Kabel WN na działce - minimalna odległość?

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wrona329
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:15
Kabel WN na działce - minimalna odległość?

autor: wrona329 » 02 kwie 2019, 19:35

Witam,

Przez działkę przechodzi u mnie kabel zakopany w ziemi wysokiego napięcia (WN).
Jak określić minimalną odległość o jaką trzeba się odsunąć od niego z budynkiem?

Obrazek

PS. Z tego co szukałem to idzie znaleźć odpowiedz na temat tego kabli SN lub WN ale dotyczy to napowietrznych (słupów).

Pozdrawiam,
Rafał

wrona329
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:15
Re: Kabel WN na działce - minimalna odległość?

autor: wrona329 » 17 kwie 2019, 18:24

UPDATE: Kabel okazał się być SN, a nie WN. Odsunięcie od linii energetycznej zgodnie z normą PN5125, mówi, że minimalna odległość fundamentu musi wynosić 0,5 m. W Energetyce powiedziano mi, że rozsądnym jest odsunąć się 1 m. Chociażby ze względu na tolerancję położenia linii SN.

Poniżej norma PN5125 jeśli kogoś interesuje:
https://www.docdroid.net/cNBcE0e/pn5125 ... cznych.pdf


OGRODZENIE:

Chcąc stawiać ogrodzenie na granicy działki muszę wystąpić o pozwolenie na możliwość wykonania osłony do Zakładu Energetycznego. (Z pierwszej ręki powiedziano mi, że o takie pozwolenie nie będzie problemu). I mając wykonaną osłonę moge bezpośrednio budować na kablu ogrodzenie, bez potrzeby odsuwania się od niego o 50 cm(, co spowodowało by stratę 30 m^2 działki).


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów