z bali

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: dom z bali

autor: Kriss9 » 28 mar 2019, 15:41

Jest na stronie mddom.pl kontakt do firmy która mi stawiała dom w konstrukcji szkieletowej. Nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o sam standard. Spodziewałem się mimo wszystko że drewno będzie słabiej izolować, a tymczasem mimo że stosunkowo niedaleko mam drogę to generalnie specjalnie aut nie słychać.

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: dom z bali

autor: edek-ledek » 22 kwie 2019, 10:40

A czy ktoś wie jakie koszty całkowite mają domy drewniane z montażem? Bo na jakimś portalu czytałem, że koszt domu z bali jest opcjonalnie tańszy niż stawianie domu tradycyjnego. Ale wydaje mi się, że dom z bali należy również co jakiś czas zabezpieczać i kosnerwacja również jest kosztowna. Ktoś może zdedydował się na taką budowę i może podzielić się informacją o całkowitych kosztach? Bo to one są kluczowe.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: dom z bali

autor: kont77 » 30 kwie 2019, 14:33

Wszystko zależy od samej konstrukcji domu. Projektu. Niektóre lepiej pasują pod budowę z bala inne mniej. I na pewno zależy od regionu i materiału z jakiego sie buduje. Bo to może być modrzew ale i np. sosna. Natur Eko Dom przykładowo buduje z lokalnej odmiany sosny, która występuje na mazurach. Z powodu mroźniejszego klimatu ma małe przyrosty i do tego rośnie bardzo prosto. Kiedyś była wykorzystywana na maszty w szkutnictwie. Firmy budujące z bala, mają tez swoje projekty, które są dostosowane do technologii. Albo mają znajomych architektów.

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: dom z bali

autor: seba676 » 26 maja 2019, 21:28

Jeżeli będziesz zainteresowany ciekawymi propozycjami domów drewnianego z bali to moim zdaniem warto również zwrócić uwagę na ofertę firmy WAKO gdzie znajdziesz polecane projekty, propozycje domów letnich, czy całorocznych i do tego wiele zdjęć z wykonanych przez nich realizacji, które są tylko potwierdzeniem ich profesjonalizmu i jakości wykonywanych prac, bo naprawdę na mnie zrobili wrażenie.

arlett
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:28
Re: dom z bali

autor: arlett » 07 cze 2019, 6:44

Oj również marzę o domku z bali na działce. Nie wiem jednak czy w tym roku uda nam sie zrealizować to marzenie. Poki co planujemy budowę z pomocą artykułów dostępnych na [MGProjekt] i załatwiamy wszystkie potrzebne dokumenty. Jeśli nie w tym roku to mam nadzieję, ze w przyszłym już na pewno zaczniemy budowę.

Aneta40
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, 11:16
Re: dom z bali

autor: Aneta40 » 26 cze 2019, 11:26

Witam
Jestem z okolic Warszawy, poszukuję ekipy do umycia i pomalowania domu z bala. Znacie kogoś godnego polecenia?

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: dom z bali

autor: miki789 » 05 lip 2019, 7:43

Zerknij sobie do oferty .P.H.U.TEMAR. Firma z dużym doświadczeniem, która od blisko 30 lat zajmuje się tematem. Jak szukałem takiego wykonawcy to ich oferta zwróciła moją uwagę, z tego co pamiętam realizują takie domy kompleksowo od A do Z również z wykończeniem.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Dom z bali

autor: miki789 » 05 lip 2019, 8:09

Możesz zobaczyć ofertę na balesosnowe.pl. Bardzo doświadczona firma, która radzi sobie świetnie z takimi projektami więc będzie w stanie wykonać dom dla Ciebie. Na pewno realizacja będzie na dobrym poziomie.

Deptak77
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 lip 2019, 12:38
Re: Dom z bali

autor: Deptak77 » 18 gru 2019, 11:15

My mamy z żoną małą działkę na Mazurach i zdecydowaliśmy się wybudować sobie tam letniskowy domek. Dom ma 50 m2 na dwóch kondygnacjach i to jest dokładnie model Obrazek budowany przez firmę Ekodom. Zresztą masz tam nawet zdjęcie takiego domku i koszt. Zapłaciliśmy 1000 zł za metr kwadratowy powierzchni całkowitej, więc myślę, że cena wcale nie jest wysoka. Dodatkowo pomogli nam w uzyskaniu zgody na budowę. Niedużo zapłaciliśmy też za działkę i mamy własne miejsce na ziemi i możemy jechać, kiedy chcemy.

Maciuszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Re: Dom z bali

autor: Maciuszek87 » 30 gru 2019, 11:35

Pomysł masz super, ale jak z biznesplanem? Robiłaś już jakąś wstępną analizę? Ta firma stawia domki letniskowe - Ekodom, więc możesz się z nimi skontaktować, a na stronie masz też przykładowe projekty domków i wyceny, więc łatwo sobie policzyć, na co będzie Cię stać. W cenę nie są tylko wliczone fundamenty.

OknaWarszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2019, 8:25
Re:

autor: OknaWarszawa » 19 wrz 2020, 5:32

A zobacz sobie na stronie producenta domów drewnianych Nardoshouse projekty domów z drewna, bo według tego co jest napisane u wielu firm wykonujących domy, to można wykonać z drewna każdy projekt, czyli np wybierasz sobie projekt domu murowanego a budujesz go z drewna

sochaarek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2020, 8:38
Re: Dom z bali

autor: sochaarek » 09 cze 2022, 14:30

Ja straciłem linię kredytową i postanowiłem pójść po rozum do głowy i postawiłem na dom z bali. Kontaktowałem się z kilkoma ekipami, ale ostatecznie zostałem przy "Domy z bali", bo potrafili potwierdzić doświadczenie. Inwestycja zakończyła się sukcesem. Nie musiałem się nawet kredytować.

Nereho
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:42
Re: Dom z bali

autor: Nereho » 09 sty 2023, 10:35

Bardzo szybko stawiają domy z bali w około 100 dni z gwarancjami.

Iriqyxa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 27 cze 2022, 8:40
Re: Dom z bali

autor: Iriqyxa » 11 maja 2023, 7:35

Całoroczne domy drewniane stawiają w domyzbali . eco i inwestor niczym nie musi się martwić. Ekipa robi wszystko, w tym instalacje wewnętrzne i zewnętrzne, optymalizacja dachu, wyjścia. Można naprawdę sporo ciekawych rzeczy zaprojektować.

panmikefury
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2023, 10:16
Re: Dom z bali

autor: panmikefury » 15 gru 2023, 10:25

Cześć!

Fajnie, że szukasz informacji na temat domów z drewna! Co do pytania o to, czy opłaca się bardziej drewniany czy tradycyjny - to zależy od preferencji i potrzeb. Drewniane domy często kojarzą się z przytulnością, natomiast tradycyjne z solidnością. Obydwa mają swoje zalety.

Co do konkretnego wyboru między domem z bali, a szkieletem - to również zależy od gustu i wymagań. Domy z bali są klimatyczne, a te na szkielecie dają większą elastyczność w planowaniu wnętrza.

Co do kosztów, to zależy od wielu czynników, takich jak materiały, projekt, lokalizacja. Budowa domu z drewna może kosztować od około 2000 zł/m2 w górę.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, może warto zorientować się lokalnie, czy są polecone firmy budowlane, które specjalizują się w drewnianych domach. W Krakowie z pewnością znajdziesz dobre propozycje.

Powodzenia w poszukiwaniach i mam nadzieję, że znajdziesz idealną opcję dla siebie!


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów