Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kurzi251
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2018, 7:36
Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Kurzi251 » 09 kwie 2018, 8:52

Witam
Zakupiłem mieszkanie z założonym bojlerem elektrycznym, ale wcześniej był tam gazowy podgrzewacz wody jednak poprzedni właściciel bał się i zastąpił go bojlerem a ten podgrzewacz wcześniej oczywiście został zdemontowany.

Temat montażu był już poruszony tu już nie raz ale, co jeśli podgrzewacz już kiedyś był i został usunięty a następnie zastąpiony bojlerem elektrycznym?
Czytałem tutaj parę tematów związanych z montażem piecyka i wiem ze przy montażu musi być wykonany projekt, tylko ze gdy dzwonie do mojej spółdzielni to ona twierdzi ze wystarczy opinia kominiarska, potem pismo do nich o montaż i wszystko ok.
Sam już nie wiem czy mam robić ten projekt, czy nie..
Gdzie to można sprawdzić?
Nie chce mieć później problemów gdy zostanie założony ze zostało to zrobione na "dziko"


Proszę o jakąś pomoc
Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 kwie 2018, 6:52

Dziwne, że chce Pan więcej płacić i mieć gaz w domu? To kosztowne i niebezpieczne.
Co Panem kieruje?
HVAC - najtańszy komfort.

Kurzi251
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2018, 7:36
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Kurzi251 » 11 kwie 2018, 17:57

ponieważ wymieniam instalacje wodna i chce mieć znów podgrzewacz gazowy
jest to dużo tańsze niż grzanie w bojlerze na prąd..

a niebezpieczne ... hmm samolotem też ludzie nie latają bo jest niebezpieczne a wg statystyk więcej ginie ludzi w samochodach....

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Rafał Cichocki » 06 cze 2018, 14:01

Witam,

Jeżeli w mieszkaniu był wcześniej zainstalowany gazowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, nie powinno być problemu z montażem nowego. Nie ma konieczności robienia „nowego” projektu. Należy jednak sprawdzić stan przwodu gazowego przed podłączeniem nowego podgrzewacza. Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem gazowego podgrzewacza przepływowego, zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Junkers-Bosch. Jako lider na rynku gazowych urządzeń grzewczych posiadamy szeroką ofertę podgrzewaczy, które cechują się solidnym wykonaniem, co gwarantuje pewną i wydajną pracę. Posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis, który pomoże przy ewentualnym montażu oraz przy przeglądach.
W celu pomocy w doborze podgrzewacza o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie podgrzewaczy: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: anik92 » 16 kwie 2019, 10:15

mi montował piec Pan z firmy PitGaz i polecam

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Rafał Cichocki » 08 maja 2019, 9:11

Witam,

W wyborze jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego pomoże Panu także jeden z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. W swojej ofercie posiadamy sprawdzone kotły kondensacyjne z rodziny Logamax, które posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wyszukiwarkę instalatorów możne Pan znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: uuwjad » 03 cze 2019, 23:10

Najwygodniej to załatwić sobie zarówno piec, jak i sam montaż w jednej firmie. Trochę się naszukałem w internecie, nim znalazłem kogoś komu warto zaufać. Zawsze czytam opinie, więc i tym razem nie było inaczej. Padło na Zakład Gazowy Oława i nie żałuję. Piec zamontowany tak jak trzeba. Instalacja była dobre 3 lata temu i póki co brak jakichkolwiek problemów.

Pawlak88
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2020, 15:14
Re: Montaż pieca gazowego jednofunkcyjnego

autor: Pawlak88 » 29 wrz 2020, 12:50

U mnie ogrzewanie w domu było robione przez Team Instal, przede wszystkim z tego względu, że z nimi współpracuje firma, która odpowiadała za całą budowę domu. Ale ogólnie sprawnie to im poszło, w domu funkcjonuje piec gazowy, wszystkie przyłącza wykonane ładnie, rozprowadzone rurki. Ogólnie instalacja dobrze działa więc można powiedzieć, że firma też dobrze się sprawdziła i wykonała usługę we właściwy sposób.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów