Izolacja akustyczna przy ściance karton-gips

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

martomak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2018, 12:05
Izolacja akustyczna przy ściance karton-gips

autor: martomak » 17 gru 2018, 12:27

Witam.
Mieszkam w molochu - wieżowiec 11 pieter, 8 klatek. Posiadam duży pokój (który pełni również funkcje sypialni) i który jest ze wszystkich 4 stron otoczony sąsiadami. Parę lat temu przy remoncie, zostały położone ścianki karton gips po bokach - niestety tylko na klej (chcieliśmy wyrównać krzywe ściany). Dwa lata temu, zostaliśmy "zmuszeni" przez sąsiada (a raczej jego dźwięki normalnego funkcjonowania jak i również dźwięki wydawane przez jego partnerki) do postawienia kolejnej ścianki k-g z wypełnieniem z wełny. Jest dobrze, mimo iż straciliśmy trochę miejsca w i tak małym metrażowo pokoju.
Teraz, z drugiej strony pokoju, wprowadziła się młoda para i ich dzikie okrzyki słychać u nas idealnie, mimo iż nie korzystają z pokoju bezpośrednio sąsiadującego z nami (nie wiem czy zrozumiale napisałam - patrząc z góry - ich duży pokój z którego korzystają, ich mały pokój, nasz pokój).
Wydawało nam się, że jest wszystko ok, ponieważ nie słyszeliśmy poprzednich lokatorów. A tu nowi, zweryfikowali to. Niestety, mamy świadomość, że zrobiliśmy sobie pudło rezonansowe.

I tu moje pytanie - czy da radę wygłuszyć jakoś tę ściankę niedokładając kolejnej z wełną - nie mamy na to miejsca.

Pianka niskoprężna nic nie da (sprawdzone na poprzedniej ścianie). Czy są inne sposoby? - wsypanie piasku, żwiru, czytałam coś o wełnie wdmuchiwanej (czy coś podobne). Nie chodzi mi o cisze jak makiem zasiał ale żeby nie było tak, że zagłuszają telewizor i bawiące się dziecko.
Ewentualnie jaki jest koszt zerwania obecnej ścianki (ok. 12 m2)? Może jak się jej pozbędziemy będzie paradoksalnie lepiej.

Liczę na pomoc i rady :)

neoprim
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Izolacja akustyczna przy ściance karton-gips

autor: neoprim » 26 kwie 2019, 21:22

Dzień dobry.
Faktycznie zerwanie takiej ścianki -pudła akustycznego powinno przynieść poprawę.
Z kolei naklejenie byle czego i taniego jak pianki, korka itp. nie przyniesie spodziewanego efektu izolacji.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów