Hala magazynowa

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Hala magazynowa

autor: Postzunia » 17 gru 2018, 17:06

Jeśli chodzi o hale to stale rośnie zainteresowanie nimi więc to ma sens. Natomiast ważne jest wyposażenie hali w regały stalowe które są solidnie wykonane i w dobrej cenie w odniesieniu do jakości. Jest też możliwość regulowania ich w odpowiedniej wysokości i ilości półek.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Hala magazynowa

autor: PrzemekS » 20 gru 2018, 0:46

U nas zajęła się tym firma Largo Hale z Gdańska i jesteśmy w 100% z ich usług zadowoleni. Bardzo solidni są, terminowi i mają dobre stawki. Hala służy nam już trzy lata, nie mamy najmniejszych zastrzeżeń co do jakości wykonania.

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Hala magazynowa

autor: aleksandra1977 » 22 gru 2018, 22:36

W każdej hali magazynowej podstawą odpowiedniego funkcjonowania jest przede wszystkim elektryka. Projektowanie tego typu instalacji powinno spełniać wszelkie normy prawne, zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami. Do tego projekt elektryczny powinien zakładać niezbędną moc, która będzie potrzebna do funkcjonowania hali. Jeśli to będzie na przykład hala na produkty żywnościowe to na pewno zapotrzebowanie na energię będzie większe, z uwagi na agregaty chłodnicze.

sarbinian
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:29
Re: Hala magazynowa

autor: sarbinian » 26 gru 2018, 17:56

Gramin pisze:Taka hala magazynowa powinna zostać wybudowana przez kogoś sprawdzonego, by naprawdę dobrze się trzymała.


pewnie, taka sprawdzona firma to na pewno Commercecon, ja z nimi współpracowałem przy stawianiu hali magazynowej i spisali się wzorowo, mają duże doświadczenie i wywiązują się z terminów.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Hala magazynowa

autor: smichalek » 27 gru 2018, 11:00

W przypadku takich inwestycji powinno się działać wyłącznie z firmami, które już siedzą na rynku jakiś czas i mają się czym pochwalić. Współpraca z kimś przypadkowym jest całkowicie pozbawiona sensu, bo można co najwyżej w coś się władować. Firma musi pokazać wam jakieś swoje realizacje. To poważna realizacja.

Silver25
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:32
Re: Hala magazynowa

autor: Silver25 » 26 kwie 2019, 18:00

W początkowej fazie biznesu to ja stawiałbym na wynajem porządnej hali z odpowiednim zapleczem. Świetna lokalizacja i wyposażenie oraz olbrzymi metraż na biznes. Jeśli biznes zacznie się naprawdę kręcić wtedy myśl o czymś swoim.

arci11
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:18
Re: Hala magazynowa

autor: arci11 » 29 kwie 2019, 19:22

Popieram przedmówców, po pierwsze wybrać solidną firmę, która oferuje różne rozwiązania, wedle potrzeb. Polecam Solidhale. Wybór hali stalowej to doskonałe rozwiązanie jeżeli za;eży wam na czasie i być może planujecie rozbudowę w przyszłości. Konstrukcja stabilna i wytrzymała więc bez obaw można inwestować

omel33
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:17
Kontaktowanie:
Re: Hala magazynowa

autor: omel33 » 30 kwie 2019, 12:38

ja właśnie zastanawiam się nad wdrożeniem w swojej hali magazynowej opisanego systemu zarządzania budynkiem. Powiedzcie mi co wy o tym sądzicie? Według mnie może to być spore ułatwienie. A wy jak uważacie?

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Hala magazynowa

autor: Marek.s84 » 08 maja 2019, 8:41

Na pewno automatyka jest dobrym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Odprowadzanie dymu i ciepła może być realizowane przez np. okna dachowe wyposażone w okucia mechatroniczne połączone z czujnikami. Taki system działa niezawodnie w ułamku sekundy. Bardzo zaawansowane technologicznie rozwiązania na niemieckich systemach Schuco oferują np. Alu-Plus z Gdańska czy CB Aluminium z Krakowa.

Amadol
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:33
Re: Hala magazynowa

autor: Amadol » 12 maja 2019, 20:36

Hala magazynowa wymaga naprawdę sporej ilości inwestycji.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Hala magazynowa

autor: MichalBudowniczy » 22 maja 2019, 18:49

Są także firmy specjalizujące się w usługach magazynowania. Takie rozwiązanie może być sporym odciążeniem dla budżetu firmy. Ja od kilku lat korzystam z usług operis.com.pl i jestem zadowolony z tego rozwiązania.

dajwuu
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2019, 13:19
Re: Hala magazynowa

autor: dajwuu » 24 maja 2019, 19:03

Jak już zaczynamy myśleć o budowie takiej hali, nie możemy zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Ochrona przeciwpożarowa to obowiązkowa sprawa. Chyba nikt nie chciałby aby jego sprzęt, towar, czy ważne dokumenty poszły z dymem. Z takimi rzeczami nie ma żartów i lepiej dmuchać na zimne. Gdybyś szukał kogoś w tej materii to podaję namiar na PW.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Hala magazynowa

autor: ArkadiuszKrol » 17 cze 2019, 20:50

W hali magazynowej mogą Ci się przydać także urządzenia spawalnicze. Ja do swojego zakładu zamówiłem z nortech-weld.pl półautomat spawalniczy Kempact Pulse 3000 w bardzo przystępnej cenie.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Hala magazynowa

autor: stix » 16 sie 2019, 12:12

Przemyślcie też dobrze kwestię doboru materiału na elewację hali, zwłaszcza trzeba patrzeć na parametry termoizolacyjne, które decydują o ewentualnych stratach cieplnych i kosztach eksploatacji. Ostatnimi czasy często stosuje się system płyt warstwowych Kingspan, można to zauważyć. Myślę że wybór podyktowany jest naprawdę niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, oraz kwestiami praktycznymi jak tym, że płyty są lekkie i proste w montażu i nadają się na każdy typ budynku

adrianna99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:07
Re: Hala magazynowa

autor: adrianna99 » 28 sie 2019, 14:08

My zleciliśmy to firmie Dom-Gaz i śmiało mogę ich polecić. Firma sprawdzona i rzetelna


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów