jaki piec gazowy?

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

lucjan77
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2011, 8:44
Lokalizacja: Warszawa
Re: jaki piec gazowy?

autor: lucjan77 » 21 gru 2011, 13:33

Witam, mam olbrzymi problem z rachunkami za ogrzewanie. Mam nadzieję że coś będziecie mi w stanie doradzić. Posiadam piec viessmana (model podam później) dwu funkcyjny. Piec z racji braku dostępu do źródła gazu ziemnego, zasilany jest gazem płynnym. Powierzchnia ogrzewana to około 180m2 budynku z poddaszem użytkowym, podłogówką na dole ok 40m2 oraz trzema punktami wody. Kuchnia i łazienka dół i łazienka góra. Dom jest dodatkowo ogrzewany drewnem w kominku który ma rozprowadzenie ciepłego powietrza na pomieszczenia użytkowe na poddaszu. Ze względu na rachunki ograniczono grzanie ciepłej wody użytkowej wyłącznie do wieczorów. Z kranu leci zimna woda w ciągu dnia. Woda ciepła dopływa tylko do grzejników. Piec działa stosunkowo nie długo (3 lata), ponieważ jest to dom jeszcze w stadium wykańczania. Jeśli chodzi o kwestie izolacji to dach jest zabezpieczony wełną mineralną oraz podbitką. Okna plastiki więc tu strat cieplnych również nie ma istotnych. Ściany jednak nie są jeszcze pokryte ostateczną warstwą elewacji. Styropian zaciągnięty siatką i klejem. Miesięczne rachunki za gaz przy takiej formie użytkowania jak wspomniałem to ponad 2000 zł. Teraz moje pytanie czy koszta jakie ponoszę są normalnym zjawiskiem? Czy może jest to związane z niewłaściwie skonfigurowaną instalacją grzewczą/piecem. Czytałem że ludzie miesięcznie ponoszą koszta ogrzewania domu gazem ziemnym przy najwyższych mrozach maksymalnie 900 zł i grzeją do 22 st. U mnie jest ledwo 18. Jeśli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć będę wdzięczny. Pozdrawiam

samouk
Re: jaki piec gazowy?

autor: samouk » 21 gru 2011, 23:18

lucjan77 pisze: Jeśli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć będę wdzięczny. Pozdrawiam

Po prostu gaz płynny i ropa, to obecnie najdroższe źródła energii.
Producenci najpierw kusili promocjami aby potem gnębić klientelę kolejnymi podwyżkami.
Najtańsze w eksploatacji urządzenia grzewcze (niekoniecznie lubiane przez ekologów :wink: ), to te uniwersalne (t.zw. piece na wszystko), które nieco uniezależniają użytkownika od pazerności sprzedawców paliw i państwowego fiskusa :twisted:

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: jaki piec gazowy?

autor: Bolas » 01 sty 2012, 21:55

Ja u siebie mam 18-19 w nocy 20-22 wdzień. 2osoby+2dzieci. Kuchenka zasilana też z tych samych butli. Dom wykończony ocieplony z bala. Wielki mój minus to nieodgrodzona jeszcze piwnica od części mieszkalnej (jedynie kotara z sukna). Piwnica nieogrzewana więc temperatura tam to ok +10st od zewnętrznej. Spalanie rzędu 20kg gazu na 4-5dni. Jakbym posiadał kominek to pewnie nie potrzebowałbym ogrzewania gazowego.

graxor
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2012, 10:12
Lokalizacja: Kołobrzeg
Re: jaki piec gazowy?

autor: graxor » 10 mar 2012, 9:27

Witam.
Poszukuję pieca gazowego dwu funkcyjnego do pomieszczenia 40m2.
Najbardziej zależy mi, aby był to piec nie duży, aby nie reagował bardzo na spadki ciśnienia wody, elektroniczny zapłon i stała temperatura wody do ustawienia. Energooszczędny.

Jaki piec polecicie? Myślę nad jakimś Termetem.
Czy taki np : [link do oferty na Allegro wygasł] wystarczył by?
Lub coś może polecicie?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: jaki piec gazowy?

autor: Bolas » 11 mar 2012, 7:38

Kocioł dwufunkcyjny nie może być energooszczędny. Ponieważ do podgrzania wody przepływowo używa całej swojej mocy min.19kW dlatego nie spotkasz na rynku dwufunkcyjnych poniżej tej mocy - pewnie ktoś zaraz znajdzie ale nie nadają się one do korzystania z dwóch odbiorników jednocześnie mimo że producent zezwala.
Jak zauważysz w specyfikacji na stronie moc tego urządzenia jest regulowana więc u ciebie nawet nastawa na najmniejszą moc będzie i tak praktycznie o 2/3 większa niż potrzebujesz. Owszem model ten jest jednym z mniejszych kotłów na rynku ale inne firmy też takie oferują rozejrzyj się jeszcze trochę.

graxor
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2012, 10:12
Lokalizacja: Kołobrzeg
Re: jaki piec gazowy?

autor: graxor » 11 mar 2012, 9:43

a jeśli chodzi o ten model to spełni on te wymagania które opisałem? i czy polecisz coś w takiej cenie jeszcze równie dobrego?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: jaki piec gazowy?

autor: Bolas » 12 mar 2012, 21:30

Ja do Termeta dostępu nie mam. Inne firmy niestety cenią się wyżej i to dobre 400zł

filiptokar09
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2019, 11:27
Re: jaki piec gazowy?

autor: filiptokar09 » 28 lut 2019, 12:06

Jasne, że można dwa jeżeli jest taka potrzeba. Zajrzyj na http://buderus-poznan.pl - a na pewno zoaszczędzisz. Sam brałem od nich piec, gdzie porównując z konkurencyjną firmą zapłaciłem dużo mniej.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: jaki piec gazowy?

autor: Rafał Cichocki » 20 mar 2019, 15:13

graxor pisze:Witam.
Poszukuję pieca gazowego dwu funkcyjnego do pomieszczenia 40m2.
Najbardziej zależy mi, aby był to piec nie duży, aby nie reagował bardzo na spadki ciśnienia wody, elektroniczny zapłon i stała temperatura wody do ustawienia. Energooszczędny.

Jaki piec polecicie? Myślę nad jakimś Termetem.
Czy taki np : [link do oferty na Allegro wygasł] wystarczył by?
Lub coś może polecicie?


Witam,

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego dwufunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego do swojego mieszkania o powierzchni 40m2, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Condens lub Cerapur. Nasze kotły charakteryzują się wykonaniem z elementów o najwyższej jakości, kompaktowymi wymiarami oraz szeroką modulacją mocy palnika. Kotły wyposażone są w najnowszy panel sterowania Bosch Heatronic, współpracujący z regulatorem pogodowym lub regulatorem umieszczonym w pomieszczeniu. W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej [więcej informacji poprzez PW] znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

Afirmowany
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:36
Re: jaki piec gazowy?

autor: Afirmowany » 25 mar 2019, 12:50

Ja mam dwufunkcyjny kondensacyjny piec od de dietrich MCR3 plus i od siebie moge polecić bo jestem bardzo zadowolony :D

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: jaki piec gazowy?

autor: mlekoslaw » 23 kwie 2019, 13:58

Ja kupowałem od http://zakladgazowy.pl/ i jestem zadowolony. Nie miałem konkretnego modelu upatrzonego, więc podpowiedzieli mi czym się kierować itd. Cenowo wyszło bardzo konkurencyjnie, biorąc pod uwagę fakt, że od razu zamontowali i nauczyli jak obsługiwać i na co zwracać uwagę.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów