Co wybrać pianę pur czy wełnę?

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Co wybrać pianę pur czy wełnę?

autor: pawelszabla » 11 kwie 2019, 9:21

Co wybrać do ocieplania poddasza jakie są wasze opinie ?

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: co wybrać pianę pur czy węłnę

autor: Kriss9 » 17 kwie 2019, 11:13

Amerykańską piankę QuadFoam 500 wybrałem bezpośrednio od dystrybutora, bo u rodziców przy złym ociepleniu ciągle się z pleśnią męczyliśmy. U siebie tego nie chciałem, więc inwestycja godna każdych pieniędzy. To jest dystrybutor oficjalny tej amerykańskiej pianki. Nie chciałem wełny, chociaż się zastanawiałem. Jedna wełna pyli, a do tego istnieje potrzeba wymiany raz na jakiś czas. W przy amerykańskiej piance nawet dożywotnia gwarancja dochodzi. Ze szczegółów technicznych to na pewno w minusowych temperaturach do aplikacji, a to już mocno podkreśla jakość.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: co wybrać pianę pur czy węłnę

autor: Tomek W. » 31 maja 2019, 12:23

Ja oczywiście proponowałbym Ci wełnę chociażby ze względu na to że jest niepalna ( najwyża klasa reakcji na ogień A1) i paroprzepuszczalna dzięki czemu uzsykujesz zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Dodatkowo skalna węłna np. TOPROCK SUPER+ SUPERROCK w procesie produkcyjnym zostały zabezpieczone specjalnymi środkami hydrofobowymi zabezpieczajacymi produkt przed wilgocią. Warto również wspomnieć że węłna bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja akustyczna.
[więcej informacji poprzez PW]
[więcej informacji poprzez PW]
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: Co wybrać pianę pur czy wełnę?

autor: marles » 10 cze 2019, 13:56



Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów